category-icon

Leśna trasa

20 km
44 m
Chojnice-Charzykowy-Funka-Bachorze-Małe Swornegacie-Bachorze-Funka-Charzykowy-Chojnice

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-08-05
Chojnice-Charzykowy-Funka-Bachorze-Małe Swornegacie-Bachorze-Funka-Charzykowy-Chojnice
category-icon
20 km
44 m
56 m
Łatwy
4.4/6
Trasa piesza ukazująca największe walory naturalne pięknych Borów Tucholskich. Zaczynamy wycieczkę wychodząc z Chojnic, przemieszczamy się do Charzyków, gdzie możemy zatrzymać się w którejś z restauracji na posiłek oraz odwiedzić Botaniczną Ścieżkę Dydaktyczną, Amfiteatr oraz odpocząć na plaży. Następnie, już leśną ścieżką kierujemy się w stronę Funki. po drodze napotykamy Stary Młyn, idziemy dalej przez Funkę, podziwiając przepiękne lasy.Dochodzimy do Bachorza, gdzie można się zatrzymać na pięknym brzegu plaży oraz zajść do Terenowej Bazy Edukacyjnej. Idąc dalej, napotykamy się na wejście do Parku Narodowego, lecz idziemy dalej prosto w kierunku Małych Swornegaci. Gdy dochodzimy do ulicy Karsińskiej w Małych Swornegaciach, wchodzimy w nią i kierujemy się lasem w stronę Strugi Siedmiu Jezior, po drodze można zobaczyć przepiękne jeziora. Gdy dojdziemy do Strugi Siedmiu Jezior, podziwiamy Dąb Bartuś-Dąb posiada obwód 670 cm i wysokość około 25 metrów. Jego wiek oceniany jest na 600 lat. Idąc dalej kładką, dojdziemy do Jeziora Kacze Oko, które jest bardzo pocieszne dla oka.Kierujemy się w stronę Bachorza i zatrzymujemy się przy Krzyżu Napoleońskim, który postawili żołnierze armii napoleońskiej. Dalsza trasa z powrotem przebiega pomyślnie przez Bachorze, Funkę, Charzykowy, aż do Chojnic.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Brda - cz. północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Brda - cz. północna

Mapa Brda przedstawia szlak kajakowy rzeką Brdą, od Nowej Brdy do Tucholskiego PK. Na mapie zaznaczono kilometraż rzeki oraz obiekty istotne dla kajakarza takie jak miejsca niebezpieczne, przeszkody na trasie spływu, pola biwakowe.

Mapa jest zorientowana zgodnie z kierunkiem płynięcia.

Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zaborski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zaborski Park Krajobrazowy

Mapa Parków Krajobrazowych Wdzydzkiego i Zaborskiego. Na mapie zaznaczono przebieg szlaków pieszych, rowerowych, konnych i kajakowych. Przy szlakach uwzględniono kilometraż. Na mapie znajdziemy położenie punktów noclegowych i gastronomicznych. Rok wydania: 2020

Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na mapie uwgzlędniono trasy rowerowe, szlaki piesze i Nordic Walking z długościami. Dodatkowo zaznaczone zostały drogi polne, leśne oraz szlaki kajakowe. Są tu też zabytki, noclegi, muzea, punkty widokowe, szczególnie warte odwiedzenia miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Kaszubska Marszruta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to sieć szlaków w okolicach Borów Tucholskich. Mapa offline, której zakupu można dokonać w aplikacji Traseo, została wydana przez Studio Plan. Obejmuje obszar wokół Brus, Czerska, Chojnic. Na mapie zostały zaznaczonr informacje praktyczne w postaci: zabytków, miejsc noclegowych, granic obszarów chronionych. Zaznaczono również wybudowane w ramach projektu „Kaszubska Marszruta” trasy rowerowe. Jest to sieć bardzo dobrze oznakowanych szlaków rowerowych o nawierzchni szutrowej, asfaltowej lub betonowej, a także sieć innych dróg nadających się do jazdy rowerem. Na szlakach Kaszubskiej Marszruty zadbano o miejsca przeznaczone do odpoczynku i drobnych napraw. Trasy rowerowe przeznaczone są tak dla dorosłych jak i dla dzieci. Na mapie zostały podane tażke przebiegi szlaków pieszych oraz konnych wraz z kilometrażem, co ułatwi planowanie wycieczki. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic. Siatka geograficzna zgodna z GPS oparta na układzie WGS-84.
Mapa przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych – nie ma wersji papierowej.

Bory Tucholskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Tucholskie

Mapa Borów Tucholskich przedstawia jest obszar, który jest jednym z największych kompleksów sosnowych w Polsce. Rozciąga się on się w dorzeczu Brdy i Wdy oraz w obrębie Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Granice mapy wyznaczają: Wdzydze Tucholskie i Starogard Gdański na północy, Widno i Chojnice na zachodzie, Wierzchucin na południu i Warlubie na wschodzie. Rok wydania: 2024

Kaszuby dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.