Mapy turystyczne w aplikacji

Aplikacja mobilna „Spichlerz Górnego Śląska”

Górny Śląsk jest to obszar urozmaicony nie tylko pod względem krajobrazowym, ale i bogaty w walory przyrodnicze i kulturowe. Na tym terenie, stereotypowo kojarzonym z czarnym węglem, dymiącymi hałdami i szybami kopalń, znajdziemy dwa parki krajobrazowe, kilka rezerwatów przyrody i wyjątkowe w skali kraju stuletnie stanowisko różaneczników, które wiosną przyciągają do Spichlerza wielbicieli kwiatów. Teren gmin przecina sieć szlaków pieszych, rowerowych i dobrze oznakowanych ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych.


Tereny te zapraszają do zwiedzania zarówno indywidualnych turystów, jak i rodziny z dziećmi – zróżnicowanie atrakcji turystycznych i ścieżek spacerowych z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta. Śląsk zaprasza o każdej porze roku: latem skorzystać możemy z wypoczynku na świeżym powietrzu, wśród zielonych lasów i pól, zimą zaś postawić bardziej na turystykę kulturową, odwiedzając muzea i zabytki architektury świeckiej oraz sakralnej.

Warto też poznać materialne ślady dawnej przeszłości Śląska – wspaniałe rezydencje znajdujące się we wsi Pławniowice, Brynek i Koszęcin oraz gotycki zamek z miejscowości Toszek, drewniane świątynie sprzed wieków ze wspaniałymi polichromiami czy wreszcie – ruszyć tropem dinozaurów, odkrytych we wsi Lisowice. Można tu robić również wiele innych rzeczy: dać się porwać tanecznemu wirowi z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, wypoczywać w siodle lub na kajakach albo w Taciszowie poznawać tajniki ludwisarstwa.

Aplikacja mobilna „Spichlerz Górnego Śląska” to doskonały przewodnik po terenie 12 gmin zrzeszonych w Fundacji LGD Spichlerz Górnego Śląska: Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Krupski Młyn, Pawonków, Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek, Tworóg, Wielowieś.

Spichlerz to budynek do przechowywania zapasów żywności, tego, co smakowite i najlepsze. Nie bez powodu tutejsze LGD nazwało się właśnie tym słowem. Tym dokładnie jest – miejscem, gdzie przechowuje się to, co najcenniejsze na Górnym Śląsku: przyrodę, kulturę, sztukę, architekturę, a także niezwykłych ludzi, język i obyczaje.

Intuicyjny interfejs aplikacji pozwala szybko odszukać interesujące turystę informacje, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik znajdzie najciekawsze obiekty podzielone na kilka użytecznych w terenie kategorii. Znajdziemy tu m.in. zabytki sakralne, obiekty gastronomiczne, hotele, muzea oraz pałace i dwory. Wszystkie obiekty zostały umieszczone na mapie, dzięki czemu łatwo można sprawdzić, w jakiej okolicy się znajdujemy i jaki obiekt mamy w zasięgu ręki. Mobilny przewodnik to również doskonała pomoc przy planowaniu aktywnego wypoczynku, znalazły się w nim bowiem także trasy turystyczne z regionu.

Pomocą w organizowaniu wolnego czasu jest również moduł wydarzeń, które, na bieżąco aktualizowane, stanowią źródło wiedzy o imprezach w okolicy. Pożegnajmy zatem stereotypowe wyobrażenia „czarnego śląska” i ruszajmy w trasę! Górny Śląsk czeka na odkrycie!

Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap, GPS, działa w trybie offline i stworzona została na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

 

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Aplikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, z zakresu Małych Projektów w ramach działania 413 ” Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na 2007-2013.

Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Materiał stworzony przez Amistad sp. z o.o.

Opublikowano 2 grudnia 2014 przez admin