Polańczyk - Teleśnica Owszarowa i Daszówka

Dodano 8 lipca 2013 przez Garmin
Polańczyk - Teleśnica Owszarowa i Daszówka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

24871
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.8
 • Dystans: 44,7 km
 • Czas trwania: 3 h 4 min
 • Średnia prędkość: 14,51 km/h
 • Przewyższenie: 187,29 m
 • Suma podejść: 766 m
 • Suma zejść: 841,26 m
 • Data: 8 lipca 2013
 • Lokalizacja: Polańczyk
135857
LAP001
LAP001
135858
Telesznica bufet
135859
Kościół Łobozew
135860
podjazd w stronę Telesznicy
135861
Telesznica
135862
Telesznica 2
135863
Telesznica 1
135864
Daszówka droga do ..
135865
może kiedyś były tu takie chaty
135866
koniec świata27
135867
Jawor w oddali
135868
Koścół Telesznica
135869
takie oznaczenia nie przyciagaja turystów
135870
tutaj już szutry
135871
Nad Soliną
Dziś , dalej zwiedzając okolice zalewu solińskiego jadę w stronę Daszówki . Początkowo jak zwykle przez zaporę solińską a dalej w stronę Ustrzyk Dolnych.
W miejscowości Łobozew – Pastewnik skręcam w stronę Daszówki . Tutaj za drewnianym kościółkiem pw. Najświętszego Serca Jezusa zaczyna się długi podjazd. Po osiągnięciu szczytu zaczyna się długi zjazd. W momencie gdy wydaje mi się ,że zjazd się kończy pojawia się znak drogowy informujący o stromym zjeździe.
W momencie gdy pojawiają się pierwsze zabudowania skręcam w prawo i wąską asfaltową drogą dojeżdżam do Teleśnicy Owszarowej . To piękne miejsce z niewielką ilością letników . Znajduje się tu sklep , bar , pole namiotowe , wypożyczalnia rowerów i mnóstwo spokoju.
Wracam teraz do skrzyżowania i jadę w kierunku Daszówki . Droga asfaltowa przechodzi powoli w coś rodzaju szutru a z znakiem „koniec Świata „ / zakaz wjazdu/ staje się polną drogą , która po opadach musi przypominać gliniaste błotko.
Tędy ma przebiegać trasa rowerowa w kierunku Czarnej. Bez dokładnej mapy i najlepiej GPS-u lepiej tędy nie jeździć.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych
Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Bieszczad zawiera całość tego rozległego masywu - od Komańczy na zachodzie po granicę z Ukrainą na wschodzie oraz od Birczy na północy po Przełęcz Użocką. Znaleźć na niej można wszystkie atrakcje turystyczne: przyrodnicze, historyczne czy...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.