Vasco da Gama - trasa wyprawy do Indii

Dodano 2 września 2015 przez rysowanie
Vasco da Gama - trasa wyprawy do Indii
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

67723
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Żeglarstwo
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  2.1
  • Dystans: 42 301 km
  • Lokalizacja:
376558
Vasco da Gama
Trasa wyprawy Vasco da Gamy do Indii wiodła przez Atlantyk koło Wysp Kanaryjskich i Wysp Zielonego Przylądka. Rozpoczęła się ona 8 lipca 1497 roku w dzisiejszej dzielnicy Lizbony. W trakcie rejsu da Gama musiał radzić sobie z buntami załogi, z gwałtownymi sztormami oraz ze szkorbutem wśród załogi. W dniu 25 grudnia wybrzeżu, które wówczas mijali, nadano nazwę Natal (dosł. Boże Narodzenie). W styczniu osiągnęli wybrzeże dzisiejszego Mozambiku, kontrolowanego przez Arabów wschodniego wybrzeża Afryki, które stanowiło część sieci handlowej Oceanu Indyjskiego. Wyprawa dotarła do Indii 20 maja 1498 r., miastem docelowym stał się Kalikat.

W drodze powrotnej wielu członków załogi zmarło na szkorbut. Do Portugalii dopłynęło tylko 55 osób. Po swoim powrocie do Portugalii we wrześniu 1499 roku da Gama został szczodrze nagrodzony jako człowiek, któremu udało się sfinalizować plan, którego realizacja zajęła osiem lat.

Kluczowym celem całej wyprawy było rozwinięcie handlu z Indiami, które w swoich zasobach posiadały pożądany w Europie pieprz i inne przyprawy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Pindos. Masyw Koziakas
Góry Pindos. Masyw Koziakas - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia wciąż jeszcze dziewiczy region północnej Grecji, znany powszechnie jako "South Pindos" - czyli południową część wielkiego masywu górskiego, rozciągającego się na granicy grecko-albańskiej. Opracowanie obejmuje teren pomiędzy...

Mapa Góry Parnon. Część północna
Góry Parnon. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Parnon to masyw górski w południowej części Peloponezu, z najwyższym szczytem Megali Tourla liczącym 1934 m n.p.m. Na mapie przedstawiony został obszar zamknięty przez Spartę na zachodzie i Zatokę Argolidzką na wschodzie.

Mapa Valle Antrona
Valle Antrona - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w szczególowej skali obejmuje Dolinę Antrona w Piemoncie, w północnych Włoszech, wraz z masywem Portjengrat (wł. Pizzo d'Andolla), leżącym na granicy włosko-szwajcarskiej i miejscowością Villadossola. Publikacja jest częścią...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
qtc
2 września 2015 qtc napisał:
Pożyteczna i ciekawa informacja!
Rowerem po Roztoczu
Aplikacja Traseo
Moja mapa 0