Pętla północnych dzielnic Gdyni

Dodano 6 maja 2020 przez rysowanie
Pętla północnych dzielnic Gdyni
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

170849
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 16,5 km
 • Przewyższenie: 7 330,77 m
 • Suma podejść: 14 518,58 m
 • Suma zejść: 14 517,98 m
 • Data: 7 maja 2020
 • Lokalizacja: Gdynia
973015
Obłuże centrum
Tu startujemy :)
973016
Przystań Śmidowicza 49
Nowo powstająca przestrzeń, w której skorzystać będzie można z sal gimnastycznych, siłowni, pracowni krawieckiej i artystycznej, sali sąsiedzkiej z kuchnią, warsztatu stolarskiego, boisk zewnętrznych, placu zabaw, ogrodu, siłowni zewnętrznej. Tu swoją siedzibę będzie mieć również Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Aktywności Seniora, Placówka Wsparcia Rodziny i Dziecka "Światłowcy"
973017
Jastrząb-Kobben
Okręt podwodny typu Kobben, zwodowany w 1964 roku, w latach 1964-2002 służył w Norweskiej Królewskiej Marynarce Wojennej, jako „Kobben” (S-318). W 2002 roku przekazany Polsce. W 2005 roku pozyskany przez Akademię Marynarki Wojennej, a w 2011 roku przetransportowany na teren uczelni i przebudowany na symulator.
973018
Osada Rybacka - bulwar
Punkt widokowy i schody prowadzące na oksywski bulwar.
973019
Hodowla koni
Przystanek z pięknymi widokiem na konie :)
973020
Bies
Samolot szkolno-treningowy Bies i pomnik pamięci tych, co serce i młodość poświęcili lotnictwu i ojczyźnie służąc na lotnisku Oksywie-Babie Doły
973021
Babie Doły - zejście na plażę - torpedownia
Cudowne miejsce, w którym oprócz pięknych widoków można odnaleźć ciszę, spokój i belemnity :)

Pozostałości torpedowni można bez trudu dostrzec z plaży. Torpedownia, była to hala montażowa torped wraz z urządzeniami do próbnych strzelań, wybudowana na dnie akwenu, w odległości kilkuset metrów od brzegu. Połączona z brzegiem molo, po którym odbywał się za pomocą kolejki wąskotorowej transport podzespołów torped.
973022
Hodowla koni
Kolejne miejsce na naszej trasie, w którym podglądać możemy piękne konie :)
973023
Stawek na Obłużu
Urokliwe i zadbane miejsce na mapie Gdyni.
973024
Obłuże centrum
Tu kończy się nasza wycieczka.
973974
Torpedownia
Widok z plaży
973975
Belemnit
Takie cuda można znaleźć na plaży w Babich Dołach.
973976
Bies
973977
Belemnit
Belemnit między kamieniami.
Pętla północnych dzielnic Gdyni - piękna, urozmaicona trasa, przepełniona bliskością natury i pocztówkowymi widokami. Trasa łatwa i przyjemna, z licznymi miejscami nadającymi się na piknik, mijanymi po drodze.

Przebieg trasy:
1. Zaczynamy od Obłuża, jadąc w stronę Przystani Śmidowicza 49.

2. Mijamy Przystań Śmidowicza 49 – nowo powstająca przestrzeń, w której skorzystać będzie można z sal gimnastycznych, siłowni, pracowni krawieckiej i artystycznej, sali sąsiedzkiej z kuchnią, boisk zewnętrznych, placu zabaw, ogrodu, siłowni zewnętrznej. Tutaj realizować będzie można własne aktywności, rozwijać i dzielić się zainteresowaniami, poznawać się z sąsiadami. Tu swoją siedzibę będzie mieć również Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Aktywności Seniora, Placówka Wsparcia Rodziny i Dziecka "Światłowcy".

3. Jedziemy dalej w stronę Akademii Marynarki Wojennej. Tu podziwiać możemy okręt podwodny typu Kobben, zwodowany w 1964 roku, w latach 1964-2002 służył w Norweskiej Królewskiej Marynarce Wojennej, jako „Kobben” (S-318). W 2002 roku przekazany Polsce. W 2005 roku pozyskany przez Akademię Marynarki Wojennej, a w 2011 roku przetransportowany na teren uczelni i przebudowany na symulator.

4. Kolejnym punktem wycieczki będzie osada rybacka z punktem widokowym i bulwarem.

5. Następnie jedziemy w stronę Babich Dołów, po drodze mijając hodowlę koni, jedziemy przez polną ścieżkę.

6. Dojeżdżamy do Babich Dołów, gdzie wita nas samolot szkolno-treningowy Bies i pomnik pamięci tych, co serce i młodość poświęcili lotnictwu i ojczyźnie służąc na lotnisku Oksywie-Babie Doły.

7. Kolejnym przystankiem jest plaża na Babich Dołach - cudowne miejsce, w którym oprócz pięknych widoków można odnaleźć ciszę, spokój i belemnity :) Pozostałości torpedowni można bez trudu dostrzec z plaży. Torpedownia, była to hala montażowa torped wraz z urządzeniami do próbnych strzelań, wybudowana na dnie akwenu, w odległości kilkuset metrów od brzegu. Połączona z brzegiem molo, po którym odbywał się za pomocą kolejki wąskotorowej transport podzespołów torped.

8. W dalszej części trasy mijamy kolejną hodowlę koni.

9. Przecinamy ul. Zieloną, jadąc piaskową ścieżką, obok ogródków działkowych. Dojeżdżamy do ul. Płk. Dąbka i możemy odpocząć przy urokliwym stawku na Obłużu.

10. Pozostaje zjazd rowerem w stronę ul. Unruga, by zakończyć naszą pętlę na gdyński Obłużu, przy estakadzie Kwiatkowskiego.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.