Trasa nadmorska w Trójmieście

Dodano 31 października 2016 przez Garmin
Trasa nadmorska w Trójmieście
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

89109
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 32,7 km
 • Czas trwania: 2 h 20 min
 • Średnia prędkość: 13,98 km/h
 • Przewyższenie: 39,89 m
 • Suma podejść: 122,62 m
 • Suma zejść: 115,41 m
 • Data: 31 października 2016
706322
Twierdza Wisłoujście
Początki Twierdzy Wisłoujście sięgają XIV wieku, kiedy Zakon Krzyżacki postawił w tym miejscu wieżę, która miała kontrolować ruch statków jednocześnie będąc latarnią.

W połowie XVI wieku wokół wieży wzniesiono trzykondygnacyjną więżę artyleryjską „Wieniec”. Następnie rozbudowano twierdzę o cztero-bastionowy fort
706323
Dworzec PKP Gdynia Główna
Okazały budynek z lat 50-tych XX w., który został pieczoło- wicie odrestaurowany, dzięki czemu odzyskał dawny blask. Po przeciwnej stro- nie Placu Konstytucji modernistyczny budynek Sądu Okręgowego, Grodzkiego i Prokuratury z 1936 r.
706324
Skwer Kościuszki
Wizytówka Gdyni i jej morskiej tradycji. Okręt – muzeum ORP„Błyskawica”, statek – muzeum„Dar Pomorza”, nowoczesna marina, planetarium, Akwarium Gdyńskie, centrum rozrywki i kultury Gemini
706325
Skwer Kuracyjny w Sopocie
Dom Zdrojowy, drewniane molo spacero- we z nowoczesną mariną, latarnia morska z punktem widokowym, Soitel Grand, Centrum Hafnera.
706326
Orłowo
Dawne letnisko, dziś wypoczynkowa choć kameralna dzielnica Gdyni. Klif Redłowski, plaża, molo spacerowe, przystań rybacka, Promenada Królowej Marysieńki, Letnia Scena Teatru Miejskiego w Gdyni, Domek Żeromskiego.
706327
Molo w Sopocie
Sopockie molo to jeden z symboli uzdrowiska. Jego historia zaczyna się tak jak historia pomysłu utworzenia kurortu w małej, rybackiej wsi nad Zatoką Gdańską.
Dominująca nawierzchnia:
miejskie drogi rowerowe

Czas potrzebny na pokonanie trasy:
2-3 godziny

Trasa nieoznakowana polecana jako propozycja wycieczki.
Łatwa, rekreacyjna trasa z licznymi atrakcjami, którą z chęcią pokona każdy miłośnik roweru. Przez większość odcinków wiedzie wydzielonymi drogami rowerowymi, o doskonałej nawierzchni, wzdłuż morza. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych i rozpoznawalnych produktów turystyki rowerowej w Trójmieście, z którego w sezonie letnim korzysta wielu mieszkańców i turystów. Trasa jest dobrze skomunikowana z transportem miejskim, przez co bez problemu można dotrzeć na wybrany punkt ścieżki. Dodatkowym jej atutem są liczne punkty gastronomiczne oraz miejsca odpoczynku przez co pokonanie tej 30 kilometrowej drogi jest przyjemne i mało uciążliwe.
Proponowana trasa rozpoczyna się przy dworcu kolejowym Gdynia Główna i wiedzie przez Gdynię Orłowo, Sopot oraz nadmorskie dzielnice Gdańska: Jelitkowo, Przymorze, Zaspa, Brzeźno oraz Letnicę. Koniec wycieczki przewidziany jest w okolicach stacji SKM Politechnika Gdańska

Trasa pochodzi z wydawnictwa "Rowerowe Inspiracje" wydanego przez UMWP

Informacji o atrakcjach szukaj również: http://pomorskie.travel/Odkrywaj-Regiony-Trojmiasto
Trasę poleca
Departament Turystyki UMWP

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.