Wydmy Lubiatowskie z siodełka roweru

Dodano 4 lipca 2015 przez plik GPX
Wydmy Lubiatowskie z siodełka roweru
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

63033
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 101 km
 • Czas trwania: 10 h 41 min
 • Średnia prędkość: 9,45 km/h
 • Przewyższenie: 161,5 m
 • Suma podejść: 1 537,12 m
 • Suma zejść: 1 537,12 m
 • Data: 1 lipca 2015
 • Lokalizacja: Wejherowo, Chynowie, Salino, Choczewo
350612
Źródełko Zakochanych
Ciekawostką przyrodniczą jest skrywające się wśród gór piachu "źródełko miłości". Znajduje się ono blisko ujścia tutejszej rzeki Bezimiennej.
350613
Wydmy Lubiatowskie
Wydma Lubiatowska górująca nad pasmem tutejszych piaskowych wzniesień sięga 35 metrów wysokości i należy do tzw. wydm ruchomych, co oznacza, że co roku w zależności od siły wiatru i panujących warunków atmosferycznych, przesuwa się. Cały obszar tutejszej "pustyni piachu" jest zdecydowanie mniejszy od słynnych wydm Słowińskiego Parku Narodowego, ale przez to też rzadko odwiedzany przez turystów. Najbardziej kameralne plaże rozciągają się między potokami Lubiatówki i Bezimiennej, gdzie najłatwiej dotrzeć pieszo bądź rowerem
350614
Łąki w Dolinie Redy
350615
Przepiękne gęste lasy
Piękną, słoneczną pogodę uwielbiamy wykorzystywać nie tylko realizując kolejne plany wycieczkowe. Jak sporo innych ludzi, lubimy także wylegiwać się na plaży a w porze obiadowej posilić się regionalnym jadłem. Jako, że wybrzeże przy znanych lokalnych kurortach jest dość mocno zatłoczone, wybraliśmy się tam, gdzie zaznamy większego spokoju. Wydmy Lubiatowskie, które nie raz mieliśmy okazję odwiedzać, leżą dość daleko od trójmiasta i są trudno dostępne, szczególnie jeśli zamierzamy dotrzeć tam samochodem. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest tu właśnie rower.

Trochę o Wydmach Lubiatowskich i okolicach:

Wydma Lubiatowska górująca nad pasmem tutejszych piaskowych wzniesień sięga 35 metrów wysokości i należy do tzw. wydm ruchomych, co oznacza, że co roku w zależności od siły wiatru i panujących warunków atmosferycznych, przesuwa się. Cały obszar tutejszej "pustyni piachu" jest zdecydowanie mniejszy od słynnych wydm Słowińskiego Parku Narodowego, ale przez to też rzadko odwiedzany przez turystów. Najbardziej kameralne plaże rozciągają się między potokami Lubiatówki i Bezimiennej, gdzie najłatwiej dotrzeć pieszo bądź rowerem.

Ciekawostka:

Prócz pięknego obszaru wydm, ciekawostką przyrodniczą jest skrywające się wśród gór piachu "źródełko miłości". Znajduje się ono blisko ujścia tutejszej rzeki Bezimiennej.

Trasa naszej wycieczki i wrażenia:

Wcześniejsze analizowanie mapy w połączeniu z wykorzystaniem urządzeń do nawigacji turystycznej pozwoliło przygotować wariant przebiegu trasy w znacznym stopniu inny od poprzednich. Ułożona przez nas trasa w zdecydowanej przewadze wiodła drogami gruntowymi, a ukształtowanie terenu było na tyle urozmaicone, że niejednokrotnie przystawaliśmy by podziwiać piękne widoki. Nie był to żaden wyścig, tylko całodzienny wypad turystyczny. Pokonując kolejne kilometry trasy odkrywaliśmy niezbadane przez nas do tej pory obszary kaszubskich połaci leśnych. Część trasy opierała się zarówno o znane mam odcinki szlaków turystycznych jak również o dotąd nieznane nam drogi.

Mniej więcej w połowie trasy zatrzymaliśmy się na pyszną rybę w Białogórze. Smażalnię Ryb Barakuda polecamy wszystkim smakoszom dań znad morza!

Nasza galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/SDdEgFiBqxqHVYyw6
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Trójmiasto

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Do falochronów | Autor zdjęcia: max_c74
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0