Zapora w Pilchowicach i Dziki Wąwóz

Dodano 5 grudnia 2019 przez plik GPX
Zapora w Pilchowicach i Dziki Wąwóz
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

162946
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 9,4 km
 • Czas trwania: 4 h 7 min
 • Średnia prędkość: 2,28 km/h
 • Przewyższenie: 140,36 m
 • Suma podejść: 369,14 m
 • Suma zejść: 260,51 m
 • Lokalizacja: Pilchowice
924023
6
924027
droga do Palacu Maciejowiec
kamienne schody prowadza do Parku i Palacu oraz do Dworu w Maciejowcu
Malownicza i różnorodna trasa obejmująca zarówno obiekty kulturowe jak i przyrodnicze. Rozpoczyna się przy rzece Bóbr, biegnie przy Zaporze Pilchowickiej, przebiega przez wieś Pokrzywnik, gdzie można odnaleźć ciekawe obiekty architektury wiejskiej typowej dla regionu. Ostatnim etapem jest Dziki Wąwóz oraz opcjonalnie dla wytrwałych: fantastyczny park w Maciejowcu.
Kapitański Mostek nad jeziorem Pilchowickim.

Bardzo malownicza trasa biegnąca przez serce Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Podczas wędrówki można podziwiać wspaniałe krajobrazy z licznych punktów widokowych. Najbardziej spektakularny widok roztacza się z Mostku Kapitańskiego na wysokości 50 m nad taflą wody. Istnieje możliwość pożyczenia łódek lub kajaków i wypłynięcia na Jezioro Pilchowickie po spacerze.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Dolina Bobru
Dolina Bobru - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Doliny Bobru zasięgiem obejmująca obszar od Jeleniej Góry do Bolesławca. Na mapie zaznaczono szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz ważniejsze atrakcje turystyczne. 

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.