Mapy turystyczne w aplikacji

Wysyłasz paczkę do Anglii? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie i wręczamy bliskim podarunki jako wyraz uczuć, jakimi ich darzymy. Nie wszyscy jednak mają szansę się spotkać, niektórych dzielą setki kilometrów i muszą szukać innych sposobów, by obdarować kogoś prezentem. Pomocne dla nich mogą okazać się firmy kurierskie, mające w swojej ofercie wysyłkę przesyłek z Polski do Anglii i z Anglii do Polski. Jesteś zainteresowany taką usługą? Z dalszej części artykułu dowiesz się, gdzie najlepiej nadać paczkę i jak ją zapakować, by nie uległa zniszczeniu w transporcie.

Usługi jakiej firmy wybrać?

Czas przed świętami jest dla większości z nas mocno intensywny. Pochłaniają nas nie tylko przygotowania do świąt, ale też codzienne obowiązki, które bez względu na wszystko musimy wypełnić. Dlatego jeśli nie masz czasu na bieganie od firmy do firmy w poszukiwaniu najkorzystniejszej opcji wysyłki paczki za granicę, skorzystaj z możliwości nadania przesyłki poprzez specjalny serwis, w którym można od razu sprawdzić, której firmy usługa będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Porównywarki ofert pozwalają w mgnieniu oka wyłonić taką, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania. Już dziś zamów kuriera przez internet i wyślij paczkę na drugi koniec świata bez wychodzenia z domu.

W okresie przedświątecznym najchętniej korzystamy z usług przewoźników takich jak GLS, DPD, UPS czy TNT. Dwóch pierwszych oferuje wysyłkę paczek do 30 kg, natomiast u dwóch ostatnich można nadać przedmioty o wadze do 70 kg. Ceny usług u poszczególnych firm mogą nieco się od siebie różnić, dobrze jest więc zaznajomić się z nimi wcześniej, żeby nie przepłacić.

Jak zapakować paczkę?

Wysyłając paczkę za granicę trzeba mieć na uwadze, że w transporcie może ulec zniszczeniu. Aby ograniczyć do minimum ryzyko uszkodzenia paczki, musimy nasz pakunek odpowiednio zapakować.

Pakowanie rozpocznij od doboru właściwej wielkości mocnego pudła lub kartonu, które pomieści wysyłane przedmioty i żadne ich fragmenty nie będą z niego wystawać. W przeciwnym razie przewoźnik może nie zgodzić się na transport takiej przesyłki, a my będziemy zmuszeni zapakować ją na nowo.

Wysyłane rzeczy koniecznie owiń szczelnie folią bąbelkową, umieść w kartonie a wolne przestrzenie wypełnij piankami lub styropianem. W ten sposób zawartość paczki nie będzie przesuwała się w drodze. Całość owiń taśmą pakunkową oraz folią stretch. Tylko tak zapakowana przesyłka ma szansę dotrzeć pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

Opublikowano 15 listopada 2018 przez admin