Mapy turystyczne w aplikacji

Sposoby na niezapomniane ferie zimowe

Ferie zimowe to idealny czas dla młodzieży na odpoczynek, ale też za krótki na duże plany wyjazdowe. Jeśli jesteś rodzicem to z pewnością szukasz alternatywnych sposobów na wykorzystanie tego okresu w taki sposób, by połączyć praktyczne zajęcia z przyjemną rozrywką. Dowiedz się, jak kreatywnie wykorzystać przerwę semestralną Twoich dzieci.

Kolonie zimowe dla młodzieży

To wyjazdy zarówno do różnych miejsc w kraju, jak i za granicą. Te obozy pozwalają często nie tylko na naukę języka obcego, ale też na poznanie nowych kultur i miejsc. Jest to pomysłowy sposób na aktywne spędzenie czasu, który zostanie wykorzystany na zabawę ze zwiedzaniem i nauką. Poza tym kolonie zimowe dla młodzieży to wyjazdy, na których zawiązują się nowe przyjaźnie! Z pewnością jest to jedna z nielicznych możliwości, która pomoże Ci zaaranżować niemal całą przerwę semestralną i tym samym pozwoli Twojemu podopiecznemu odłożyć nudę na bok.

adventure-automobile-car-849835.jpg

Rodzinny wyjazd

Spędzanie razem czasu wolnego podczas wyjazdu na narty to zawsze niezapomniana przygoda dla nastolatków. Wybierając cel podróży weź też pod uwagę dodatkowe atuty miejsca, np. historyczne. Pobyt w krainie zamków lub innych wiekowych miejsc zawsze pobudza wyobraźnię i ułatwia rozumienie faktów, których dzieci uczą się w szkole. Jeśli potrzebujecie jednak zażyć trochę słońca w zimie, wybierzcie na zwiedzanie miejsca interesujące i bogate w atrakcje, nie tylko dla archeologów, takie jak Ateny, Malta czy Egipt.

Ten sposób na spędzanie czasu pozwoli Ci nie tylko zacisnąć więzi z Twoją rodziną, ale też odprężyć się w gronie najbliższych.

Odpoczynek w domu

Dzisiaj nastolatki zazwyczaj mają bardzo dużo obowiązków: lekcje w szkole, potem zajęcia muzyczne lub inne, sport itd. Nie mają też czasu, który mogą spożytkować po prostu tak, jak chcą. Arystoteles twierdził, że humanitaryzm człowieka i zasadnicze wartości, którymi ten się kieruje, zależą właśnie od tego, jak spędza chwile wolne od pracy. Dlatego podczas przerwy semestralnej spróbuj stworzyć swojemu dziecku warunki do rozwoju jego hobby.

Może w Twojej okolicy odbywają się półkolonie w domu kultury lub obserwatorium astronomicznym na interesujący dziecko temat, drużyna sportowa do której należy ma wyjazd treningowy, warsztaty muzyczne czy taneczne z przyjezdnym gościem – to wbrew pozorom nie muszą być kosztowne rozwiązania, a przyniosą Twoim dzieciom wiele satysfakcji. Z drugiej strony, nawet jeśli Twój syn czy córka preferuje spokojny tryb życia, ale też jego czy jej pasją są języki, to poważnie rozważ opcję zimowej kolonii dla młodzieży. To może być dobry sposób na naukę języków obcych i otworzenia młodej osoby na rówieśników.

Zachęcaj swoje dzieci do rozwoju na każdym kroku – nawet, jeśli na początku są zniechęcone niemal do wszystkiego, co im proponujesz. Jak wiadomo nastolatki mają też słomiany zapał, ale gdy będą już wykonywać daną aktywność dłuższy czas to z pewnością się w niej odnajdą.

Odwiedź stronę https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe i dowiedz się więcej na temat oferty wyjazdów zimowych dla młodzieży! 

Opublikowano 9 października 2018 przez admin