Ustka-Swołowo

Dodano 6 października 2010 przez Garmin
Ustka-Swołowo
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1005
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 32,1 km
 • Czas trwania: 4 h 30 min
 • Średnia prędkość: 7,12 km/h
 • Przewyższenie: 54,82 m
 • Suma podejść: 779 m
 • Suma zejść: 744,3 m
 • Data: 9 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Ustka
22
DRINK BAR
Polecam wieczorem po wycieczce skorzystać ze zdolności właściciela z tytułami ukończenia kursów barmańskich wszelkiej maści. Pycha:)
23
SKLEP SPOŻYWCZY
Sklep jak sklep. Gdyby nie było nikogo w środku trzeba zastukać w okienko. Następnie zalecam spożyć co się nabyło, najlepiej na schodach do kościółka.
24
DOLINA CHARLOTTY
Wypasiona restauracja dla spragnionych bardziej wyrafinowanych wrażeń kulinarnych. Przy okazji można zażyć także kąpieli i zabiegów w ekskluzywnym SPA.
756
Obraz 004.png
DUNINOWO - nazwa wsi wywodzi się najprawdopodobniej od "łąk wydmowych", które usytuowane są niedaleko miejscowości. Niemiecka nazwa miejscowości to Dunnow (po niemiecku wydma to dunne).
Pierwsza wzmianka o Duninowie pochodzi z 1337 roku. Od 1734 r. przez 247 lat było w posiadaniu rodu Krummelów.
Działał tu słynny zakład zajmujący się produkcją organów. W 1859 r. Christian Fridrich Volkner założył warsztat zajmujący się na początku konserwacją i remontem organów piszczałkowych, a potem ich budową. Starannie wykonane, bardzo dobrze brzmiące, zawierające wiele nowatorskich rozwiązań organy rozsławiły zakład, do którego zaczęły napływać zamówienia z różnych stron świata. Volkner produkował organy do Niemiec, Rosji, Polski, niemieckiej kolonii w Afryce Wschodniej (Daressalam).
757
Obraz 006.png
Przysiółek DUNINÓWKO, autentycznie czuć wsią:).
758
Obraz 034.png
SWOŁOWO - pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z 1230 roku, z okazji jej nadania Zakonowi Joannitów. Zachowały się do dzisiaj elementy średniowiecznych form zabudowy. Jest to jedna z najciekawszych historycznie wsi na Pomorzu, uznana za Europejską Wieś Dziedzictwa Kulturowego i stolicę "Krainy w Kratę". Znajdują się tu zachowane obiekty budownictwa szkieletowego (ryglowego) z początków XIX wieku, typowego dla bogatych pomorskich zagród chłopskich.
759
Obraz 011.png
STARKOWO - nazwa wsi pochodzi od nazwy osobowej Starek. Zachowało się tutaj sporo chałup o konstrukcji tzw. kratownicowej z XVIII w.
Wycieczka po wioskach położonych na zachód od Ustki. Trasa głównie po drogach asfaltowych, teren odkryty, co w przypadku dużych upałów ma spore znaczenie. Wyjazd z Ustki główną dość ruchliwą drogą, ale zaraz za Duninowem skręciłam w boczną drogę i tu już ruch był sporadyczny. W samym Duninowie, można zwiedzić kościółek, gdzie znajdują się organy ze znanej duninowskiej manufaktury, która swoje wyroby wysyłała nawet do Afryki. Jadąc dalej na południe trafiamy na przysiółek Duninówko, gdzie autentycznie i dosłownie można poczuć wieś i podziwiać stare zabudowania wiejskie w niczym nie przypominające zabudowań z innych terenów Polski. Generalnie teren bardzo ciekawy architektonicznie. Dużo starych zabudowań wiejskich o konstrukcji kratowej. Głównym celem i atrakcja tej wycieczki była stolica "Krainy w kratę" czyli Swołowo, gdzie w dawnej zagrodzie Albrechtów (obiekty ryglowe datowane na 1838 r.) znajduje się obecnie muzeum.
Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo
Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo" prezentuje przede wszystkim liczne szlaki piesze i rowerowe, znaleźć na niej można także szlaki kajakowe. Dla łatwiejszej orientacji w terenie podano także nazwy ulic. Mapa Ustka - Darłowo...

Wasza ocena: 3.3 (19 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
30 maja 2013 boulinek11 napisał:
Interesujacy opis
zuu
4 listopada 2010 zuu napisał:
ciekawa trasa, dzieki
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0