Wola Niżna - Chałupa Elektryków - Darów - Wisłok Wielki - Moszczaniec - Jasiel - Wola Niżna

Dodano 30 maja 2022 przez plik GPX
Wola Niżna - Chałupa Elektryków - Darów - Wisłok Wielki - Moszczaniec - Jasiel - Wola Niżna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

251754
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.7
 • Dystans: 42,9 km
 • Czas trwania: 4 h 58 min
 • Średnia prędkość: 8,62 km/h
 • Przewyższenie: 299,4 m
 • Suma podejść: 1 074,4 m
 • Suma zejść: 1 069,2 m
 • Data: 8 maja 2022
 • Lokalizacja: Wola Niżna, Wisłok Wielki, Moszczaniec
1424670
Jasiel
1424671
Jasiel
1424672
Jasiel
1424673
W drodze na Jasiel
1424674
Jasiel
1424675
Wisłok Wielki
1424676
Jasiel - pole biwakowe
1424677
W drodze na Jasiel
1424678
Wisłok Wielki
1424679
Darów
1424690
Na skrzyżowaniu dróg
Trasa po pięknych zakątkach Beskidu Niskiego, bardziej szutrowa niż górska, lecz na rowerze górskim będzie po prostu komfortowo. Jeżeli chodzi o trudność, oprócz przeprawy przez rzekę większych trudności nie napotkamy (no chyba że kondycyjne, ale to już kwestia indywidualna).


Ruszamy z parkingu w Woli Niżnej, przy tzw. "Szychtach", kierujemy się trasą kurierską "Jaga-Kora" ku nieistniejącej łemkowskiej wsi Polany Surowiczne, troszkę pod górę, następnie znacząco w dół. Obok wiaty odbijamy w prawo, przemierzając uroczą doliną w stronę Darowa, po lewej stronie mijamy "Chałupę Elektryków". Przy moście uderzmy na zielony szlak, opuszczając go kilka kilometrów dalej. Przemierzamy Darów, delektując się ciszą, spokojem i naturą. Pniemy się w górę a następnie delektujemy zjazdem w stronę Wisłoka Wielkiego, wjeżdżamy na drogę wojewódzką 897, po kilku kilometrach odbijamy w lewo w stronę Zakładu Karnego w Moszczańcu. Czeka nas miły podjazd w kierunku Źródlisk Jasiołki, a potem jeszcze piękniejszy zjazd w kierunku Woli Niżnej.

Generalnie tutaj nie ma co pisać, to trzeba przejechać. To wspaniałe że jako mieszkaniec Beskidu Niskiego nadal mam uśmiech na twarzy przemierzając jego zakątki. Radość tą wzmacnia fakt przemierzania bezdroży z ukochaną osobą, która także udziela się na zdjęciach. Także żaden podjazd nas nie zatrzyma :)

PS Nie dam rady zwalczyć obracających się zdjęć ;)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych
Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Bieszczad zawiera całość tego rozległego masywu - od Komańczy na zachodzie po granicę z Ukrainą na wschodzie oraz od Birczy na północy po Przełęcz Użocką. Znaleźć na niej można wszystkie atrakcje turystyczne: przyrodnicze, historyczne czy...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.