Wąwóz Wieżowy

Dodano 26 kwietnia 2020 przez rysowanie
Wąwóz Wieżowy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

169883
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 6,4 km
 • Przewyższenie: 66,65 m
 • Suma podejść: 109,42 m
 • Suma zejść: 109,22 m
 • Data: 26 kwietnia 2020
968197
Figura na Kwaskowej Górze
968198
W głębocznicy lessowej
968199
Kapliczka maryjna na drzewie
968200
Tu skęręcamy w lewo zgodnie ze wskazaniami zielonego szlaku nordic walking
968201
Idziemy prosto - lekko w prawo
968202
8
Przy żółtym znaku sieci gazowej (z prawej strony drogi) skręcamy pomiędzy porzeczkami i sadem wiśniowym w lewo ku lasowi (z lewej strony drogi)
968203
Szukamy wejścia do wąwozu Wieżowego
968204
Wąwóz Wieżowy
Nazwa pochodzi od wieży triangulacyjnej, która jakiś czas temu wyznaczała punkt na Wylęgowskiej Górce 219,48m n.p.m.
968205
Wylot wąwozu na Doły
968206
Wejście do głębocznicy lessowej
Za tym domem znajduje się droga na wierzchowinę
968207
W głębocznicy lessowej
968208
Skręcamy w lewo
W sadzie wiśniowym
968209
Skręcamy w prawo
Wchodzimy w głębocznicę Kwaskowa Góra
968210
Widok na dolinę Grodarza
Trasę rozpoczynamy przy figurze na Kwaskowej Górze. Przy krzyżu skręcamy w prawo skręcamy w prawo i idziemy ulicą Kwaskowa Góra, trzymając się cały czas lewej strony drogi. Wchodzimy w głębocznicę lessową - dawny gościniec opolski. Prowadzi tędy zielony szlak nordic walking. Kawałek za kapliczką maryjną na okazałym dębie po lewej stronie znajdziemy znak skrętu w lewo i wychodzimy na pola. Idziemy polną drogą, z czasem mijamy skręta do gospodarstwa agroturystycznego Zacisze. My jednak idziemy wciąż prosto aż do miejsca, kiedy droga rozwidla się - wtedy odbijamy lekko w prawo. W miejscu, gdzie po prawej stronie drogi leży na polu wywrócony żółty znak sieci gazowej skręcamy w lewo pomiędzy plantacją porzeczek i wiśni. Dochodzimy do wąwozu Wieżowego. Jego nazwa pochodzi od prawdopodobnie drewnianej wieży triangulacyjnej, która jeszcze niedawno stała na Wylęgowskiej Górce . Dziś wieże triangulacyjne utraciły swoje znaczenie, ponieważ zmieniła się technologia dokonywania pomiarów geodezyjnych. Pozostała tylko nazwa wąwozu...
Wieżowym Dołem schodzimy ku Dołom. Przy ulicy skręcamy w lewo. Przy drewnianym brązowym domku skręcamy w lewo - idziemy wzdłuż ogrodzenia w górę i przy składzie drewna wchodzimy w głębocznicę lessową. Wychodzimy na wierzchowinę - cały czas przy skrzyżowaniu dróg trzymamy się lewej strony, aż dojdziemy do drogi, którą znamy - tu za sadem wiśniowym a przed wejściem do wąwozu Chojnackiego skręcamy w prawo i idziemy prosto aż do samego gościńca opolskiego, czyli Kwaskówki. Tam skręcamy w prawo i schodzimy w dół do miasta.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.