category-icon

Tropem Rysia 42 km+

42 km
1.2 km
Wejherowo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-01-15
Wejherowo
category-icon
42 km
1173 m
1169 m
Trudny
2.7/6
Królewski dystans, ale rozgrywany w leśnej scenerii, na gruntowych drogach i ścieżkach, z przewyższeniami niewyobrażalnymi dla amatorów biegów ulicznych, dodatkowo w warunkach zimowych, to coś w sam raz dla twardzieli (i twardzielek).
Początek biegu został wyznaczony na godzinę 8:00, 15-go stycznia 2022 r., a start zlokalizowany będzie w Parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Zaczniecie po płaskim, ale już po kilkuset metrach ujrzycie to, co lubicie najbardziej: górki :) Trasa poprowadzi was kolejnymi morenowymi grzbietami i dolinkami, aż do doliny potoku Cedron, w okolicy polany Młynki. Zaczną się dalsze podbiegi i leśne widoki, ale będziecie też mieć okazję rzucić okiem na rozległą przestrzeń pól wokół Zbychowa. Dalej, na powrót w lesie, droga zamieni się w malowniczą ścieżkę wijącą się skrajem głębokiej doliny, której dnem biegnie asfaltowa szosa z Redy do Zbychowa. Na ten odcinek szykujcie wszystko, co może Wam służyć do robienia fotek, bo miejsce i Wasza obecność w nim warte są uwiecznienia.
Kolejne zbiegi, podbiegi i zawijasy trasy wyprowadzą Was do doliny Zagórskiej Strugi. Na 18 kilometrze przebiegniecie przez mostek (zakładamy, że będzie tam w dniu biegu), skąd już niedaleko do punktu kontrolnego (18,1 km), zlokalizowanego na leśnym parkingu o wdzięcznej nazwie Piekiełko... Po wybiegnięciu z punktu ruszacie na mała 4 kilometrową pętle po okolicznych wzniesieniach, aby ponownie przybiec w okolice pierwszego punktu żywieniowego. Najbardziej spragnieni i głodni będą mogli ponownie skorzystać ze strawy i napitku.
Napojeni i nakarmieni ruszycie w dalszą drogę starym brukiem, pamiętającym jeszcze pruskie czasy. Poprowadzimy Was lasami i polami do ukrytego w lesie Jeziora Bieszkowickiego. W jego rejonie będziecie mieli do czynienia z najwyższym punktem trasy – 219 m n.p.m.
Pokręcicie się po leśnych ścieżkach po to, by zbliżyć się do Jeziora Rębówka. Ledwie miniecie urokliwe leśne oczko wodne, a już dotrzecie do kolejnej wodnej atrakcji naszego maratonu –najdłuższego i pięknego o każdej porze roku Jezioro Borowo. Podążycie jego momentami wysokim, wschodnim brzegiem. Możliwe, że do bodźców wzrokowych dołączą do Was także te węchowe, a to dlatego, że zbliżać będziecie się do punktu kontrolnego na leśnym parkingu w bezpośrednim sąsiedztwem jeziora, gdzie Was podkarmimy.
Po odnowieniu sił witalnych wyruszycie w kierunku Wejherowa. Przed Wami jeszcze sporo zbiegów i podbiegów, ostrych zakrętów i zmian podłoża. Niedaleko mety przebiegniecie przez wzgórza Syjon, Wolności i Kalwarię i ostatnimi zakrętami dotrzecie do mety zlokalizowanej na terenie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Wejherowie (ul. Przyjaźni). To co, skusicie się?

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Trójmiejski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.

Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na południu. Na mapie uwgzlędniono trasy rowerowe, szlaki piesze i Nordic Walking z długościami. Dodatkowo zaznaczone zostały drogi polne, leśne oraz szlaki kajakowe. Są tu też zabytki, noclegi, muzea, punkty widokowe, szczególnie warte odwiedzenia miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Kaszuby Środkowe
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby Środkowe

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na zachodzie i Gdańsk na wschodzie. Rok wydania 2022

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.