Mapy turystyczne w aplikacji

Wakacje Japonia - niezapomniane przeżycia z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Odwiedzenie Japonii to marzenie wielu Europejczyków. Azja, tak odmienna od naszego kontynentu, nadal przyciąga turystów zakochanych w tym niesamowitym połączeniu nowoczesności z tradycją. Piękno Japonii tkwi w jej kulturze, zabytkach, historii-warto zatem przyjrzeć się jej całościowo, poznając wszystkie smaki i zapachy Kraju Kwitnącej Wiśni. Najlepszym na to czasem są oczywiście wakacje. Japonia da się Wam poznać jako niezwykle bogaty w atrakcje kraj. Zanim zatem postanowicie go odwiedzić, sprawdźcie, które miejsca musicie zobaczyć.japonia.jpg

Tokio
Stolica Japonii to nie tylko odpowiednia „baza wypadowa”, z której możemy przemieścić się do każdego wybranego miejsca, ale także fantastyczne, wysoce rozwinięte miasto, którego choćby niewielki wycinek trzeba poznać, wybierając wakacje Japonia. Przejście się po słynnej Ginzie, czyli najbardziej luksusowej dzielnicy, odwiedzenie ogrodów tokijskich w Hamarikyu czy obejrzenie spektaklu teatru Kabuki, to po prostu konieczność. Nie da się oczywiście opuścić Tokio bez zajrzenia do choćby jednej restauracji. A uwierzcie, znajdziecie ich tam całe multum.

Kamakura
Dawna stolica Japonii, jedno z najbardziej czarujących miejsc w tym kraju. Tu warto zobaczyć przede wszystkim posąg Wielkiego Buddy. To prawdziwy kolos z brązu-ma aż trzynaście metrów wysokości. Nie da się go przeoczyć wśród licznych drzew. W Kamakurze znajdziecie także najstarszą świątynię buddyjską w tym mieście, Hase-Dera, w którym czeka na nas kolejny wielki posąg. Tym razem jest to bogini Kannon wykonana z drewna kamforowego. Oczywiście i tutaj nie obejdzie się bez zakupów i pysznego posiłku. W Kamakurze warto skusić się zwłaszcza na sansai sobę-pyszny bulion z makaronem soba i górskimi grzybami.

Kioto
Jeśli planujecie tematyczne wakacje, Japonia tradycyjna zamiast Japonia nowoczesna-Kioto musi znaleźć się na Waszej trasie. To miasto setek świątyń i zamków, z pięknymi ogrodami-w tym także ze słynnym „kamiennym ogrodem” Ryōan-ji. Aż trudno wybrać, które miejsca na pewno trzeba odwiedzić. Jeśli uwielbiacie oglądać zabytkowe budownictwo i pasjonujecie się historią Japonii, z pewnością spodoba Wam się Fushimi Inari, świątynia bóstwa Inari, czy Dwór Cesarski. Jeśli podczas wizyty w Kraju Kwitnącej Wiśni nastawieni jesteście bardziej na przyglądanie się targowej stronie kraju, musicie odwiedzić dzielnice rozrywki: Gion i Ponto-chō. To miejsca, które zachwycają tradycyjną drewnianą architekturą i przerażają cenami. Tam właśnie znajdziecie najdroższe restauracje i herbaciarnie. A jeśli dopisze Wam szczęście, może uda Wam się spotkać jedną z mieszkających tam gejsz.

Uji
Nie jest to miejscowość, która często pojawia się w planach wycieczek. A szkoda. Z Kioto bardzo łatwo dojedziemy do Uji, pełnego uroku miejsca, w którym warto odwiedzić przede wszystkim Byōdō-in - drewniany kompleks świątynny, jeden z najstarszych na świecie. To właśnie tam znajduje się prawdziwy skarb narodowy Japonii, posąg Buddy Amidy. Wstąpcie także do Muzeum Genji, dość niepozornego, choć pięknego miejsca. Podczas wizyty w Uji warto także dowiedzieć się czegoś na temat tradycyjnego parzenia herbaty. Podczas wizyty w jednej z najstarszych japońskich herbaciarni, będziecie mogli wziąć udział w tej ceremonii.

Takamatsu
W Takamatsu znajdziemy wiele atrakcji, jednak chyba najważniejszą z nich jest Ritsurin-jeden z najsłynniejszych historycznych ogrodów samurajskich w całej Japonii. Uwierzcie, podczas wyjazdu do Kraju Kwitnącej Wiśni zobaczycie wiele ogrodów, jednak ten należy do najpiękniejszych. Warto także skusić się na wizytę w kolejnej świątyni, tym razem poświęconej mnichowi Kobotaishi. A jeśli zmęczyło Was oglądanie zamków, świątyń i ogrodów, udajcie się do niedalekiej Matsuyamy i skorzystajcie z kąpieli w gorących źródłach. Lepszego zakończenia wycieczki po Japonii po prostu nie można sobie wyobrazić.

Japonia to kraj, który skrywa naprawdę wiele piękna. Ogrody, świątynie, zabytki, które spotkamy właściwie na każdym kroku. To jedno z niewielu miejsc, w których kultura wysoka jest tak blisko człowieka i wcale nie trzeba się wysilać, by ją poznać. Jeśli zdecydujecie się na wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni, to będą Wasze niezapomniane wakacje.

Opublikowano 29 października 2018 przez admin