Góra Wieżyca i sąsiadujące wzgórza

Dodano 2 stycznia 2017 przez plik GPX
Góra Wieżyca i sąsiadujące wzgórza
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

90798
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 15,9 km
 • Czas trwania: 4 h 55 min
 • Średnia prędkość: 3,23 km/h
 • Przewyższenie: 219,18 m
 • Suma podejść: 803,78 m
 • Suma zejść: 801,38 m
 • Data: 1 stycznia 2015
 • Lokalizacja: Wieżyca
544449
Wędrujemy szlakiem Wzgórz Szymbarskich
544450
Strome zejście do wąwozu
544451
Przejście przez potok
544452
Strome podejście
544453
Zmierzamy ku Górze Wieżycy
544454
Zima w pełni
544455
Wieża widokowa w zimowej aurze
544456
Las pod białym kożuchem
544457
U stóp Góry Wieżycy wraca jesień
544458
Tu jakby trochę cieplej
544459
i znowu przemierzamy przez :krainę lodu"
544460
Wokół przepiękne widoki
544461
Piękne kontrasty zimy i jesieni
544462
Wokół wieży pożarowej
544463
kręta droga wśród przecudnych krajobrazów
544464
kręta droga wśród przecudnych krajobrazów
544465
Śródleśne przymarznięte oczka wodne
544466
Wychodzimy z "baśniowego lasu"
544467
Rozlewisko
544468
Lasy na horyzoncie
544469
Kamienny most
Choć Trójmiasto od Wzgórz Szymbarskich dzieli raptem kilkadziesiąt kilometrów, klimat obu obszarów zdecydowanie różni się. Gdy Trójmiejski Park Krajobrazowy tonie w szaro burych barwach nie oznacza wcale, że równie ponuro będzie w okolicach Góry Wieżycy. Pomimo niewielkiej wysokości wzgórza, mamy tu do czynienia z mikroklimatem przypominającym górski. Tak też było podczas ostatniej naszej wędrówki przez najwyższe wzniesienia Niżu Polskiego. To niesamowite jak pogoda zmienia się wraz z wysokością terenu.

Góra Wieżyca to najwyższe wzniesienie morenowego pasma Wzgórz Szymbarskich. Jej szczyt mierzy 328,7 m n.p.m. Na wierzchołku góry usadowiono 35 metrową platformę widokową, z której rozpościerają się malownicze widoki na zalesione wzgórza, które wznoszą się nad jeziorami raduńskimi. Wg informacji turystycznej wieża czynna jest w okresie od maja do października. Jednak w dniu naszej wędrówki, z uwagi na przepiękną zimową scenerię też można było wejść na górę.

Z najwyższym ze wzniesień sąsiadują także inne góry, których wierzchołki mierzą nawet 315 m n.p.m.m, jak np.: Góra Szwedzka. Lasy są tu gęste i miejscami sprawiają wrażenie tajemniczych. Z pewnością wędrując lokalnymi leśnymi duktami można odetchnąć od zgiełku miasta. Pokonana przez nas trasa zataczała pętlę z dworca kolejowego w Wieżycy. Choć dystans był niewielki niektóre odcinki były dość wymagające, w szczególności na oznakowanym kolorem czarnym, pieszym Szlaku Wzgórz Szymbarskich.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

Mapa Wieżyca i okolice
Wieżyca i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Kaszubach. Mapa przedstawia obszar wokół góry ograniczony miejscowościami: Skaryszów, Kościerzyna, Lipusz, Cewice aż do lotniska w Gdańsku. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.