W Krainie Wiatraków - niebieski

Dodano 24 sierpnia 2013 przez rysowanie
W Krainie Wiatraków - niebieski
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

28330
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.5
 • Dystans: 25,9 km
 • Przewyższenie: 22,85 m
 • Suma podejść: 57,27 m
 • Suma zejść: 57,67 m
 • Data: 24 sierpnia 2013
 • Lokalizacja: Polska, warmińsko-mazurskie, Kisielice
147528
źródło; www.kanalelblaski.eu
147529
źródło; www.kanalelblaski.eu
147530
źródło; www.kanalelblaski.eu
Szlak lokalny „W Krainie Wiatraków” ma na celu ukazanie walorów krajobrazowych południowej części gminy Kisielice. Jego początek zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kościelnej (obok kościoła) w Kisielicach. Koniec szlaku umiejscowiono przy skrzyżowaniu dróg w centrum miejscowości Trupel. Szlak prowadzi drogami asfaltowymi o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, szutrowymi i gruntowymi. Na drogach gruntowych po opadach deszczu lub wiosennych roztopach może występować błoto, a podczas suszy – sypki piach. Najlepiej nadaje się dla rowerów turystycznych oraz terenowych o szerszym ogumieniu.

Turysta podążający tym szlakiem nie spotka na jego drodze wielu znaczących atrakcji krajoznawczych. Najwartościowsze zabytki architektury znajdują się w: Kisielicach – kościół z XIV w. i dwie wieże ciśnień z XX w., Goryniu – kościół z 1938 r. oraz Truplu – kuźnia z XIX w. i cmentarz z neogotycką kaplicą rodu Albersów z pocz. XX w. W Wałdówku zobaczyć można odbudowywany dawny dwór otoczony zaniedbanym parkiem. Ciekawą atrakcją są dwa w całości zachowane bunkry z okresu międzywojennego, które napotkamy przy szlaku w Wałdowie oraz na skraju lasu przy drodze powiatowej prowadzącej z Kisielic do Biskupca. Warto też zwrócić uwagę na dwie osobliwości przyrodnicze: pomnikowy dąb rosnący na skraju lasu w pobliżu Trupla oraz aleję dębową prowadzącą do dawnego dworu Albersów w Truplu. Obie osobliwości zostały oznakowane w 2009 r. specjalnymi tablicami.

Największym atutem szlaku jest ciekawy krajobraz, pełen polodowcowych pagórków i dolin. Jedną z nich wypełnia Jezioro Goryńskie, które kilkakrotnie ukaże się w okolicy Wałdowa. Liczne pagórki i wzgórza odsłonią rozległą panoramę okolicy, której podziwianie może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Godnym polecenia jest wjazd na jedno z najwyższych wzniesień w gminie Kisielice zlokalizowane na południe od Wałdowa. Zarówno z niego, jak i wielu innych miejsc, dostrzeżemy wiatraki, których krainą jest gmina Kisielice.

źródło; www.kanalelblaski.eu
Trasę poleca
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Iławskie
Pojezierze Iławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Pojezierza Iławskiego obejmuje obszar ograniczony od zachodu Doliną Dolnej Wisły, od wschodu Pojezierzem Mazurskim, na północy Pobrzeżem Gdańskim, a od południa Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim. Na mapie zaznaczono przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Kanał Elbląski i okolice
Kanał Elbląski i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Kanał Elbląski" przedstawia przebieg jednej z większych atrakcji Polski północnej, jaką jest właśnie Kanał Elbląski, czyli żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W latach 70. XX w. część kanału...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
15 sierpnia 2016 JJ_Active napisał:
Zaliczone:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0