Z Polańczyka do Baligrodu przez Górzankę

Dodano 27 czerwca 2013 przez Garmin
Z Polańczyka do Baligrodu przez Górzankę
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

24255
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 47,8 km
 • Czas trwania: 3 h 3 min
 • Średnia prędkość: 15,59 km/h
 • Przewyższenie: 325,83 m
 • Suma podejść: 788,03 m
 • Suma zejść: 774,42 m
 • Data: 27 czerwca 2013
 • Lokalizacja: Polska, podkarpackie, Polańczyk
116576
LAP001
LAP001
116577
okolice Radziejowej
116578
niedzwiedzie w Bieszczadach są , jednak
116579
przejazd przez Bród
116580
dzwonnica koło kościoła
116581
to za mną
116582
zjzd w stronę Strężnicy
116583
Górzanka kościół Wniebowstpienie Pańskiego
116584
takiej zabudowy już tu mało, Strężnica
116585
a to już syty niedziwiedż
116586
miejsce odpoczynku na trasie10
116587
czołg w parku Baligród
116588
Cerkiew pw Zaśniećia NMP
116589
Galeria Hoczew
116590
Galeria Hoczew
Koniec czerwca a jest tak zimno ,że zakładam zimową rowerową kurtkę . Dziś ruszam w stronę Baligrodu. Najpierw znana już mi trasa w kierunku Wołkowyi a potem kierunku Górzanki . Trochę się obawiałem ,że trafię na polne drogi , co przy tych opadach mogło okazać się przeszkodą nie do przejechania , ale trafiam na piękną równą asfaltową drogę , która zaprowadzi mnie aż do Baligrodu. W Górzance przy szlakowskazie spotykam matkę z synem. Przyjechali ze Starachowic , śpią w namiocie na polu campingowym w Polańczyku . Chwila miłej rozmowy i ruszam dalej w stronę Radziejowej .Trasa ciągnie się pod górę . Początkowo z obu stron las ale po jakimś czasie otwiera się widok na połoniny , w dole pagórki osnute mgłą . Przepiekany widok i perspektywa szalonego zjazdu w stronę Stężnicy . Po drodze zatrzymuję się przy budynkach Natura Park . Charakterystyczny wjazd z bramą z niedźwiedziami. Kiedyś były tu zabudowania PGR-u a teraz przepiękny ośrodek rekreacyjny.
W Baligrodzie zatrzymuje się na chwilę przy odnawianej Cerkwi a w parku przy pomniku czołgu . To małe miasteczko ale pewnie jeszcze wrócę tu nie raz .
Teraz już asfaltem w stronę Leska aby w Hoczewie odbić do Polańczyka. Na zakręcie w Hoczewie wpadam na chwile do GALERI miejscowego twórcy ludowego , który sam mnie zaprasza do zwiedzania.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie
Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar mapy Bieszczadzkie Pogranicze od północy wyznaczają Komańcza i Zatwarnica, od zachodu - słowackie Medzilaborce, od wschodu- Przełęcz Użocka („worek bieszczadzki”), od południa Snina i słowacko-ukraińskie przejście graniczne Ubla.  Na mapie...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Wasza ocena: 5.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
januszek_44
27 lipca 2020 januszek_44 napisał:
To był mój pierwszy raz w Bieszczadach . Trasy trochę na chybił trafił , fajnie ,że się podobały . Pozdrawiam wszystkich odwiedzających
bastex555
24 lipca 2020 bastex555 napisał:
Przyjemna i widokowa trasa, polecam z uwaga na spory ruch samochodowy na dojeździe do Polanczyka w sezonie letnim. Pozdrawiam :)
januszek_44
4 sierpnia 2016 januszek_44 napisał:
Cieszę się ,że komuś moje trasy się przydają , pozdrawiam :)
diabelek275
4 sierpnia 2016 diabelek275 napisał:
Witaj. Przejechałem traskę po przeczytaniu Twojego opisu. Świetna sprawa. Pozdrawiam!
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.