kartuzy - krzeszna

Dodano 7 października 2010 przez Garmin
kartuzy - krzeszna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1018
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.4
 • Dystans: 33,0 km
 • Czas trwania: 6 h 47 min
 • Średnia prędkość: 4,85 km/h
 • Przewyższenie: 156,75 m
 • Suma podejść: 1 713,23 m
 • Suma zejść: 1 751,68 m
 • Data: 15 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Kartuzy
135
sklep spożywczy
136
Nocleg
Zajazd u Gosi - miło, spokojnie, niedrogo:)
137
Sklep spożywczy
138
Ogród botaniczny
139
Restauracja
całkiem smacznie, choć jakość nieco przekłada się na ilość...ziemniaków.
760
Gołubie_Ogród Botaniczny1.png
Ogród botaniczny w Gołubiu.
761
Obraz 062.png
Ławeczka w jeziorze, po całym dniu pedałowania idealne miejsce na chwilę wytchnienia. Potem można się zanurzyć w całości. Woda jak to w tych okolicach czysta.
762
Gród warowny.png
kamień upamiętniający gród.
Trasa w obrębie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Z Kartuz aby uniknąć dość ruchliwej drogi wjechałam w las. Droga dobra, spokojnie wyjechałam na Goręczyno, miejscowość o której pierwsze wzmianki zanotowano już w 1241 roku. I może pod wrażeniem tej informacji zapomniałam włączyć GPS. Wbrew temu co widoczne jest na planie, udałam się drogą na Ostrzyce potem na południe w kierunku Krzesnej, gdzie znalazłam sympatyczny nocleg. Już bez sakw wyruszyłam na popołudniowy "spacerek" przez Gołubie, gdzie znajduje się ogród botaniczny z ponad 3500 gatunków roslin. Idealne miejsce na wytchnienie. Dalej przez Piarszczewo - dawną siedzibę ziemi Pirsna dotarłam do uroczego małego jeziorka Zamkowisko u brzegów którego ponoć dawno temu znajdował się gród. Dalej klimaty jak na końcu świata, ziemna drogą przez Stare Czaple i Nowe Czaple zatoczyłam koło z powrotem do Krzesznej. Jeszcze po drodze można odetchnąć nad jeziorem Patulskim, gdzie znajduje się specjalnie przystosowana do tego ławeczka z opcja moczenia nóg w jeziorze. Urocze:).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Wieżyca i okolice
Wieżyca i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Kaszubach. Mapa przedstawia obszar wokół góry ograniczony miejscowościami: Skaryszów, Kościerzyna, Lipusz, Cewice aż do lotniska w Gdańsku. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

Wasza ocena: 3.5 (12 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
30 maja 2013 boulinek11 napisał:
Ciekawa trasa, fajny opis.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.