ekajaki.pl - Zbrzyca : Sominy-J.Witoczno

Dodano 30 marca 2014 przez Garmin
ekajaki.pl - Zbrzyca : Sominy-J.Witoczno
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

37407
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 41,2 km
 • Przewyższenie: 24,03 m
 • Suma podejść: 48,03 m
 • Suma zejść: 72,06 m
 • Data: 30 marca 2014
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Sominy
226032
P8240148
Spływ Zbrzycą proponujemy rozpocząć od Jeziora Dywańskiego albo Jeziora Sominńskiego.

Warto zwiedzić miejscowość Sominy z mini-skansenem i urzekającym drewnianym kościółkiem z XVIII w. Pierwszy etap szlaku Zbrzycy prowadzi przez trzy jeziora - Somińskie, Kruszyńskie oraz Parzyn.

Odcinek od miejscowości Parzyn jest wspaniały – mamy tu wysokie strome brzegi porośnięte lasem mieszanym. Płynąc dalej napotkacie na lewy dopływ Zbrzycy - Młosienicę - chętni mogą spróbować sił i popłynąć pod prąd do miejscowości Leśno (nieco ponad 3 km). Dalej miniecie Kaszuby i Rolbik.

Kolejną opcją jest możliwość wpłynięcia na jezioro Milachowo. Kolejny dopływ Zbrzycy to Kulawa (8 km). Będąc tu warto odwiedzić rezerwat krajobrazowy Doliny Rzeki Kulawy.

Dalej miniecie miejscowość Laska wpływając do Rezerwatu jeziora o tej samej nazwie. Kolejne jezioro to Jezioro Księże z prawym dopływem rzeki Kłoniecznicy. Przed Wami zaczyną pojawiać się jeziora rynnowe: Długie, Parszczenica i Śluza - oznacza to, że jesteście już blisko ujścia Zbrzycy. Ten końcowy odcinek jest najpiękniejszy. Szerokie na 20m koryto i urozmaicona linia brzegowa pozostawiają niezapomniane wrażenia.

Za miejscowością Zbrzyca otwiera się Jezioro Witoczno, w którym rzeka łączy się z Brdą na 150 km szlaku.

Pomimo licznych przenosek warto przepłynąć się przepięknym szlakiem Zbrzycy. Obcowanie z dziewiczą naturą i dzikość tej rzeki są nie do przecenienia.
Trasę poleca
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0