Mapy turystyczne w aplikacji

Wakacje w Turcji – gdzie jechać z dziećmi? Polecane kurorty

Turcja jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim na wyjazdy dla rodzin z dziećmi. Który region Turcji będzie najlepszy na rodzinne wczasy? Poznaj polecane kurorty!

Dlaczego wakacje w Turcji cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim ze względu na niezliczoną ilość rozrywek dla dzieci i dorosłych, o których tak marzymy w czasie upragnionego urlopu. Turcja słynie z bogatej oferty atrakcji w ramach All Inclusive. Zjeżdżalnie, animacje w języku polskim, minikluby dla młodszych i rozgrywki sportowe dla starszych gości – to tylko kilka przykładów. Które kurorty są najbardziej przyjazne dla rodzin? Poznaj najlepsze miejsca na wakacje w Turcji z dziećmi!

ALANYA – wodne atrakcje dla każdego

Alanya wraz z okolicznymi miejscowościami to najpopularniejszy region na rodzinne wczasy.
Ta część Riwiery Tureckiej znana jest z największej liczby hoteli ze zjeżdżalniami i aquaparkami, uwielbianymi nie tylko przez najmłodszych. Resorty w okolicach Alanyi prześcigają się w ilości atrakcji dla swoich gości. Wodne place zabaw, statki pirackie z kolorowymi ślizgawkami, brodziki i baseny o różnej głębokości, odpowiedniej dla dzieci w różnym wieku – wakacje w takim miejscu to gwarancja udanej zabawy! Region Alanyi to znakomity wybór na rodzinne wczasy ze względu na szerokie plaże. Łagodne zejście do morza oraz świetna infrastruktura (m.in. pomosty, centra sportów wodnych, boiska i bary w All Inclusive) sprawiają, że można tu spędzać całe dnie.

SIDE – rodzinna atmosfera i moc zabawy

Side to świetny kierunek na wakacje w Turcji z dziećmi! Swoją popularność kurort zawdzięcza przede wszystkim spokojniejszej w porównaniu do Alanyi atmosferze. Nawet podczas spaceru gwarną nadmorską promenadą, ma się wrażenie, że Side to niewielkie miasteczko. Ta część Riwiery Tureckiej wyróżnia się plażami z łagodnym zejściem do morza i złotym piaskiem – idealnym do zabaw dla najmłodszych. Dla starszych dzieci oraz dorosłych region Side również oferuje mnóstwo atrakcji. Rejsy rzeką Manavgat dla szukających wakacyjnego relaksu w otoczeniu pięknych widoków i przyrody. Rafting i jeep safari dla miłośników adrenaliny, a dla wielbicieli zwiedzania odkrywanie antycznych zabytków położonych w centrum kurortu. W Side dobrze bawić będą się wszyscy!

wakacjewturcji.jpg

BELEK – piaszczyste plaże i 100% relaksu


Belek to najlepszy wybór na spokojne wakacje z dziećmi w naprawdę luksusowych warunkach. Najwyższy standard hoteli z atrakcjami dla osób w każdym wieku to wizytówka tego kurortu. Największymi zaletami Belek są szerokie piaszczyste plaże oraz duża ilość zieleni. Gęste lasy piniowe dają przyjemną ochłodę od wysokiej temperatury. Panujący tu mikroklimat sprawia, że Belek to najlepsza propozycja na wakacje dla rodzin z młodszymi dziećmi. Ogromnym atutem kurortu jest jego lokalizacja. Belek położony jest ok. 30 km od miasta Antalya, dzięki czemu transfer z lotniska jest zdecydowanie krótszy w porównaniu do Side czy Alanyi. A jeśli znudzą wam się zjeżdżalnie w hotelu, ok. 8 km od centrum Belek znajdziecie niezwykły aquapark The Lands of Legends!


Opublikowano 24 lipca 2019 przez admin