W Dolinie Bobru

Dodano 24 lutego 2013 przez plik GPX
W Dolinie Bobru
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

17293
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

99872
Widok na okolice
99873
Pławna
Przy zamku śląskich legend.

http://www.zamekslaskichlegend.pl/

Zapraszamy do krainy , w której za dotykiem Twych dłoni w uśpione lalki zostaje tchnięte życie, abyś mógł cofnąć się w czasie i doświadczyć opowieści z pogranicza prawdy i baśni, jawy i dawno śnionego snu. Witamy w zamku, w którym jedynym władcą jest karkonoski Duch Gór, a każda postać ma do opowiedzenia i pokazania swoją wyjątkową historię, która przed wiekami kształtowała Sudety i Karkonosze. W trzech pracowniach pomożemy odkryć Ci tajniki kowalstwa, litografii i ceramiki, abyś mógł jeszcze lepiej poczuć klimat czasów, o których chcą opowiedzieć nasze kukły. Zapraszamy Cię do animowania ich i do stania się na powrót dzieckiem, zanim czas zamieni w bezwolną marionetkę i Ciebie.
99874
Pałac Lenno
http://www.palaclenno.pl/

Pałac zbudowany przez Adama von Koulhas w 1653 roku znajduje się na wygasłym wulkanie u podnóża średniowiecznych ruin Zamku Wleń, na górze zamkowej dominującej nad urokliwym miasteczkiem Wleń, w zachodniej części Dolnego Śląska, w Polsce.

Pałac Lenno wraz z towarzyszącymi mu historycznymi zabudowaniami jest jednym z najładniej położonych pałaców w regionie. Mały raj na Ziemi. Historyczny zespół leży samotnie w pełnej naturze, w nienaruszonej niczym od wielu wieków okolicy, gdzie oczy, niczym nie zmącone siegają aż do pasma Karkonoszy, zamykającego horyzont na południu.
99875
Pałac Lenno
Widok na Karkonosze
99876
Pałac Lenno
Pałacowe zabudowania
99877
Pałąc Lenno
Tu serwują najlepszą szarlotkę, z jabłek z pałacowego sadu
99878
Wleń
Widok na miasteczko
99879
Rynek we Wleniu
Dookoła rynku wznoszą się domy z XIX wieku ustawione kalenicowe do rynku, tworząc przyjemny nastrój, pełen lirycznego ciepła i spokoju. Do ciekawszych pod względem architektonicznym zaliczyć można budynki z pierzei wschodniej i północnej rynku. U zbiegu ulic Kościelnej i Pocztowej zachował się stary budynek sprzed 1813 roku.
99880
Ratusz we Wleniu
Wzniesiony w pierwszej połowie XIV w. Potwierdza to dokument księcia Bolka II i księżnej Anny z 3.V11.1353 r. W obecnej postaci zbudowany został w latach 1823-24, po wielkim pożarze miasta w 1813 r. Jest to budynek jednopiętrowy, pokryty dwuspadowym mansardowym dachem, ze smukłą wieżą, zwieńczoną kopulastym hełmem i wejściem w trójosiowym ryzalicie. Nad wejściem do budynku umieszczono łacińską sentencję: "Post nubila Phocbus - Excinere Phoenix 1813-1824" (Po deszczu słońce, z popiołów odradza się Feniks).
99881
Pomnik Gołębiarki we Wleniu
W roku 1914, z okazji obchodów siedemsetlecia Wlenia, przed ratuszem postawiono pomnik, będący jednocześnie fontanną, przedstawiający dziewczynę karmiącą gołębie. Z czasem gołębiarka stała się symbolem i wizytówką Wlenia. Nawiązuje do średniowiecznej tradycji organizowania co roku, w Środę Popielcową, targów gołębi. Tradycja ta jest kultywowana do dziś- na targi do Wlenia zjeżdżają hodowcy z całego kraju. W 2009 r. nieopodal rynku powstał Skwer Gołębiarki- miejsce, gdzie mieszkańcy oraz turyści mogą się spotkać, aktywnie spędzić czas a przy okazji zapoznać się z historią Wlenia.
99882
Wleń
Kamienica przy Rynku.
99883
Widok na Wleń
Obecnie Wleń jest niewielkim ośrodkiem miejskim o charakterze turystyczno- letniskowym i uzdrowiskowym. Przez miasteczko przebiegają dwa szlaki turystyczne, zielony- Szlak Zamków Piastowskich, żółty - Szlak Wygasłych Wulkanów.

Na najwyższym widocznym zniesieniu znajdują się ruiny najstarszego murowanego zamku w polsce.

Wokół zamku roztacza się Rezerwat Przyrody Góra Zamkowa. Występuje tu wiele cennych gatunków roślin, m. ni. czosnek niedźwiedzi, tulipanowiec, parzydło leśne, lilia złotogłów.

Poniżej zamku znajduje się pałac Lenno.
99884
Ruiny
Ciekawy obiekt na naszej drodze. wydaje się jakby były to ruiny spichlerza.
99885
Widok na okolice
99886
Trasa
Tu zaczyna się bardzo ciekawy kawałek trasy. Zjeżdżamy w dół wąwozem.
99887
Trasa
Tu zaczyna się trochę trudniejszy odcinek.
99888
Ruiny_zamku_Wlen_z_gory_01
Pierwszy gród powstał na Górze Zamkowej już w X wieku, za panowania Bolesława Chrobrego.

Zamek często zmieniał właścicieli, był rozbudowywany i wielokrotnie oblegany. W czasie wojny 30 –letniej, w roku 1646, został wysadzony przez wojska cesarskie i przez wiele lat pozostawał w ruinie.

Obecnie trwa IV etap prac przy budowli, mających na celu dalszą konserwację murów kamiennych oraz remont baszty.

W przyszłym roku obiekt najprawdopodobniej zostanie udostępniony zwiedzającym i z zamkowej baszty znów będzie można podziwiać przepiękną panoramę Karkonoszy, Gór Kaczawskich i Pogórza Izerskiego.
99889
Ratusz w Lwówku Śląskim
Lwówecki ratusz to budowla gotycko-renesansowa. Budynek wzniesiono na planie wydłużonego prostokąta. Posiada dwie kondygnacje. Jest podpiwniczony wysokimi piwnicami. Dach ratusza jest dwuspadowy i stromy, posiada liczne lukarny. Od zachodniej strony przylega do ratusza wysoka wieża wybudowana w 1504 roku. Dołem jest kwadratowa, górą okrągła z wieżą zegarową. W najwyższym miejscu jest ośmioboczna zakończona hełmem z kulą na szczycie.
Łatwa trasa pozwalająca na zobaczenie wielu ciekawych miejsc.
W połowie trasy miejsce na odpoczynek przy pałacu Lenno.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Dolina Bobru
Dolina Bobru - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Doliny Bobru zasięgiem obejmująca obszar od Jeleniej Góry do Bolesławca. Na mapie zaznaczono szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz ważniejsze atrakcje turystyczne. 

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.