Bikepacking Trip na Wydmy

Dodano 10 września 2018 przez plik GPX
Bikepacking Trip na Wydmy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

133496
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.9
 • Dystans: 153 km
 • Czas trwania: 28 h 54 min
 • Średnia prędkość: 5,28 km/h
 • Przewyższenie: 131,15 m
 • Suma podejść: 2 084,13 m
 • Suma zejść: 2 074,19 m
 • Data: 3 sierpnia 2018
 • Lokalizacja: Wejherowo
755041
Panorama na lotnisko k. Kopaniewo
Panorama powojennego lotniska zasianego wiatrakami. Polecam zobaczyć w słoneczny dzień. Cienie wiatraków potrafią zaskoczyć i wystraszyć ;)
755042
Dworzec SKM/PKP
Nogi brudne, zmęczone, ale było warto. Czekamy na SKM do Gdyni.
755043
Latarnia Stilo
Fajne miejsce, ale nie wchodziliśmy do góry. Rowerem chyba łatwiej dojechać trasą, którą wracaliśmy. Inaczej czeka pchanie i wspinanie.
755044
Pałac w Zdrzewnie
Opuszczony pałac w Zdrzewnie. Szkoda obiektu, cały w rozsypce, szczególnie w środku. Warto zobaczyć zanim się zawali...
755045
Opuszczony młyn k. Zdrzewna
Robi wrażenie, szczególnie wśród nowoczesnych "młynów". Obok pałac w podobnym stanie wizualnym.
755046
Breaking Bad?
Ochrona czy coś jest na rzeczy ? ;)
755047
Widok na Strzebielino
Ciężko tu dotrzeć, ale warto. Jedna z wyższych górek w okolicy z ładnym widokiem na Jelenią Górę i okolice.
755048
Kaplica Leśna - Piaśnica
Pamiątki z przerażającej historii Polski. Robi wrażenie i daje do myślenia.
755049
Widok na jeź. Żarnowieckie
Widok z pomostu nad jeź. Żarnowieckim. W oddali niewybudowana elektrownia atomowa.
755050
Dojazd na lotnisko Kopaniewo
Pełen ekwipunek i 50 stopni w śłońcu daje popalić.
755051
Kawolech
Kawa z puszkach po Leszku smakuje najlepiej ;)
755062
Uwaga! Piaskownica!
Droga chyba pod fatbike. Więcej pchania niż jazdy. Na koniec dnia najgorszy odcinek. Na szczęście tylko kilka kilometrów.
755063
SKLEP/BAR
755071
BRAK DROGI
Nie polecam jechać jak my w tą stronę, tylko skorzystać z drogi (pionowo na płd na mapie, aż do szkalu pradolinydoliny Łeby-Redy). Inaczej skończy się przedzieraniem przez las w tym :wycinkę, krzaki, płoty i pola uprawne! Wszystko przez mapy papierowe. Są zbyt dokładne ;)
755081
BRAK SKLEPÓW :(
Lepiej zaopatrzyć się wcześniej niż szukać sklepów w tym miasteczku. Dziwne bo nazwa miejscowości wręcz zachęca do poszukiwania zimnego piwka ;)
755082
SKLEP
Sklep jak sklep. Ważne, że na trasie ;)
755087
Sklep w Camping Stilo
Mała buda z żaciem, piciem.
755088
UWAGA! Zakręt na szlak R10
Niestety, ale przegapiliśmy ten skręt i trzeba było się męczyć szlakiem konnym aż do ponownego dotarcia do R10.
755089
UWAGA NA SKRZYŻOWANIU!
Droga krajowa DW218 czyli wyścigi BMW z AUDI i wyprzedzanie wyprzedzających tutaj to norma... współczuję rowerzystce, którą prawie zdmuchnęli z drogi naśladowcy Froga z YT...
755125
Bardzo fajny techniczny singiel!
Chyba pozostałości po starej wersji R10. Na drzewach widać wciąż oznaczenia. Na tym odcinku idzie wykorzystać górala w 100% :)
755245
Początek Szlaku WTC
Od tego momentu trzymaliśmy się szlaku WTC aż do samego końca. Bardzo dobre i nowe oznakowanie tabliczkami. Największą atrakcją na trasie jest jeź. Żarnowieckie.
Co tu pisać? :) Wszystko jest na mapie i opisach zdjęć.

Pierwszy w życiu dwudniowy wypad w stylu bikepackingowym, czyli drybagi na troczkach oraz i inne szpeje na trytytkach przyczepione do ramy roweru. Sprzętu wzięliśmy i tak chyba za dużo z uwagi na zadane tempo jazdy, dystans oraz rekordowe gorąco jakie panowało w tych dniach (a może tygodniach sierpnia 2018 r.?). Jazda planowana była głównie w terenie, lecz nie obyło się bez kilku asfaltów. W cieniu ponad 30 stopni i wiatr pierwszego dnia prosto w oczy, więc warunki pustynne. Było sporo pchania i przedzierania się przez plażowy piach (w końcu była to wyprawa na wydmy obok Łeby), poryte szlaki konne, kamieniste strome podjazdy (na wymyślony sobie punkt widokowy), które wpakowały nas w błądzenie na szczycie porytym wycinką, co skończyło się podróżą przez tereny rolników. Dokładniejsza o wiele mapa papierowa wraz ze swoimi szczegółami nie pokrywała się dokładnie z wgraną na smartfona co wprowadzało czasem w błąd.

Na camping w Stilo nie zdążyliśmy dojechać, a że się zaczęło ściemniać musieliśmy się szybko rozkładać z noclegiem na całkowitym odludziu czyli gdzieś na wydmie. Noc okazała się po takim dniu również bardzo ciepła jak i bezchmurna z towarzyszącym lekkim szumem otwartego morza. Gwiazd tak jasnych nie widziałem już dawno na niebie. Nawet ustrzeliło się kila jasnych meteorów. Ogólnie wypad się udał, ale nie powtórzyłbym go ponownie w taką piekielną pogodę. Nasz rajd zakładał większy dystans czyli ok 200 km (jazda R10 do trójmiasta) lecz się nie udało. Finalnie zakończony dość mocną kontuzją spuchniętego kolana oraz zgubieniem licznika Sigmy ;(

P.S. Największa atrakcja na trasie to wg. mnie to lotnisko w Kopaniewie, a raczej postapokaliptyczny klimat jaki robią tam wiatraki i rzucane przez nie ruchome cienie. Szlak R10 wymaga mocnego remontu oraz oznakowania - momentami przypominał pobojowisko, a czasami zrobiony pod rowery szosowe ;)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Mapa Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Słowińskiego Parku Narodowego wraz z zaznaczeniem szlaków pieszych i rowerowych oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Mapa swoim zasięgiem obejmuje obszar od Łeby do Ustki, od południa zamknięty przez Warblino.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0