W Nowy Rok na dwóch kółkach...

Dodano 1 stycznia 2016 przez plik GPX
W Nowy Rok na dwóch kółkach...
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

71927
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.4
 • Dystans: 41,0 km
 • Przewyższenie: 211,1 m
 • Suma podejść: 584,15 m
 • Suma zejść: 579,77 m
 • Data: 1 stycznia 2015
 • Lokalizacja: Paczółtowice
413042
Dubie-Skałki wapienne
413043
Paczółtowice-W kierunku Kopalni Wapienia Czatkowice
413044
Widok na Dubie
Dubie – wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Krzeszowice.W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krakowskiego.Wieś leży w kotlinie rzek: Szklarki, Racławki i Rudawki. Otoczona jest nieomal ze wszystkich stron zalesionymi wzgórzami o wysokości względnej przekraczającej 100 metrów: od południa Wielka Skała, od północy i wschodu Widoma nazywana też Lubartowską Górą, od zachodu Łysa Góra (419 m). Z Dubia wychodzą dolinki: Dolina Racławki i Dolina Szklarki.Na przełomie XVI i XV w. na Rudawce zbudowano dwa młyny: Chechło i Dupp. Istnieje również kamieniołom dolomitu w Wąwozie Zbrza. Znajdują się też najstarsze w regionie krakowskim skały osadowe ze środkowego dewonu, które są odsłonięte na powierzchni ziemi.Na wzgórzu Widoma mieści się mogiła partyzantów AL i sowieckich poległych w tutejszych lasach 23–24 sierpnia 1944 r. w boju z Niemcami. Wydarzenie upamiętnia pamiątkowy głaz znajdujący się nad potokiem.
W Dolinie Szklarki znajduje się założona w połowie XIX w. pstrągarnia Rózin z zabudowaniami w stylu szwajcarskim z drugiej połowy XIX wieku oraz pomnik przyrody – skałka dolnokarbońskiego wapienia przecięta żyłą porfiru. Na północny zachód od wsi na Górze Zamczysko można zauważyć pozostałości po dawnym zamku rycerskim.
415911
Młyn Dupp-Dubie
Budynek dawnego młyna wodnego o nazwie Dupp znajduje się we wsi Dubie w gminie Krzeszowice, nad brzegiem rzeczki Racławki. Zachowany do dziś obiekt powstał na fundamentach starszego, datowanego na przełom XV i XVI wieku.
Przebudowa (a w zasadzie odbudowa), o ile prawidłowo odczytałam datę widniejącą na umieszczonej nad wrotami tablicy, miała miejsce w 1909 roku. Dokonali jej M. i A. Lewalscy.
Po II Wojnie Światowej w budynku funkcjonowała remiza Straży Pożarnej (o czym przypomina znajdująca się tuż obok syrena alarmowa oraz czerwona tabliczka).
Obecnie młyn stoi pusty, jest jednak dozorowany i zachowany w dobrym stanie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Dolinki Podkrakowskie
Dolinki Podkrakowskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Dolinki Podkrakowskie przedstawia najciekawsze tereny rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje malownicze wąwozy i doliny w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to obszar Ojcowskiego Parku Narodowego, Parku...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
pana79
12 stycznia 2016 pana79 napisał:
Super tereny do jazdy góralem wiem coś o tym byłem na Zamku Lipowiec , Górny Śląsk pozdrawia ;)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0