W BLASKU KSIĘŻYCA 100 KM+

Dodano 14 maja 2023 przez plik GPX
W BLASKU KSIĘŻYCA 100 KM+
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

300386
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 103 km
 • Czas trwania: 10 h 20 min
 • Średnia prędkość: 9,98 km/h
 • Przewyższenie: 167 m
 • Suma podejść: 1 720 m
 • Suma zejść: 1 724 m
 • Data: 19 maja 2023
 • Lokalizacja: J. Dobre
1649545
UW_JD_13
To drugi co do długości bieg Festiwalu Biegowego ULTRA WAY, o całkiem przyzwoitych przewyższeniach i malowniczej trasie. Nastawcie się na odcinki po kamieniach i korzeniach, ale i po mokrym piasku wzdłuż brzegu Bałtyku.
Na trasę wyruszycie znad urokliwego, leżącego w Puszczy Darżlubskiej Jeziora Dobrego, 19-go maja, godzinę przed północą. Czeka Was ciemna kaszubska noc, która może być przyjemna i ciepła, ale równie dobrze chłodna i wilgotna. Po opuszczeniu półwyspu wkroczycie na Wysoczyznę Żarnowiecką. Do pokonania będą lasy i wzniesienia położone z dala od ludzkich siedzib. To bardzo wymagający teren. Szczęściarzom i tym, którzy potrafią się zachować cicho, na pewno w blasku czołówek uda się zobaczyć spokojnie spędzające noc stadka jeleni. To zapomniane (na szczęście) tereny dla turystyki pieszej i rowerowej. Dzięki temu jest tu na prawdę dziko i czysto. Przedzierając się przez las przebiegniecie u podnóża Zamkowej Góry, z wałem prastarego grodziska na szczycie.
Kolejna część trasy prowadzi przez małą, aczkolwiek historyczną wieś Żarnowiec. a za nią napotkacie rozległe pola z żółtym morzem kwitnącego właśnie rzepaku. Dalsze kilometry to tereny raczej płaskie (mimo wszystko uważajcie i nie potknijcie się o Diabelski Kamień) i często odkryte, więc jeśli nad ranem traficie na pogodę wietrzną, to lepiej ubierzcie wiatrówki, bo na pewno wymarzniecie. Pod koniec 24-go kilometra osiągniecie pierwszy punkt żywieniowy, zlokalizowany w harcerskiej stanicy w Szarym Dworze. Stamtąd skierujecie się na północ - ku morzu. Częściowo plażą, częściowo leśnymi traktami, przez Jastrzębią Górę z „Gwiazdą Północy”, czyli najdalej na północ wysuniętym krańcem Polski, dotrzecie w końcu w okolice Władysławowa. Tu rozstaniecie się z otwartym morzem i plażą (opuszczając ją wejściem nr 8), by po pokonaniu kilku ulic dzielnicy portowej osiągnąć punkt żywieniowy nr 2 na 49 km trasy. Tu szlak kieruje się prosto na południe, wzdłuż Zatoki Puckiej, zwanej przez lokalsów Pucyfikiem. Za Puckiem, urokliwym miasteczkiem o wielowiekowej historii, zacznie się najbardziej widowiskowy odcinek biegu, prowadzący malowniczymi klifami. Dobiegniecie do historycznego i bardzo starego miejsca. To osada Łowców Fok, gdzie znajduje się punkt żywieniowy nr 3. Za Wami będzie już 64 km. Dalej podążycie niebieskim szlakiem. Trasa zaczyna ponownie falować, zaliczycie mniejsze i większe wzniesienia. aż do czwartego i zarazem ostatniego punktu żywieniowego - w Redzie, w dzielnicy o urokliwej nazwie Betlejem, na 84-tym kilometrze trasy. Dalej, kierując się cały czas na południe, po przecięciu drogi krajowej nr 6 wbiegniecie do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przed wami jeszcze sporo wzniesień i dolin. Szerokim łukiem, zahaczając o brzeg Jeziora Wyspowo, trasa poprowadzi Was na północ, w stronę Wejherowa. Końcowy odcinek będzie przebiegał w sąsiedztwie zabytkowego kompleksu Kalwarii Wejherowskiej, w tym budynku o nazwie Brama Łez. Być może dla Was będą to łzy szczęścia, bo kilometr dalej, po ostatnim ostrym zbiegu dotrzecie do terenu należącego do naszych gospodarzy - Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1, gdzie czeka na Was meta, oklaski, medal i ciepła strawa!
Trasa nie jest łatwa, ale jednocześnie urozmaicona i ciekawa. W większości przebiega przez odludne tereny, z czystym, pełnym jodu morskim powietrzem i tym leśnym - nasyconym zapachem sosen i świerków. Naszym zdaniem idealnie nadaje się do tego, by złamać swoją pierwszą setkę w biegach ultra, albo poprawić wynik z zeszłego roku ;)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta