Czarny Szlak Krainy Maratonu Ekologicznego

Dodano 13 lipca 2013 przez plik GPX
Czarny Szlak Krainy Maratonu Ekologicznego
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

25187
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

136541
mini1986
Nasz szlak ma początek przy GOK w Nowej Wsi Lęborskiej. Ruszamy z pod GOK przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i idziemy prosto w ulicę Kisewa (od tego momentu zaczynamy wędrówkę razem z Drogą Sw.Jakuba. Następnie skręcamy w lewo i ulicą Polną dochodzimy do drogi Lębork-Łeba. Tu skręcamy w prawo, a po przejściu 20-30m ponownie w prawo w kierunku Kębłowa Nowowiejskiego. Po pokonaniu ok. 1km mijamy leśnictwo NWL i idąc dalej prosto, po 500 m dochodzimy do skrzyżowania. Tu kierujemy się w lewo, a po następnych 300 m także w lewo w stronę Wilkowa Nowowiejskiego. Wieś osiągamy po przejściu ok. 3km. Wędrując przez Wilkowo, przechodzimy obok oryginalnej atrakcji turystycznej najdłuższej deski świata mierzącej ponad 40 m. Następnie kierujemy się w stronę Garczegorza, które osiągamy po pokonaniu ok. 2,5 km lokalną, asfaltową drogą. Idąc przez wieś, po prawej mijamy neogotycki kościół, którego budowę ukończono w 1897 roku. Na pierwszym skrzyżowaniu za Garczegorzem skręcamy w prawo, po czym wędrujemy w stronę Łebienia. Wyżej wymienione skrzyżowanie od centrum wsi (z kolejną interesującą neogotycką świątynią) dzieli ok. 5,5 km. W Łebieniu, na skrzyżowaniu oddalonym nieco na północ od kościoła, skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Lędziechowo, którą osiągamy po pokonaniu ok. 2 km. Następnie wędrujemy w stronę wsi Gęś. Po przejściu ok. 1,5 km przecinamy powiatową drogę Lębork-Łeba, po czym, idąc prosto przez ok. 500 m, dochodzimy do centrum wsi, gdzie krzyżują się trzy szlaki: czarny (w tym miejscu się kończy), zielony oraz Droga św. Jakuba.
Trasę poleca
PTTK Ziemi Lęborskiej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
31 maja 2017 JJ_Active napisał:
Przebieg szlaku różni się od jego śladu. Opis przedstawia realny jego przebieg.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0