Spacer po Rumi

Dodano 23 kwietnia 2020 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

169489
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 4,5 km
 • Przewyższenie: 58,77 m
 • Suma podejść: 59,29 m
 • Suma zejść: 0,52 m
 • Lokalizacja: Rumia
965913
Szczątki po pozostałej największej kaktusiarni w Europie
Ta położona na ulicy Lipowej kiedyś położona największa kaktusiarnia w Europie była kiedyś fenomenem. Prowadzone przez małżeństwo gospodarstwo było odwiedzane przez wielu turystów. Jest to miejsce rozpoczęcia naszej wycieczki. Można tutaj dojechać autobusem linii J w bardzo przystępny sposób.
965914
Ruiny cysterskiego kościoła w Rumi
świątynia została zbudowana w XIII wieku, w 1945 uległa zniszczeniu. Do lat dzisiejszych zachowały się szczątki murów gotyckiego prezbiterium. Wokół kościoła znajdują się stare nagrobki z XIX i XX wieku. Ruiny mieszczą się przy ulicy Kościelnej, pod numerem 19. W planach jest odbudowa świątyni.
965915
Miejski Ośrodek Sportu i Rekareacji w Rumi
Potocznie nazywany MOSiR, ten ośrodek to kulturowe centrum miasta. W tym miejscu zazwyczaj dzieje się coś ciekawego - warto wejść i się zapytać. Odbywają się tutaj różne ważne dla miasta uroczystości np. Gala Sportu czy Finały zawodów ogólnopolskich bądź wojewódzkich. Ponadto, można samemu wynająć salę gimnastyczną, pójść na basen bądź boisko. Sport to zdrowie!
965916
Miejski Dom Kultury w Rumi
Ten mały, żółty, niepozornie wyglądający domek jest inny niż wydaję się to na początku. Odbywają się tutaj różne warsztaty i zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne. Wokół domu jest największy miejski park - park Starowiejski, w którym odbywają się różne koncerty, pokazy itp. Jest to świetne miejsce na odpoczynek - bo wiele jeszcze przed nami! Można również coś zjeść w pobliskiej knajpie, a jeśli wolisz fast-fooda to w stronę następnej atrakcji spotkasz KFC i McDonald's, więc warto coś zjeść!
965917
Stacja Kultura
ilia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi. Mieści się w wybudowanym w 1958 budynku dworca kolejowej stacji węzłowej w Rumi leżącej na linii Gdańsk Główny – Stargard. W 2016 Stacja Kultura została uznana za najpiękniejszą bibliotekę świata w konkursie Library Interior Design Awards w kategorii Single Space Design[
965918
Góra Markowcowa
Góra Markowca stanowi naturalny "bastion" wcinający się od zachodu rozległą pradolinę ciągnącą się od Redy w kierunku Gdyni. Miejsce to odegrało znaczącą rolę podczas walk w 1939 roku. W okresie wojny Niemcy postanowili w pełni wykorzystać strategiczne walory Góry Markowca. Na szczycie wzniesienia powstała bateria obrony przeciwlotniczej. Wchodziła ona w skład 259. Marine Flak Abteilung, który został sformowany w grudniu 1942 roku. Składała się ona z czterech dział 105mm. Zostały one zamontowane na okrągłych platformach z betonu. Na wschodnim krańcu wzniesienia zostało zamontowane poczwórnie sprzężone działko kal 20mm. W północno-zachodniej części wzniesienia postawiono dalmierz. Flakbateria posiadała również radar typu Würzburg FuMG 62. Przez ostatnie dwa lata wojny załoga wstrzeliwała się do tarcz o wymiarach trzy na cztery metry, usypanych z białego piasku lub zrobionych z płótna i umieszczonych pod wzniesieniami Kępy Oksywskiej. Jest symbolem naszego miasta - tak samo jak żółty domek z parku Starowiejskiego.
Rumia (kaszb. Rëmiô, niem. Rahmel) – miasto w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim nad Zagórską Strugą. Z miastami Wejherowem i Redą tworzy zespół trzech miast zwany Małym Trójmiastem Kaszubskim. W latach 1945–1975 miasto administracyjnie należało do tak zwanego dużego województwa gdańskiego, a w latach 1975–1998 do tak zwanego małego województwa gdańskiego. Mój spacer po Rumi to przejście przez kilka najważniejszych miejsc w tym mieście. Opis trasy wraz z wyczerpującymi omówieniami każdego z tych miejsc sprawia, iż trasa jest bardzo użyteczna i często używana. Przechodząc po naszym mieście, jesteśmy zmuszeni do szybkiego chodzenia. Rumia, mimo małej powierzchni i niewielkiej ilości mieszkańców, jest bardzo ciekawym i interesującym miejscem dla turystów. Zapraszam!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0