Wigierski Park Narodowy

Dodano 14 października 2010 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1451
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 25,4 km
 • Czas trwania: 3 h 0 min
 • Średnia prędkość: 8,43 km/h
 • Przewyższenie: 32,68 m
 • Suma podejść: 313,62 m
 • Suma zejść: 311,69 m
 • Data: 8 września 2010
 • Lokalizacja: Polska, podlaskie, Stary Folwark
2400
przystań
Plaża przy punkcie widokowym
2401
widok z punktu widokowego
2402
punkt widokowy
2403
kładka
2404
kładka 2
Wycieczka rowerowa po Wigierskim Parku Narodowym. Trasa prowadzi częściowo po mało uczęszczanych drogach asfaltowych, częściowo po drogach polnych i leśnych. Punkt startowy i końcowy znajduje się w położonej niedaleko Suwałk miejscowości o nazwie Krzywe. Po kilku kilometrach jazdy przekraczamy granicę Wigierskiego Parku Narodowego. Jadąc leśną drogą dojeżdżamy do kładki ciągnącej się kilkaset metrów przez las, bagna i na końcu rzekę Czarna Hańcza.
Następnie należy być przygotowanym na spotkanie z dziką zwierzyną, na którą trudno jest się nie natknąć, gdyż wjeżdżamy na teren ścisłego rezerwatu znajdującego się na wielkim półwyspie jeziora Wigry. W dalszej części trasa prowadzi wzdłuż zatoki Słupińskiej. Warto jest się zatrzymać na pomoście znajdującym się po lewej stronie trasy, aby zapoznać się z ciekawą genezą powstawania polodowcowego jeziora Wigry. Akwen wyróżnia wyjątkowo rozbudowana linia brzegowa, a otaczający go teren skomplikowana rzeźba terenu utworzona w wyniku topnienia pokrywy lodowej lądolodu skandynawskiego. Dobrze to widać z punktu widokowego znajdującego się na następnym przystanku na naszej trasie, na którym jest też restauracja i plaża. O genezie powstawania jeziora Wigry należy pamiętać podczas kąpieli, ponieważ typowe ukształtowanie dna jeziora polodowcowego charakteryzuje się gwałtownym wzrostem głębokości już kilka metrów od brzegu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Suwalszczyzna
Suwalszczyzna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Suwałk i okolic regionu obejmuje cały obszar Suwalszczyzny: od Olecka na zachodzie do granicy państwowej na wschodzie. Znajdziemy tu szlaki kajakowe, trasy piesze, rowerowe, zabytki i inne atrakcje oraz infrastrukturę turystyczną.

Mapa Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy
Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najatrakcyjniejszy turystycznie fragment Suwalszczyzny, obejmujący Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy. Zasięg mapy wyznaczają: Wiżajny na północy, Skajzgiry na zachodzie, Jezioro Blizno na południu oraz...

Wasza ocena: 3.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
faramka
2 lipca 2011 faramka napisał:
Myślę, że wykorzystam w tym roku :) A może dasz jakieś zdjęcia?
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.