Wycieczka rowerowa po okolicach Ostrowca Św.

Dodano 11 grudnia 2010 przez Garmin
Wycieczka rowerowa po okolicach Ostrowca Św.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1364
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.2
 • Dystans: 20,3 km
 • Czas trwania: 1 h 58 min
 • Średnia prędkość: 10,28 km/h
 • Przewyższenie: 49,03 m
 • Suma podejść: 334,54 m
 • Suma zejść: 349,44 m
 • Data: 23 września 2010
 • Lokalizacja: Polska, świętokrzyskie, Ostrowiec Świętokrzyski
724
Sklep spożywczy
można zakupić coś do jedzenia, aby zebrać siły na dalszą podróż
725
Kościół Kunów
Kościół pw. św. Władysława z XVII w.
728
Staw w Janiku
Staw w Janiku, pozostałość po kopalni piasku
729
Stacja paliw
Stacja paliw
730
Hodowla strusi
Hodowla strusi oraz sprzedaż figurek ogrodowych
731
Kirkut
pozostałości po cmentarzu żydowskim w Ostrowcu Św.
732
rynek w Ostrowcu Św.
rynek w Ostrowcu Św.
1481
Kirkut Ostrowiec.png
Pozostałości po cmentarzu żydowskim
1482
Kunów kościół - wnętrze.png
Kunów kościół wnętrze
1483
Staw Janik.png
Staw w Janiku po kopalni piasku
1484
Kościół Kunów 2.png
Kościół Kunów
1485
Ostrowiec Św. - rynek.png
Rynek w Ostrowcu Św.
Trasę rozpoczynamy na rynku w Ostrowcu Św. Tam na uwagę zasługuje nowo wybudowana fontanna oraz pomnik ofiar zbrodni wojennej. Z rynku udajemy się ulicą Iłżecką, po czym skręcamy w dół na pierwszym skrzyżowaniu. Po prawej stronie mijamy pozostałości po cmentarzu żydowskim. Przejeżdżamy przez skrzyżowanie i kierujemy się cały czas prosto ulicą Sienkiewicza, którą wyjeżdżamy z Ostrowca. W miejscowości Boksycka zaraz przy drodze, po prawej stronie można obejrzeć hodowlę niespotykanego w Polsce gatunku zwierząt, mianowicie strusi.
Po obejrzeniu tych arcyciekawych zwierząt, wracamy na główną drogę i dojeżdżamy do Kunowa. Tam na rondzie skręcamy w lewo, w kierunku miejscowego kościoła. Przejeżdżamy przez rzekę kamienną, obok której stoi Figura św. Jana Nepomucena pochodząca z 1755 r. Po przejechaniu około 500m, skręcamy w prawo w kierunku wzniesienia i jedziemy na sam jego szczyt. Tam Kościół Parafialny pw. św. Władysława z XVII wieku z ołtarzami rzeźbionymi przez miejscowych kamieniarzy, obok drewniana plebania z 1855 r. I murowana dzwonnica z 1896r. Świątynię otacza kamienne ogrodzenie z bramami i stacjami drogi krzyżowej. Spod kościoła świetny, widok, na okoliczne tereny.
Po zwiedzeniu tego zabytku oraz podziwianiu pięknych krajobrazów, wracamy do kontynuowania trasy. Zjeżdżamy w dół i kierujemy się znów do ronda, na którym tym razem jedziemy prosto.
Po lewej stronie około 300m za rondem mieści się sklep spożywczy gdzie można zakupić prowiant i posilić się. Powoli wyjeżdżamy z Kunowa, po drodze mijając jeszcze miejscową szkołę oraz fabrykę.
Kolejna część trasy, prowadzi przez dwie wioski, Janik oraz Wymysłów. Na Janiku mieści się kilka cichych spokojnych stawów, które są pozostałością po kopalni piasku. Można tam odpocząć chwilę i podelektować się łonem natury. Jest to naprawdę miłe miejsce. Po przejechaniu tych dwóch wsi, dojeżdżamy do Ostrowca Św. w dzielnicy Kolonia Robotnicza. Następnie ulicą Sienkiewicza wracamy do punktu wyjściowego trasy, czyli do rynku w Ostrowcu.
Jest to nie zbyt długa, trasa, stworzona bardziej dla amatorów jazdy na rowerze, chcących pozwiedzać nieco okolice Ostrowca.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Góry Świętokrzyskie
Góry Świętokrzyskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Świętokrzyskie" przedstawia całość masywu, położonego w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Niezbyt wymagający teren sprawia, że jego ścieżki przemierzać mogą także mniej doświadczeni turyści. Obszar przedstawiony na mapie...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

Wasza ocena: 3.8 (16 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.