Zielony szlak narciarstwa biegowego "Nad jeziorem Czos"

Dodano 15 lipca 2013 przez plik GPX
  • Opis
  • Mapa

Kod trasy

25416
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

Do szlaku można dotrzeć kierując się z ul. Wojska Polskiego w lewo drogą szutrową prowadzącą do Ogródków działkowych „Perkoz”. Tą drogą prowadzi również niebieski szlak rowerowy „Duża pętla Mrągowska” oraz żółty szlak pieszy „Góra Czterech Wiatrów”. Przy ogródkach działkowych kierujemy się prosto aż dotrzemy do rzeczki łączącej jeziora Sutapie Małe oraz Czos. Zakaz wjazdu samochodem do lasu! Tu możemy zostawić samochód. Od tego miejsca udajemy się z nartami w lewo, wzdłuż rzeczki. Po kilkudziesięciu metrach dotrzemy do szlaku.

Ponieważ szlak jest pętlą, nie ma znaczenia gdzie się go rozpocznie.

Całość trasy przebiega lasem mieszanym, szeroką drogą terenem pagórkowatym. Znaczne urozmaicenie terenu sprawia, że trasa jest atrakcyjna zarówno zimą na nartach, jak i latem spacerując lub biegając. Ponadto pokonuje się odcinek kilkuset metrów wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Czos, skąd rozciąga się przepiękna panorama na jezioro i miasto.

Istnieje możliwość przedłużenia pętli. Jest to jednak propozycja dla wprawionych biegaczy. Jeżeli nie odbijemy od brzegu jeziora w las w prawo, jak wskazuje szlak, lecz dalej udamy się brzegiem, dotrzemy do dużego, stromego wzniesienia. Gdy się na nie dostaniemy, kierujemy się drogą w prawo. Po kilkuset metrach znowu dotrzemy do szlaku. Biegnąc odwrotnie, należy uważać zjeżdżając w dół, ponieważ wzniesienie jest bezpośrednio przy zadrzewionym brzegu jeziora.
Trasę poleca
Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Mazury - Szlak Krutyni
Mazury - Szlak Krutyni - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Mazury Szlak Krutyni" obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od...

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie
Wielkie Jeziora Mazurskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Mazur obejmuje obszar zamknięty przez Węgorzewo na północy, Ruciane-Nida na południu, Orzysz na wschodzie i Mikołajki na zachodzie. Na mapie znajdują się szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i żeglarskie, batymetria jezior oraz atrakcje...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0