Wędrówka przez Lasy Otomińskie

Dodano 9 listopada 2015 przez plik GPX
Wędrówka przez Lasy Otomińskie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

70636
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 14,2 km
 • Czas trwania: 3 h 23 min
 • Średnia prędkość: 4,2 km/h
 • Przewyższenie: 87,11 m
 • Suma podejść: 666,73 m
 • Suma zejść: 675,49 m
 • Data: 8 listopada 2015
 • Lokalizacja: Otomin, Gdańsk, Kolbudy
390457
Panorama
390458
Lasy Otomińskie
390459
Lasy Otomińskie
390460
Lasy Otomińskie
390461
Lasy Otomińskie
390462
Lasy Otomińskie
390463
Lasy Otomińskie
390464
Lasy Otomińskie
390465
Lasy Otomińskie
390466
Lasy Otomińskie
390467
Lasy Otomińskie
390468
Lasy Otomińskie
390469
wyruszamy na wędrówkę
390470
Lasy Otomińskie
Układając trasy naszych wypadów pieszych oraz rowerowych staramy się by wiodły one z dala od cywilizacji i wszelakiego ruchu drogowego. Wokół trójmiejskiej aglomeracji rozciągają się wspaniałe tereny pod rekreację, jak i różnorodne sporty. Kilkanaście kilometrów od zabudowań rozciągają się przepiękne łąki i lasy, a pomiędzy nimi mnóstwo jezior. Ciekawych, niekiedy tajemniczych miejsc też nie brakuje więc wybór trasy, to tylko kwestia dobrego pomysłu i orientacji w terenie. Tym razem w ramach weekendowych wędrówek wybraliśmy się przez ciekawe zakamarki Lasów Otomińskich.

Główny cel naszej wycieczki:

Celem naszej ostatniej wycieczki były dobrze znane mieszkańcom trójmiasta - Lasy Otomińskie. Główna trasa rekreacyjna skupia się na pętli wokół tutejszego jeziora, jednak chcąc odpocząć od tłumów warto zagłębić się nieco w lesie i poznać mniej uczęszczane przez turystów szlaki i ścieżki. Dla łatwiejszej orientacji w terenie skorzystać można z oznakowanych szlaków pieszych, którymi dotrzeć można m.in. do Rezerwatu Przyrody "Bursztynowa Góra". Mieści się tam także warta uwagi neolityczna kopalnia bursztynu z ogromnym kilkunastometrowym wgłębieniem przypominającym krater wulkanu.

Rezerwat Przyrody "Bursztynowa Góra", leży w otulinie Lasów Otomińskich nieopodal wsi Bąkowo. Urządzony został zarządzeniem Ministra Leśnictwa w 1954 r. w celu zachowania w niezmienionym stanie dawnej kopalni bursztynu oraz wyrobisk wyeksploatowanych szybów. Niegdyś była to kopalnia odkrywkowa, dziś pozostały po niej wyrobiska w postaci lejów. Największy z nich, który udało nam się odnaleźć ma około 40 m średnicy i 15 m głębokości.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Gdańsk. Plan miasta
Gdańsk. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0