Źródliska Jasiołki - Besko przez Tokarnię i Wolę Sękową

Dodano 26 kwietnia 2018 przez rysowanie
Źródliska Jasiołki - Besko przez Tokarnię i Wolę Sękową
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

121231
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 62,5 km
 • Przewyższenie: 464,93 m
 • Suma podejść: 634,33 m
 • Suma zejść: 848,88 m
 • Lokalizacja:
697177
Szachty - start
Rozpoczynamy w miejscu zwanym "Grzybiarze" - idealne do sprawdzenia roweru, plecaka, zbiórki, pozostawienia samochodu. Urządzone przez Lasy Państwowe
697274
Przystanek Jasiel
Wybitne pamiątki naszej skomplikowanej historii - wydarzeń tragicznych i poważnych ale i anegdotycznych jak fikcyjne, zbójnickie przejście graniczne. Pole namiotowe - "jak wzorzec metra", czysta magia
697275
Przystanek Jasiel - Staw
ten źródlany strumień z kryształową wodą to młodziutka Jasiołka - ledwie kilkaset metrów od źródła a obok staw i mnóstwo śladów zbawiennej działalności bobrów.
697276
Skarpa nad "Źródliskami Jasiołki"
Fantastyczne kształty drzew a w dole dzikie źródliska z przestworami większej wody - ach jak pięknie
697277
Rowerowa "droga marzeń"
Szeroko, twardo, zero samochodów a wokół jedna z najpiękniejszych i najwyższych dolin rzecznych w Beskidzie Niskim - cały czas lekko, niezauważalnie pod górę a na końcu doliny prawie 700 m.n.p.m. - wyżej niż Wołosate.
697278
Potok Surowiczny wpływa do Wisłoka
Wygląda jak "middle of nowhere" ale to skrzyżowanie kilkunastu klasycznych wycieczek rowerowych w Zagłębiu Ambitnej Turystyki - we wszystkie strony świata i w te nawet, których nie nazwano w atlasach.
697279
Podjazd Darów - Bukowica
Prawie 300 m przewyższenia ale na przemian schodki i odcinki płaskie. Im wyżej tym bardziej dominuje jodła a w końcu wjeżdżamy w jodłowy las idealny.
697280
Bukowica
Czy w bukowym lesie idealnym możesz spotkać "crossowców"? Niemal w rezerwacie - niestety, to jednak możliwe (mieli odkręcone tłumiki i po zrobieniu zdjęcia błyskawicznie uciekli).
697286
Tokarnia 777 m.n.p.m.
Nie wiadomo. które panoramy piękniejsze: Pogórza Bukowskiego - na północ i dalej Strzyżowskiego czy Beskidu Niskiego - na południe - czarne, jodłowe lasy. Szczęściarze zobaczą Tatry wystające zza góry Kamień nad Jaśliskami.
697287
Łąki nad Bukowskiem
"Szlakiem Kwitnących Tarnin" - cóż to byłaby za trasa, trawersująca północny skłon Beskidu Niskiego gdzieś od Małastowa i Siar, przez Pielgrzymkę, Brzezową, Jaworze, Desznicę, Kąty, Iwlę... i tu musielibyśmy rozdwoić ten szlak a północna jego flanka biegłaby dalej z Dukli przez Cergową, Rogi, Iwonicz, Klimkówkę, Rymanów, Głębokie, Wolę Sękową - do Bukowska właśnie i dalej aż do Komańczy.
697288
Łąki, łąki.....
Odcinek Bukowsko - Wola Sękowa to łąki, drogi, las i znów łąki. Po drodze Wola Jaworowa, ujście doliny Sanoczka - można skoczyć na mały spacer - widoki na Beskid Niski i Bieszczady oraz "Wodny Ogród" p. doktora tuż przed Uniwersytetem Ludowym. A dalej znów łąki i pola. Spod Mroczkówek piękny widok na Bukowicę, wprost na południe bo już jedziemy Pogórzem Bukowskim - do samego Beska.
697291
Niedoceniane Pogórze Bukowskie
Tak wygląda ze wzgórza 412 m. nad Głębokim. Z naszego szlaku, który już wkrótce będzie biegł po wyremontowanych drogach rolniczych, warto "wyskoczyć" w prawo na grzbiet Pogórza. Jadąc po trawie lekko ubitym śladem traktorów dotrzemy na sam grzbiet, z którego jak na dłoni widać Doły Jasielsko-Sanockie.
Naprawdę dla wytrwałych choć technicznie bardzo łatwa - w zasadzie rower trekingowy jest wystarczający. Minimalnej długości odcinki gdzie trzeba prowadzić.

Trasę można skrócić rezygnując z wjechania na Tokarnię - choć szkoda widoków.

Potrzebujecie jednak całego dnia na te 60 km.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Niski
Beskid Niski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Niski" zamyka się w granicach wyznaczonych przez Krynicę i Grybów na zachodzie, Szczawne i Komańczę na wschodzie, Gorlice na północy oraz Krynicę i część Słowacji na południu. Wydanie 14, 2017

Mapa Pogórze Przemyskie. Góry Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie. Góry Sanocko-Turczańskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Północną i zachodnią granicę pogórza wyznacza rzeka San, na wschodzie granicę stanowi umownie granica z Ukrainą. Na południu Pogórza Przemyskiego znajdują się Góry Sanocko-Turczańskie.

Mapa Pogórze Strzyżowskie. Okolice Jasła i Krosna
Pogórze Strzyżowskie. Okolice Jasła i Krosna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa okolic Jasła i Krosna obejmuje obszar wchodzący w skład Pogórza Karpackiego. Zasięg mapy wyznaczają: Pilzno i Skołyszyn na zachodzie, Dębica i Sędziszów Małopolski na północy, Czudec i Besko na wschodzie oraz Dukla i Rymanów na południu....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0