Czerwony Szlak - Piękna Morenowego Krajobrazu

Dodano 13 lipca 2013 przez plik GPX
Czerwony Szlak - Piękna Morenowego Krajobrazu
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25188
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 29,0 km
 • Przewyższenie: 112,35 m
 • Suma podejść: 266,96 m
 • Suma zejść: 196,97 m
 • Data: 13 lipca 2013
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Nowa Wieś Lęborska
136542
mini57
Zaczyna się przy Leśnictwie Nowa Wieś Lęborska tutaj jest węzeł szlaków czarny, niebieski i Droga Św. Jakuba. Od leśniczówki idziemy wspólnie ze wszystkimi szlakami w kierunku Kębłowa ale na skrzyżowaniu oddalonym od leśniczówki 500m skręcamy w prawo a pozostałe szlaki w lewo. My z drogi która wiedzie do Lęborka po przejściu 100 m skręcamy w lewo w drogę polną i nią dochodzimy do lasu gdzie znajduje się Pomnik Przyrody kamień Diabelski " Płaski " Za kamieniem idziemy jeszcze ok. 1 km. Lasem a następnie skręcamy w prawo i droga polna wiedzie nas w kierunku miejscowości Mosty ok. 5 km. Po drodze po prawej stronie mijamy żwirownię i mamy piękny widok na Lębork. Przez Mosty Przechodzimy ul. Długą, koło placu zabaw do przejazdu kolejowego. Przejściem dla pieszych ostrożnie przekraczamy tory i chodnikiem idącym równolegle do drogi krajowej nr 6 idziemy 2 km do przejścia na tej drodze przy Krywaniu gdzie przechodzimy tą drogę i kierujemy się do jeziora Lubowidzkiego. Idziemy brzegiem jeziora w kierunku północno wschodnim do drogi asfaltowej prowadzącej do Dąbrówki Wielkiej ok.. 2 km. Po przejściu następnych 2 km w Dąbrówce skręcamy w drogę polną, idziemy nią do lasu ok..1 km. Tutaj skręcamy w lewo i wędrujemy drogą leśną 3 km do miejscowości Lubowidz. Przez Lubowidz przechodzimy drogą asfaltową prowadzącą w kierunku Lęborka ale za zabudowaniami skręcamy w lewo i wędrujemy drogą polną a potem leśną do do Cmentarza przy ul. Kaszubskiej w Lęborku - 3,5 km. Przecinamy ul. Kaszubską i dalej drogą polną na skraju lasu maszerujemy w stronę miejscowości Rybki 2 km. Teraz wędrujemy pięknie położoną okolicą z malowniczymi wąwozami nad rzeką Okalicą do drogi powiatowej nr 214 Lębork-Bytów. W tą drogę skręcamy w prawo i musimy przejść 300 m pod górę a na wysokości Baru przydrożnego skręcamy w lewo w drogę nieutwardzoną . Jesteśmy w miejscowości Molczyce. Z Molczyc wychodzimy w kierunku południowym drogą leśną oznakowaną jako droga Ppoż. wędrujemy dalej prosto bardzo malowniczym odcinkiem lewobrzeżnego dopływu Okalicy. Po przejściu 4 km. spotykamy zielony szlak, który dochodzi do naszego szlaku z prawej strony. Wspólnie z zielonym szlakiem ruszamy w kierunku zachodnim drogą leśną, po przejściu 1 km wychodzimy z lasu tu po lewej stronie drogi widzimy stary przedwojenny cmentarz ewangelicki. Dalej wędrujemy prosto ze szlakiem zielonym ok.. 1 km gdzie jest węzeł szlaków zielony, czarny i tu kończy się nasz szlak czerwony. Jest to węzeł szlaków przy miejscowości Małoszyce.
Trasę poleca
PTTK Ziemi Lęborskiej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Pomorskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Świnoujście - Hel | Autor zdjęcia: Woda30
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
15 sierpnia 2015 kys30 napisał:
Ciekawy opis brzmi zachęcająco
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0