Mapy turystyczne w aplikacji

Pranie kurtki snowboardowej

Jako że mamy właśnie czas przygotowań do sezonu zimowego, pora odkopać sprzęt na stok i odświeżyć garderobę. Odzież snowboardowa jest dość specyficzna, bo ma za zadanie ochronić nas przed negatywnymi skutkami niskich temperatur i zgrzania podczas zjazdów. W tym celu kurtki, czy spodnie snowboardowe wyposażone są często w membrany, które posiadają właściwości termoizolacyjne, a także potrafią odprowadzać parę wodną na zewnątrz.  

Opublikowano 16 listopada 2018 przez admin

Wysyłasz paczkę do Anglii? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie i wręczamy bliskim podarunki jako wyraz uczuć, jakimi ich darzymy. Nie wszyscy jednak mają szansę się spotkać, niektórych dzielą setki kilometrów i muszą szukać innych sposobów, by obdarować kogoś prezentem. Pomocne dla nich mogą okazać się firmy kurierskie, mające w swojej ofercie wysyłkę przesyłek z Polski do Anglii i z Anglii do Polski. Jesteś zainteresowany taką usługą? Z dalszej części artykułu dowiesz się, gdzie najlepiej nadać paczkę i jak ją zapakować, by nie uległa zniszczeniu w transporcie.

Opublikowano 15 listopada 2018 przez admin

Jak odzyskać utracone zniżki z OC?

Jesteś właścicielem samochodu i właśnie doszło do kolizji z Twojej winy? Wszystko wskazuje na to, że kolejna polisa komunikacyjna będzie droższa – z powodu utraty zniżek. Możesz jednak się przed tym uchronić – sprawdź, w jaki sposób.

Opublikowano 8 listopada 2018 przez admin

Które muzea dla dzieci w Warszawie warto odwiedzić?

Muzeum dla dzieci w Warszawie to świetne miejsce na spędzenie czasu z całą rodziną. Warto zatem zamówić kurs tanią taksówką (np. Eko Taxi) i wybrać jedną z ciekawych instytucji jako lokalizację docelową. Do których muzeów etnograficznych, historycznych i artystycznych w Warszawie warto się wybrać z dziećmi? Czego można się dowiedzieć w poszczególnych placówkach? Jakie eksponaty mogą najbardziej zainteresować dzieci?

Opublikowano 8 listopada 2018 przez admin

Wybierasz się do Władysławowa? Zobacz, gdzie warto zarezerwować nocleg

Wyjazd nad polskie morze, szczególnie ten poza letnim sezonem, pozwala wypocząć i zregenerować siły na kolejne miesiące wytężonej pracy. Aby jakość odpoczynku była jak największa, jeszcze przed dokonaniem rezerwacji noclegu warto dobrze przyjrzeć się dostępnym opcjom. Co warto wziąć pod uwagę, poszukując apartamentu we Władysławowie.

Opublikowano 5 listopada 2018 przez admin

Wakacje Japonia - niezapomniane przeżycia z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Odwiedzenie Japonii to marzenie wielu Europejczyków. Azja, tak odmienna od naszego kontynentu, nadal przyciąga turystów zakochanych w tym niesamowitym połączeniu nowoczesności z tradycją. Piękno Japonii tkwi w jej kulturze, zabytkach, historii-warto zatem przyjrzeć się jej całościowo, poznając wszystkie smaki i zapachy Kraju Kwitnącej Wiśni. Najlepszym na to czasem są oczywiście wakacje. Japonia da się Wam poznać jako niezwykle bogaty w atrakcje kraj. Zanim zatem postanowicie go odwiedzić, sprawdźcie, które miejsca musicie zobaczyć.

Opublikowano 29 października 2018 przez admin

Wycieczka objazdowa po Krecie - co zobaczymy po drodze?

Kreta to wyspa, która urzeka pięknymi widokami, krajobrazem, który zostaje w pamięci i krystalicznie czystą wodą. Poza tym pogoda jest tutaj naprawdę wspaniała, a poza sezonem można liczyć na to, że miejsca wcześniej oblegane będą dostępne bez większego problemu. Kreta kojarzy się z historycznymi wydarzeniami, miejscami, które miały znaczenie nie tylko dla Grecji i wciąż stanowią bardzo ważne punkty wycieczki, pełne informacji o starożytnym świecie Hellady.

Opublikowano 23 października 2018 przez admin

Jak kupić ubezpieczenie narciarskie online?

Ubezpieczenie narciarskie to bardzo przydatna polisa, gdy planujemy tego rodzaju wyjazd zagraniczny. Daje ona duże poczucie bezpieczeństwa, wsparcie finansowe w razie konieczności podjęcia leczenia, czy wypadku na stoku. Najłatwiej kupić polisę online za pomocą porównywarki. Taka pomoc finansowa może nie tylko uratować budżet, ale wręcz uchronić przed całkowitą utratą majątku. Jak wybrać dobre ubezpieczenie narciarskie? 

Opublikowano 19 października 2018 przez admin

Nad morze poza sezonem – dlaczego warto?

Wypoczynek nad morzem poza sezonem może się okazać czasami dużo lepszym i trafniejszym wyborem, niż urlop w szczycie sezonu. Jesienne lub zimowe wakacje nad morzem również mają mnóstwo uroku i zdecydowanie potrafią zaskoczyć!

Opublikowano 19 października 2018 przez admin

Smaki polsko-słowackiego pogranicza

  Czymże byłaby kultura bez kulinariów? Czym byłyby opowieści o historii bez wzmianek o obfitych biesiadach? Nad odpowiedzią na to pytanie nie musimy się zbyt długo zastanawiać – kulinaria to istotna część kultury słowiańskiej, w tym także kultury pogranicza polsko-słowackiego. Mnogość zastosowań prostych produktów, darów ziemi cechuje karpacką kuchnię. Od wiejskich chat, przez mieszczańskie kamienice, po dworskie salony – na stołach królowały warzywa, mięsa, sosy, nalewki... Wiele z przepisów przetrwało do dziś, a tradycje nadal są praktykowane: dzięki ludziom z pasją, którzy dbają o to, aby zachować ciągłość historii – także tej kulinarnej. Tak jak marka Carpathia, która przybliża polskim i zagranicznym turystom karpackie idee: dbałość o tradycję, życie w zgodzie z naturą i rozsądne korzystanie z jej dóbr.

Opublikowano 11 października 2018 przez admin