Mapy turystyczne w aplikacji

Markizy do kamperów - co powinno się o nich wiedzieć?

Dodatkowe zadaszenie przed kamperem znacząco zwiększa przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny. Markiza chroni przed słońcem oraz tworzy przyjazne miejsce do ustawienia stołu z krzesłami i dziecięcych zabawek. Co powinno się wiedzieć, zanim zacznie się korzystać z markizy do kampera?

Większa przestrzeń dla całej rodziny

Wnętrze kampera jest niewielkie, dlatego turyści szukają sposobów na zwiększenie przestrzeni do wypoczynku. Dzięki markizie, można zadaszyć sporą przestrzeń przed pojazdem, co pozwoli na wykorzystacie jej na wiele sposobów. Atutem markizy jest szybkość składania i rozkładania. Za pomocą korbki można w ciągu paru chwil rozstawić zadaszenie i wydzielić dodatkowe miejsce do spożywania posiłków, wylegiwania się na kocu rozłożonym na trawie lub do rozstawienia dziecięcego baseniku kąpielowego. Jeżeli zajdzie potrzeba, markizę równie szybko można złożyć.

markizy-do-kamperow.jpegNajwiększe markizy do kamperów mają rozmiar 15-18 m2, dlatego znacząco zwiększają przestrzeń do wypoczynku. Niestety, tak duża powierzchnia materiału sprawia, że zadaszenie działa jak żagiel. Silny wiatr wygina ją i niszczy, dlatego na czas burzy zaleca się szybkie złożenie markizy - jeżeli nie zdąży się zwinąć daszku i wiatr uszkodzi jego konstrukcję, konieczne będzie dokonanie drogiej naprawy lub wymiany markizy. Aby uniknąć ponoszenia wysokich kosztów, warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/.

Ze względu na zmienne warunki pogodowe w Polsce warto zdecydować się na namioty do kamperów. Klasyczne markizy są odpowiedniejsze, jeżeli wyjeżdża się przede wszystkim na kempingi do ciepłych krajów, na przykład do Chorwacji lub Włoch. Markiza chroni przed upałem, lecz zapewnia stały dostęp powietrza, dzięki czemu wypoczywające osoby odczuwają przyjemny chłód. Namiot jest praktyczniejszy w Polsce, gdzie w każdej chwili może dojść do załamania pogody i dużego spadku temperatury.

Namiot czy markiza?

Jeżeli chce się mieć więcej możliwości w użytkowaniu kampera, lepszym wyborem od markizy jest namiot. Współczesne namioty do kamperów są równie duże co markizy, a ponadto posiadają profilowany stelaż, który opiera się porywom wiatru. Płachty materiału wybrzuszają się tak, by lepiej radzić sobie z podmuchami. Zwykle ścianki boczne są transparentne, co sprawia, że wnętrze namiotu jest dobrze doświetlone. Namiot może dzięki temu służyć w czasie deszczu i zwiększać przestrzeń do wypoczynku w czasie niepogody. Niestety, namiot jest droższy niż markiza, a jego składanie i rozkładanie zajmuje więcej czasu.

Opublikowano 27 września 2018 przez admin