Mikołajki - Ryn

Dodano 21 października 2010 przez Garmin
Mikołajki - Ryn
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1214
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

305
Plac Rybny w Mikołajkach
306
kurort nadbrzeżny
Aleja Kasztanowa, wzdłuż której usytuowane są restauracje a także port dla statków i żaglówek
307
Stacja PKS
308
Plac Wolności w Rynie
Plac Wolności, gdzie rozpoczynamy spacer po Rynie
309
Zamek w Rynie
Zamek w Rynie jest położony na wzniesieniu pomiędzy Jeziorem Ryńskim i Ołowskim, mieści się przy Placu Wolności.
Zbudowany w stylu gotyckim przez wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode w 2 połowie XIV wieku na planie czworoboku z dziedzińcem. Był siedzibą komturów, później wójtów krzyżackich. U schyłku XIV wieku komturem na zamku był Konrad von Wallenrode,który zainspirował Adama Mickiewicza do napisania poematu "Konrad Wallenrod". Po 1525 był siedzibą starostów książęcych. W 1853 przebudowany na więzienie. Zachowały się liczne fragmenty pierwotnego założenia. m.in. wieża z klatką schodową i sklepienia piwniczne. Obecnie znajduje się tutaj Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek-Ryn".
310
Kąpielisko miejskie w Rynie
311
Amfiteatr
327
Ulica 3 Maja
Ulica 3 Maja jest jedną ze staromiejskich ulic Mikołajek, w całości wybrukowana. Rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicą Kolejową i ciągnie się do placu Wolności. Nazwa pochodzi od daty uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji z 1791 roku. Ważnymi obiektami otoczenia są poczta, hotel "Wałkuski" oraz staromiejskie kamienice.
2207
Plac Rybny.png
Plac Rybny w Mikołajkach
2208
kurort.png
Port żaglówek i statków
2209
Kościół Mikołajki.png
Klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy projektu Schinkla z 1842; posiada drewniane empory, sklepienie kolebkowe z kasetonami oraz wieżę z 1880roku.

2210
Kościół św. Mikołaja.png
Kościół św. Mikołaja
2211
Aleja Kasztanowa.png
Aleja Kasztanowa wzdłuż jeziora
2212
Plac Wolności.png
Plac Wolności w Rynie, mieści się tu również stacja PKS
2213
Kościół Ryn.png
Kościół w Rynie
2214
Plaża Miejska.png
Plaża Miejska nad jeziorem Ołów
2215
Amfiteatr.png
Amfiteatr w Rynie
2216
Wejście do Zamku.png
Wejście do zwiedzenia Zamku
Trasę zaczynamy na placu Rybnym tuż przy fontannie, na przeciwko punktu Informacji Turystycznej. Obchodzimy plac i kierując się Placem Handlowym docieramy do ulicy Papieża Jana Pawła II, gdzie skręcamy w lewo i docieramy pięknego, położonego na wzgórzu kościoła rzymsko-katolickiego pw. Świętego Mikołaja. Stamtąd udajemy się w lewo, i kierujemy się prosto aż do nadbrzeża jeziora Mikołajskiego. Teraz możemy spokojnie przechadzać się kurortowym nadbrzeżem a dokładnie Aleją Kasztanową. Możemy podziwiać jezioro a także skosztować świeżych ryb oraz innych przysmaków w znajdujących się na trasie restauracjach. Następnie spacerując ulicą 3 Maja docieramy do Placu Kościelnego, na którym znajduje się kościół ewangelicko-augsburski pw Świętej Trójcy, a także dworzec PKS. Z tego punktu autobusem jedziemy już do Rynu. Trasę tę polecamy przejechać rowerem, liczy ona około 14 kilometrów i przebiega w głównej mierze przez naturalny tunel z drzew. Na trasie tej możemy podziwiać cudowne mazurskie wzniesienia, na których rozprzestrzeniają się pola uprawne, zielone wzniesienia na których pasą się zwierzęta, a także rozłożyste lasy. Po dotarciu do Rynu, z Placu Wolności (przy którym znajduje się Zamek Ryński) kierujemy się w stronę ulicy XX-lecia położonego przy Jeziorze Ryńskim, następnie kierując się ulicą T. Kościuszki mijamy kościół (?), oraz ulicą K. Wallenroda dochodzimy do drugiego jeziora usytuowanego nad Rynem - jeziora Ołów, gdzie znajduje się strzeżone miejskie kąpielisko. Spacerując wzdłuż jeziora dochodzimy do amfiteatru gdzie dawniej znajdowała się winnica krzyżacka. Wracamy i obchodzimy mury Zamku Ryńskiego aż do Placu Rybnego, gdzie głównym wejściem wchodzimy do zamku. Tam wycieczka dobiega końca.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie
Wielkie Jeziora Mazurskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie przedstawia środkową część Pojezierza Mazurskiego, obszar zamknięty przez Węgorzewo na północy, Ruciane-Nida na południu, Orzysz na wschodzie i Mikołajki na zachodzie. Na mapie znajdują się szlaki piesze, rowerowe,...

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD
Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Przedstawia południową część krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zasięg mapy ograniczony jest miesjcowościami Mrągowo na północy, Orzysz na wschodzie, Karwica i Świętajno na południu oraz Piasutno i Borowe na zachodzie. Mapa posiada informacje...

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁN
Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Przedstawia północną część krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zasięg mapy ograniczony jest miesjcowościami Węgorzewo na północy, jeziorem Gołdopiwo na wschodzie, Tałty na południu oraz Ryn i Kwiedzina na zachodzie. Mapa posiada informacje przydatne...

Wasza ocena: 3.1 (17 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.