ZIELONY_wokół Twardogóry

Dodano 9 września 2015 przez plik GPX
ZIELONY_wokół Twardogóry
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

68048
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 27,7 km
 • Czas trwania: 1 h 19 min
 • Średnia prędkość: 20,98 km/h
 • Przewyższenie: 107,6 m
 • Suma podejść: 253,2 m
 • Suma zejść: 257 m
 • Data: 9 września 2015
 • Lokalizacja: Twardogóra
378143
Źródełko
378144
Gola Wielka
Szlaki na terenie gminy Twardogóra. Oznakowanie nowych szlaków na terenach zabudowanych zrobiono "na bogato". W lesie niestety miejscami można zgubić szlak.
378145
Poniemieckie rowy przeciwczołgowe ?
Na forach internatowych znalazłem informacje, ze rowy przy szlaku są prawdopodobnie poniemieckimi zaporami przeciwczołgowymi z 1945r.
378146
Pałac Reichenbachów w Goszczu
Ruiny rezydencji - widok od strony parku pałacowego.
378147
Mauzoleum Reichenbachów
378148
Dawny młyn wodny
378149
Stacja PKP Twardogóra Sycowska
Kolejny szlak rowerowy z cyklu "wokół Twardogóry", tym razem zielony. Podobnie jak czerwony, tworzy zamkniętą pętlę. Ze względu na sporo odcinków piaszczystych pokonanie go rowerem z wąskimi oponami będzie miejscami kłopotliwe. Ja startuję w lesie na w okolicach Chełstowa na skrzyżowaniu szlaku czerwonego z niebieskim. Tym drugim udaję się na północ do Goli Wielkiej, gdzie napotykam zielony. Następnie jadę pętlę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a więc kieruję się drogami leśnymi w stronę Goszcza. Przecinam tory kolejowe i po paru kilometrach po prawej stronie szlaku natrafiam na głęboki rów. Prawdopodobnie są to poniemieckie zapory przeciwczołgowe z 1945r. Dalej kieruję się na zachód i po dłuższej chwili docieram do resztek parku pałacowego w Goszczu. Park jest zupełnie zdewastowany i po dawnym założeniu zachowało się kilka dorodnych dębów i malowniczych zbiorników wodnych. Przejeżdżam przez dziedziniec pałacu, przecinam drogę 448 i za drogowskazem docieram do mauzoleum Reichenbachów. Niestety jest ono w takim samym stanie, jak ich dawna rezydencja. Można wdrapać się do okna, aby zajrzeć do środka, ale we wnętrzu niewiele się zachowało. Następnie szlak prowadzi polami w kierunku Twardogóry. Gdy dotrzemy do pierwszych zabudowań i drogi szutrowej, warto zwrócić uwagę na zrujnowany drewniano- murowany budynek po prawej stronie - dawny młyn wodny. Zachowały się resztki budowli hydrotechnicznych, a we wnętrzu dostrzegłem resztki urządzeń. Dalej docieramy do Twardogóry, mijając po drodze stację PKP. Krótki objazd miasta i jadąc na wschód zmierzamy w drogę powrotną do Goli Wielkiej. Po drodze mijamy z lewej strony źródełko. Nie wiem czy woda nadaje się do picia, ale po śladach widać, ze jest często odwiedzane.
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Powiat ostrowski dla aktywnych
Powiat ostrowski dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa powiatu ostrowskiego w skali 1:70 000, w skład którego wchodzą gminy: Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono...

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Pojezierze Mazurskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Mikołajki/ Mrągowo/ Ryn. | Autor zdjęcia: lemur36
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
1 marca 2017 kys30 napisał:
ciekawa trasa :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0