category-icon

Pół Dzika 21 km+

21 km
594 m
Wejherowo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-01-15
Wejherowo
category-icon
21 km
594 m
591 m
Średni
2.7/6
Terenowy półmaraton to kolejna festiwalowa propozycja zimowej aktywności na świeżym powietrzu. Rozpoczęcie zostało wyznaczone na godzinę 12:00, 15-go stycznia 2021 r. To okazja dla bardziej wytrwałych do zmierzenia się z zimowymi warunkami natury, w tym z szybko zapadającym zmrokiem, ale jednocześnie do poznania pięknych wejherowskich lasów.
Start zlokalizowany będzie w Parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Początek trasy będzie łaskawie płaski, ale już po kilkuset metrach zacznie się to, co lubicie najbardziej: górki :) Trasa poprowadzi was kolejnymi morenowymi grzbietami i dolinkami, aż do doliny potoku Cedron, w okolicy polany Młynki. Zacznie się łagodny podbieg do Jeziora Wyspowo, które osiągniecie po ponad 8-miu kilometrach od startu. Tam czekać Was będzie płaski odcinek wzdłuż zachodniego brzegu akwenu. Być może tafla jeziora będzie zamarznięta, ale nie polecamy skracania trasy w ten sposób :) Mniej więcej w połowie półmaratonu zaliczycie najwyższy punkt szlaku – 196 m n.p.m. Następnie dotrzecie do pięknego o każdej porze roku Jeziora Borowo, gdzie trochę Was podkarmimy, a jeśli będzie śnieg, to może i bałwana razem ulepimy...
Po odnowieniu sił witalnych wyruszycie z powrotem do Wejherowa, ale inną drogą. Przed Wami jeszcze sporo zbiegów i podbiegów, ostrych zakrętów i zmian podłoża. Niedaleko mety przebiegniecie przez wzgórza Syjon, Wolności i Kalwaria, by po kilku kolejnych zakrętach i zbiegu w kierunku miasta osiągnąć metę, zlokalizowaną na terenie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Wejherowie ( (ul. Przyjaźni). Na pewno nie pożałujecie, jeśli zdecydujecie się na start na tym dystansie. Zapraszamy!

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Trójmiejski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.

Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na południu. Na mapie uwgzlędniono trasy rowerowe, szlaki piesze i Nordic Walking z długościami. Dodatkowo zaznaczone zostały drogi polne, leśne oraz szlaki kajakowe. Są tu też zabytki, noclegi, muzea, punkty widokowe, szczególnie warte odwiedzenia miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Kaszuby Środkowe
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby Środkowe

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na zachodzie i Gdańsk na wschodzie. Rok wydania 2022

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.