z Gdańska do Pucka międzynarodowym szlakiem przez klif w Orłowie

Dodano 26 lipca 2020 przez rysowanie
z Gdańska do Pucka międzynarodowym szlakiem przez klif w Orłowie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

182051
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1034518
rynek w Pucku
1034519
pociąg powrotny
pociąg piętrowy z wagonem rowerowym relacji Hel - Chojnice jest sam w sobie atrakcją.
1034520
zaczynamy wycieczkę Orunia
kościół św. Ignacego w Gdańsku na Starych Szkotach
1034521
kanał Raduni
Krzyżacka robota
1034522
molo w Brzeźnie
1034523
widok na plażę i molo
1034524
widok mola na klif orłowski
1034525
widok z Klifu
ścieżka rowerowa tutaj nie dotarła, tower trzeba wnieść na grzbiecie
1034526
widok z Klifu
1034527
Redłowska plaża
1034528
widok na bulwar
1034529
Muzeum Marynarki Wojennej
ekspozycja zewnętrzna
1034530
pomnik Grudnia '70
pomnik upamiętniający poległych w grudniu 1970 r. robotników
1034531
droga przy rezerwacie Beka
1034532
plaża i mini molo w Osłoninie
1034533
Osłonino
1034534
pałac w Rzucewie
1034535
Rzucewo
1034536
Rzucewo
1034537
widok z mola na pucką farę
Kolejna kolejowo – rowerowa wycieczka w tym sezonie letnim.
Jak najbardziej na plus.

Zdziwienie i to negatywne jeżeli chodzi o gdyński odcinek, gdzie ścieżka rowerowa prowadziła miastem, więc postanowiłem ją nieco zmodyfikować. Chęć obejrzenia z bliska klifu orłowskiego i widoków kosztowała mnie to jednak mnóstwo sił o czym nieco później.
Wycieczkę standardowo rozpocząłem w Gdańsku Oruni. Jadąc do Centrum i dalej do Brzeźna wałem nad kanałem Raduni a następnie ścieżkami rowerowymi wzdłuż ul. 3 Maja, Al. Zwycięstwa i Hallera.
Po wjechaniu na „budy” w Brzeźnie szybka jazda przez Jelitkowo i Sopot z mini postojami na kilka fotek. Na granicy dawnego WMG i Polski przy strumieniu Swelinia (Kamienny Potok / Orłowo
zamiast pchać się do góry, do głównej ulicy, w celach krajoznawczych wybrałem podróż plażą, a następnie ścieżką przy plaży. Tym sposobem dojechałem do mola w Orłowie.

Tutaj także chęć zobaczenia czegoś ciekawego zamiast jazdy przy głównej arterii Gdynie zwyciężyła więc za mole wgramoliłem się z rowerem na grzbiecie pod wysokie schody na Klif.

Uważam, że zdecydowanie warto.

Natomiast później dokonałem chyba nienajlepszego wyboru, bo zamiast zjechać główną ścieżką przez las w stronę miasta, postanowiłem iść/jechać jak najdłużej wzdłuż klifu, co w końcu stało się niemożliwe. Podjąłem próbę zjazdu jakąś bardzo stromą ścieżką
Omal nie przypłaciłem tego wypadkiem bo na drodze leżało powalone drzewo, a rower na tej stromiźnie nie chciał hamować. Więc oba hamulce jednocześnie i fiknąłem przez przednie koło na szczęście niegroźnie. Tym sposobem z powrotem znalazłem się na plaży tyle że w Redłowie przy falochronie.

Tu przeszedłem z rowerem kilkaset metrów po falochronie by jakimś błotnistym wejściem na plaże pójść w głąb lasu przejeżdżając nieopodal stanowiska ogniowego, by trafić w końcu na Polankę Redłowską, a następnie na gdyński bulwar.

Następnie jadę wzdłuż Waszyngtona, Wendy i Polską przejeżdżam koło pomnika grudnia 1970 i jadę Janka Wiśniewskiego do Trasy Kwiatkowskiego by prowadzoną wiaduktem ścieżką rowerową dojeżdżam do Unruga. Jadę nią do końca do ul. Puckiej by wjechać na drogę wewnetrzną Elektrociepłowni Gdynia. Jadę nią kilka kilometrów bt dojechać do rogatek Rumii. Przejeżdzam przez mostek i od razu w prawo wzdłuż tego strumienia / kanału. I dalej cały czas tą drogą aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką w Kazimierzu.

Przejeżdżam skrzyżowanie i tu po mało przyjemnym odcinku miejskim po chwili zaczynają się łąki i super przyjemna jazda.

Jedziemy asfaltową drogą wśród pól aż dojeżdżam do szosy wzdłuż której jedziemy około 100 m i ją przecinamy. Jedziemy dalej ścieżką a następnie drogą z płyt i jedziemy wśród łąk Rezerwatu Beka.
Dojeżdżamy w końcu do położonej nad zatoką malowniczej wsi Osłonino .

Następnie jedziemy dziurawą jak ser drogą asfaltową do Rzucewa.
Znajduje się tam dawny pałac oraz małe molo.
Jadę ścieżka rowerową wzdłuż zatoki by przez Błądzikowo dojechać do Pucka.

Puck jest bardzo fajnym malowniczym miasteczkiem, z pięknym molo i rynkiem.

Tu kończy się moja wycieczka.

Wsiadam do pociągu relacji Hel – Chojnice by po godzinie z okładem dojechać na Orunię.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.