Żółty Szlak – Słowińców

Dodano 13 lipca 2013 przez plik GPX
Żółty Szlak – Słowińców
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25191
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 39,6 km
 • Przewyższenie: 51,9 m
 • Suma podejść: 94,57 m
 • Suma zejść: 77,33 m
 • Data: 13 lipca 2013
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Łeba
136551
mini1964
Szlak długi o niewielkim stopniu trudności. Znajduje się na nim wiele punktów widokowych. Od dworca kolejowego w Łebie idziemy w stronę widocznego ronda, od ronda skręcamy w lewo, przechodzimy przez przejazd i zaraz za przejazdem skręcamy ponownie w lewo w ulicę wspólną. Po kilkudziesięciu metrach ulica skręca w prawo, przecina obwodnicę i wychodzi na podmokle tereny wokół jeziora Łebsko. Dalej szlak prowadzi wzdłuż wału przeciwpowodziowego do miejscowości Żarnowska. Stąd udajemy się do granicy Parku, po drodze mijając ciekawy kościółek pod wezwaniem Św. Huberta patrona myśliwych. Na rozwidleniu zgodnie z oznaczeniem żółtym kierujemy się w prawo. 6 kilometrów podróży będzie obfitowało w atrakcje przyrodnicze. Po przejściu przez las docieramy do wsi Gać, gdzie nieopodal znajdują się niezwykle wartościowe tereny lęgowe ptaków wodnych. Kolejne na naszej trasie będą wsie Izbica, Lisia Góra oraz Kluki. (na odcinku z Lisiej Góry do Kluk okresowo droga jest niedostępna (podtopiona) istniejące kładki nie są remontowane, ze względu na planowane stałe zatopienie tego terenu ze względu na podniesienie poziomu wody w jeziorze Łebsko. Obejście prowadzi z Lisiej Góry przez Borek Skórzyński i Stare Kluki. W Klukach szczególnie polecamy odwiedziny w Muzeum Wsi Słowińskiej, gdzie stare chałupy i zagrody tętnią życiem podczas licznych imprez folklorystycznych. Dalej szlakiem idziemy przez wsie Łokciowe, Smołdzino, mostem przez rzekę Łupawę i docieramy pod wzgórze Rowokół (115 m) będące w okresie kultu pogańskiego świętą górą Słowińców. Później rozpalano tu ogień wskazujący marynarzom drogę do portu. Dzisiaj jest tu wieża widokowa fundująca zwiedzającym wspaniałe widoki. Stąd przez lasy, łąki i pola docieramy do wsi Gardna Wielka Tu kończy się szlak żółty.
Trasę poleca
PTTK Ziemi Lęborskiej

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Słowińskiego Parku Narodowego wraz z zaznaczeniem szlaków pieszych i rowerowych oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Mapa swoim zasięgiem obejmuje obszar od Łeby do Ustki, od południa zamknięty przez Warblino.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
hipka
16 lutego 2015 hipka napisał:
pomysł super ale jest to jeden z najgorszych rowerowych szlaków w Polsce, totalne niezrozumienie na czym polega turystyka rowerowa; w stronę Łeby: odcinek Kluki - mostek na Pustynce - płyty jumb potrafią być zalane kilkucentrymetrową warstwą wody; dalej torfowisko, potrafi być nieprzejezdne nawet latem; odcinek Gać - Żarnowska droga składająca się wyłącznie z piasku, idziemy pieszo zamiast jechać
leo
14 sierpnia 2013 leo napisał:
Gratuluję pomysłu, mam nadzieję, że wezmą z was przykład inne koła i wrzucą tu swoje szlaki i opisy. Pozdrawiam.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0