dzień przed Beskid Żywiecki 2013, czyli trasa Kraków - Rycerka Górna

Dodano 2 października 2013 przez plik GPX
dzień przed Beskid Żywiecki 2013, czyli trasa Kraków - Rycerka Górna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

30412
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.2
 • Dystans: 138 km
 • Czas trwania: 10 h 54 min
 • Średnia prędkość: 12,65 km/h
 • Przewyższenie: 447,36 m
 • Suma podejść: 2 160,39 m
 • Suma zejść: 1 764,28 m
 • Data: 27 września 2013
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie
154442
IMG_4963_resize_resize
Posiadając spore doświadczenie z letniej wyprawy w Karpaty wiedzieliśmy, że musimy wyjechać jak najwcześniej, żeby na spokojnie dotrzeć do celu przed zmrokiem. Tak też zrobiliśmy. Pogoda dopisywała - przede wszystkim nie padało i było w miarę słonecznie. Temperatura była niska, ale byliśmy dobrze ubrani. Kilka mniejszych podjazdów i byliśmy już rozgrzani. Trasa z Krakowa w większości pokrywała się z wytyczonym i bardzo dobrze oznaczonym Szlakiem Bursztynowym, który głównie prowadzi po drogach asfaltowych, ale zdarzają się odcinki offroadowe. Początek to płaski odcinek z niewielkimi podjazdami na trasie z Krakowa przez Tyniec, Skawinę, Radziszów i Wolę Radziszowską. Za Wolą Radziszewską mieliśmy większy podjazd pod Izdebnik, a następnie zjazd i bardzo długi asfaltowy podjazd pod Lanckoronę. W Lanckoronie odbyliśmy miłą pogawędkę ze starszym Panem, którego pasją również są rowery. Przerwa troszku się przedłużyła i bardzo "wystygliśmy", co przełożyło się na to, że prawie zamarzliśmy przy zjeździe z Lanckorony. Niska temp. ok. 10 stopni w połączeniu z zimnym powietrzem podczas zjazdu potrafi solidnie ochłodzić organizm - mimo świecącego słońca na niebie. Na szczęście zaraz za zjazdem był podjazd, na którym ponownie się rozgrzaliśmy. Minęliśmy Zakrzów, Stryszów. W Zembrzycach przed mostem wjechaliśmy na offroadową ścieżkę, którą dotarliśmy do Suchej Beskidzkiej, gdzie w Karczmie Rzym zatrzymaliśmy się na ciepły posiłek, którym był pyszny żurek z jajkiem i ziemniakami. Byliśmy mniej więcej w połowie trasy. Czas mieliśmy naprawdę dobry. Po rozgrzewającej przerwie ruszyliśmy dalej. Minęliśmy Stachówkę Dolną i Górną. Jadąc cały czas pod górę przejechaliśmy przez Lachowice, a następnie zjechaliśmy do Koszarawy i dotarliśmy do Jeleśni, gdzie czekał na nas stromy podjazd nagrodzony długim zjazdem do Węgierskiej Górki. Byliśmy już prawie u celu. Minęliśmy Milówkę, Rajczę oraz Rycerkę Dolną i dotarliśmy ok. 18:00 do Rycerki Górnej. Pod wieczór byliśmy już na miejscu - dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. Późnym wieczorem ok. 23 dojechała reszta ekipy.

Statystyki według licznika:
- dystans: 144,00km
- czas na rowerze: 7h 55min
- średnia prędkość: 18,16m/h
- max. prędkość: 66,32km/h

Ekipa: Przemo, Under

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Beskid Makowski (Średni)
Beskid Makowski (Średni) - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid...

Mapa Gorce
Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia jedno z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych pod względem krajobrazowym pasm Beskidów, z Gorczańskim Parkiem Narodowym na czele. Obszar mapy obejmuje całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.