Mapy turystyczne w aplikacji

Rowerowa Małopolska - nawigacja dla rowerzystów

Aplikacja Rowerowa Małopolska to intuicyjna nawigacja rowerowa dla wszystkich małopolskich rowerzystów! To aplikacja na androida, aplikacja na iOS, jak również planer na www. Nawigacja obejmuje sieć szlaków oraz dróg w województwie małopolskim wraz z opcją wytyczania trasy w trybie online i offline oraz podążania po niej (nawigowania głosowego).

 

Rowerowa Małopolska - wyznaczaj własne trasy rowerowe

Najważniejszą innowacją aplikacji jest możliwość wyznaczenia trasy w trzech trybach: turystycznym, miejskim i terenowym. Tryb turystyczny wytycza trasę z uwzględnieniem jak największej ilości atrakcji turystycznych, poprowadzi nas uwzględniając obecne w okolicy szlaki turystyczne czy drogi boczne, o mniejszym natężeniu ruchu, ale ciekawsze widokowo i krajoznawczo. Tryb miejski wyszukuje możliwości przemierzenia trasy z punktu A do punktu B po drogach asfaltowych, dedykowanych i utwardzonych ścieżkach rowerowych itd. , tryb terenowy uwzględnia trasy dla bardziej wymagających rowerzystów.

Nawigacja głosowa wskazuje nie tylko skręty, kierunki, ale i ważniejsze atrakcje w okolicy. System umożliwia na terenach miejskich wytyczenie trasy nie tylko z wykorzystaniem ścieżek rowerowych, ale i kontrapasów oraz alejek dopuszczających jazdę rowerem, a na terenach pozamiejskich korzystanie z oznakowanych tras i szlaków rowerowych oraz dróg podrzędnych.

20-287-nawigacjarowerowamalopolskanophone02l.png

Dodatkowo podczas wyznaczania trasy pokaże się profil wysokościowy, a aplikacja umożliwi zapisanie i podzielenie się trasą z innymi użytkownikami oraz pobranie śladu gpx bezpośrednio na telefon.Na mapie znajdziemy największe atrakcje turystyczne wraz ze zdjęciami i opisami, a także punkty przyjazne rowerzystom np. MOR czy Pitnik.

Ponadto możemy przejrzeć bazę tras w postaci propozycji wycieczek rowerowych, wycieczek ekoturystycznych, głównych szlaków rowerowych oraz arterii rowerowych na terenie Małopolski (Velo Małopolska).

Sieć zapewnia współpracę lokalnym partnerom komercyjnym – np. rowerom miejskim, wypożyczalniom rowerów, punktom gastronomicznym, MPR-om etc. Tego typu integracje z lokalnymi przedsiębiorstwami i systemami to formuła, która nie występuje w przypadku komercyjnych, międzynarodowych nawigacji rowerowych.

W aplikacji dowiemy się również ile kalorii spalimy wybierając konkretną trasę, ile zaoszczędzimy na paliwie czy też ile mniej CO2 wyemitujemy do atmosfery wybierając ten ekologiczny środek transportu.

Wersja w postaci planera mapowego obsługiwanego przez przeglądarkę internetową znajduje się pod adresem rowerowamalopolska.pl

20-287-nawigacjarowerowamalopolskaip12-4.png

Cele projektu

  • stworzenie systemu, który pozwoli korzystać mieszkańcom i turystom z roweru oraz infrastruktury rowerowej regionu (i innych jednostek UTO – urządzeń transportu publicznego), jak i ze środków transportu publicznego,  Łatwość wytyczania trasy nawigacji, omijania zatorów i remontów, możliwość wyboru nawierzchni i ostrzeżenia związane z utrudnieniami i niebezpiecznymi odcinkami powinny upowszechnić jeszcze bardziej ten prozdrowotny i ekologiczny środek transportu. Środek, który wyśmienicie sprawdza się w dobie pandemii,
  • wsparcie branży turystycznej w okresie pandemii COVID-19,
  • popularyzację mniej znanych rejonów Małopolski, jako atrakcyjnego obszaru do uprawiania zielonej turystyki aktywnej, w tym turystyki rowerowej w oparciu o istniejącą sieć tras VeloMałopolska, szlaków Greenways i innych,
  • ułatwienie planowania aktywnego, bezpiecznego podróżowania rowerem i nie tylko po Małopolsce,
  • rozwój ekoturystyki w Małopolsce zgodnie z celami programu EkoMałopolska.

20-287-nawigacjarowerowamalopolskaip12-colors2.png

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 logo-malopolska-2.jpg     amistad-20.png     partnerstwo-30.png

Opublikowano 20 kwietnia 2022 przez traseo