Poland Trek

Dodano 17 kwietnia 2012 przez rysowanie
Poland Trek
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8223
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 2.8
 • Dystans: 993 km
 • Przewyższenie: 6 801,92 m
 • Suma podejść: 216,78 m
 • Suma zejść: 6 992,77 m
 • Data: 7 maja 2012
 • Lokalizacja: Słowacja, kraj preszowski, Zakopane -Gdańsk
60855
Louis-Philippe Loncke
Urodzony w 1977 r. Belg, Louis-Philippe Loncke jest wszechstronnym podróżnikiem i amatorem przygód, który uwielbia nowe wyzwania i nowatorskie wypraw w różnych części świata. Jest inżynierem i specjalistą od zarządzania.

Na Tasmanii wzbudził podziw rdzennej ludności, gdy w 7 tygodni przemierzył jej dzikie obszary. Pod koniec podróży był skrajnie wyczerpany, ale trudności jedynie zahartowały jego psychikę. W 2008 r. australijskie media z zaskoczeniem publikowały informacje o pierwszym człowieku, który samotnie przemierzył Pustynię Simpsona, najbardziej wysuszony obszar na całym kontynencie. Od 2009 r. Louis-Philippe odbył kilka pionierskich wypraw. Brał udział w wyprawach charytatywnych ekologicznych, podczas których podkreślał znaczenie zasobów wodnych. Louis-Philippe stał się jednym z najbardziej poważanych podróżników ekstremalnych młodego pokolenia. Pasjonują go również osiągnięcia innych. Podróżuje po całej Europie, spotykając się z innymi podróżnikami, by dzielić się doświadczeniami, zawierać znajomości podróżnicze i omawiać nowe projekty.
60856
Natalie Hill
Natalie urodziła się w Wielkiej Brytanii, by następnie osiąść w Brukseli. Jest zawodowym fotografem prasowym. Natalie po raz pierwszy spotkała Louis-Philippe'a, gdy fotografowała go do artykułu dotyczącego niemożności powołania rządu w Belgii. Ujął ją czysty, niezmącony entuzjazm Louis-Philippe'a, jego odwaga i pasja. Gdy Natalie usłyszała o wyprawie do Polski, zapragnęła się w nią zaangażować. Projekt to dla niej wyzwania fizyczne i artystyczne. Jej zdjęcia były publikowane w wydawnictwach i czasopismach w Chinach, Europie i w Stanach Zjednoczonych. Delta Sky Magazine wygrało w 2010 r. dzięki jej fotografiom nagrodę Ozzie za artykuł pt. „Tintin w Brukseli”. Jej seria fotografii pt. „Xinjiang Rocker” została nagrodzona w prestiżowym brytyjskim magazynie „Creative Review Photography Annual 2008”.
60857
Tomasz Grzywaczewski
Podróżnik, dziennikarz i filmowiec, prawnik z wykształcenia. Pomysłodawca i organizator wyprawy „Long Walk Plus Expedition” z Jakucka na Syberii do Kalkuty w Indiach, śladami polskiego bohatera Witolda Glińskiego. Współautor filmu „Długi marsz 70 lat później”, książki „Długi marsz do wolności”, oraz wystawy fotograficznej „Długi marsz”. Rzecznik prasowy Explorers Festival, jednego z największych na świecie festiwali gór, przygody i sportów ekstremalnych. Współpracownik działów podróżniczych we „Wprost” i „Dzienniku. Gazecie Prawnej” oraz licznych magazynów, m.in. „National Geographic Traveler”. Nie znosi rutyny, a najlepiej czuje się w drodze, kiedy każdy kolejny dzień stanowi nową przygodę i wyzwanie. W życiu oraz w podróżach, zgodnie ze słowami Roberta Frosta „z dwóch dróg wybiera zawsze tę mniej uczęszczaną”. www.longwalk.pl
60858
PolandTrek_Web
60859
PolandTrek_300dpi
7 maja belgijski podróżnik i łowca przygód Louis-Philippe Loncke wyruszy na pierwszą w historii wyprawę przez Polskę – od Rysów po Bałtyk. Trasę przemierzy pieszo, tratwą i kajakiem – jedynie dzięki sile własnych mięśni. W czasie 1200 kilometrowego wyczynu Louis-Philip przejdzie 150 km po górach, przepłynie 50 km na tratwie i kolejne 1000 km kajakiem.

Pierwszy etap wyprawy będzie wiódł przez tereny górskie: z Zakopanego przez Tatry, Beskid Żywiecki i wreszcie Beskid Śląski, aż do Baraniej Góry, gdzie znajdują się źródła królowej polskich rzek - Wisły, ostatniej długiej, dzikiej rzeki Europy.

Ciągnąca się przez ponad 1074 km Wisła przepływa przez ponad połowę terytorium Polski. Dzieli kraj na dwie części i tworzy jego naturalny kręgosłup. Wisła przepływa przez trzy metropolie – Kraków, Warszawę i Gdańsk. Ma niebagatelne znaczenie dla polskiej kultury i historii. Wisła jest również ważnym elementem tożsamości narodowej. Na niemal całej długości Wisła zachowała naturalny charakter i pozostała właściwie niezmieniona przez człowieka. Jest to dość niespotykane i wyróżnia ją spośród innych dużych rzek Europy. Wzdłuż brzegów tego naturalnego szlaku wodnego można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, magiczne zakątki, piękne górskie strumienie, zakola, doliny i wąwozy.

Louis-Philippe chciałby poznać Polaków i dowiedzieć się czegoś o polskiej kulturze. Pragnie spojrzeć na Wisłę z własnej perspektywy. Spływając kajakiem, chce pokazać unikatowy, niemal nietknięty ręką ludzką szlak wodny, jak również podkreślić potrzebę jego ochrony. Podróżnik zamierza zwrócić uwagę na kwestie ochrony środowiska, a w szczególności rzek

Na etapie górskim Luis-Philippe towarzyszyć będzie polski podróżnik Tomasz Grzywaczewski. W trakcie wyprawy ekipa wspólnie z fotografem i operatorem Natalie Hill zrealizuje filmy dokumentalny opowiadający nie tylko o wyprawie, ale przede wszystkim o Polsce i jej mieszkańcach.

Współorganizatorem przedsięwzięcia zapewniającym ekipie możliwości logistyczne niezbędne do produkcji filmowej jest „Żegluga Wiślana”: http://www.zeglugawislana.pl/

Drużyna Poland Trek zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby się niego przyłączyć na 1 dzień¬ - pieszo lub na kajaku – w czasie jego 4-tygodniowej wyprawy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Żywiecki część wschodnia
Beskid Żywiecki część wschodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje wschodnią część pasma Beskidu Żywieckiego wraz z masywem Babiej Góry. Mapa zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Znajdziemy tu wszelkie atrakcje turystyczne,...

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Beskid Żywiecki część zachodnia
Beskid Żywiecki część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0