Wejherowo-Zbychowo-Wyspowo-Wejherowo

Dodano 6 października 2010 przez Garmin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1152
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.7
 • Dystans: 27,3 km
 • Czas trwania: 2 h 10 min
 • Średnia prędkość: 12,51 km/h
 • Przewyższenie: 193,8 m
 • Suma podejść: 567,8 m
 • Suma zejść: 544 m
 • Data: 9 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Wejherowo
617
SKM Wejherowo Śmiechowo
Stacja Szybkiej Kolei Miejskiej Wejherowo - Śmiechowo
618
Jezioro Wyspowo
Jezioro Wyspowo
619
Kalwaria Wejherowska
Kalwaria Wejherowska - kapliczka "Nad Cedronem".
620
Kalwaria Wejherowska
Kalwaria Wejherowska - Kapliczka Grobu Matki Bożej
621
SKM Reda Pieleszewo
Stacja szybkiej Kolei Miejskiej Reda Pieleszewo
622
Gniewowo - Szkółka Leśna
Szkółka upraw leśnych w Gniewowie
2011
20100417137.png
Mostek na rzece Reda
2012
IMG_2992.png
Kapliczka nr 5 na Kalwarii Wejherowskiej
2013
IMG_2997.png
Kapliczka nr 4 na Kalwarii Wejherowskiej
2014
IMG_2978.png
Jezioro Wyspowo
Wymagająca ponad 27km trasa biegnąca w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego biegnąca przez liczne wzniesienia.
Rozpoczynamy z przestanku Szybkiej Kolei Miejskiej "Wejherowo - Śmiechowo", skąd kierujemy się ulicą w dół, w kierunku Puszczy Darżlubskiej. Mijamy rzekę Redę, wchodzimy do lasu i skręcamy w prawo. Leśną drogą kierujemy się cały czas prosto, mijamy osiedle "Fenikowskiego", za którym skręcamy w prawo w dół i ponownie w prawo na betonowe płyty "jumba". Po dojściu do skrzyżowania, przed końcem lasu zmierzamy w prawo w dół, mijamy rzeczkę, stadninę koni i dochodzimy do drogi krajowej nr 6, którą przecinamy i kierujemy się w stronę lasu. Przechodzimy przez tory kolejowe na wysokości przystanku SKM "Reda Pieleszewo" i wchodzimy do lasu. Od tego momentu kierujemy się cały czas "czarnym szlakiem", który pokazuje najbardziej ciekawe leśne zakątki, co chwilę zmieniając kierunek, prowadząc przez łąki, wzniesienia, góry i zagajniki. Ze szlaku schodzimy w miejscowości Zbychowo, skąd kierujemy się dalej prosto i dochodzimy do Nowego Dworu Wejherowskiego, gdzie na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, by po około 300metrach snów skręcić w prawo i mijając kilka zabudowań obrać kierunek na "Leśniczówkę Wyspowo". Tu zaczyna się łatwiejszy odcinek trasy, prowadzący w dół wzdłuż rzeki Cedron "czerwonym szlakiem". Mijamy liczne zbiorniki małej retencji wodnej, miejsca biwakowe oraz leśniczówkę. Trasa wiedzie cały czas w dół, sprawiając, że po mimo pokonania ponad 15km nie mamy trudności jej dalszego pokonania. Czerwonym szlakiem dochodzimy do Wejherowa i skręcamy w prawo w ulicę Ks. Roszczynialskiego, gdzie po prawej stronie mijamy liczne kapliczki Kalwarii Wejherowskiej. Ulicą kierujemy się do końca, aż do przystanku SKM Wejherowo - Śmiechowo, skąd zaczęliśmy wycieczkę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

Wasza ocena: 3.8 (12 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
18 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Ciekawy opis trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.