Trochę po klasykach - radkowski i kłodzki

Dodano 18 kwietnia 2013 przez Garmin
Trochę po klasykach - radkowski i kłodzki
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

19091
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.8
 • Dystans: 160 km
 • Czas trwania: 10 h 19 min
 • Średnia prędkość: 15,47 km/h
 • Przewyższenie: 623,04 m
 • Suma podejść: 2 185,79 m
 • Suma zejść: 2 162,94 m
 • Data: 18 kwietnia 2013
 • Lokalizacja: Stronie Śląskie
104479
LAP001
LAP001
104480
Zieleniec
104481
podjazd pod Karłow
104482
widok z Chocieszowa
104483
prawie Stronie Śląskie
104484
parking Batorówek15
104485
okolice Złotna
104486
Lewin Kłodzki
104487
i już Stronie Sląskie
104488
most koło Lewina kłodzkego
104489
okolce Siennej
104490
okolice Ścinawki
104491
Kościół Ścinawka
104492
Bazylika Wambierzyce
Dzień zapowiada się nieźle . Wyjeżdżam rano rowerem praktycznie bez bliżej określonego celu . Droga do Kłodzka mija szybko i tak lajtowo . Ruszam więc dalej w stronę Nowej Rudy a następnie odbijam w lewo w stronę Radkowa. Zatrzymuje się na chwilę w Wambierzycach przy Bazylice Mniejszej . Do tej pory droga była łagodna niezbyt męcząca. Kieruję się w stronę Kudowy Zdroju . Teraz droga zaczyna powoli piąć się górę osiągając swoje apogeum w okolicy Chocieszowa . Na tej trasie jest wielu rowerzystów , wyprzedza mnie nawet tandem rowerowy . Trudno z nimi nawiązać rywalizację , to prawdziwe „maszyny” do pedałowania . Podążam dalej w stronę Karłowa. Zdaje sobie sprawę ,że od Wambierzyc poruszam się trasa maratonu rowerowego Klasyka Radkowskiego. W parku stołowogórskim na poboczach i w lesie leży jeszcze wiele śniegu . W dzisiejszym „upale” jedzie się dzięki temu bardzo przyjemnie . Docieram do Batorówka . Tutaj na parkingu zatrzymuję się na mały posiłek . Jeszcze dwa tygodnie temu biegałem tu na biegówkach , a dziś po śniegu prawie nie ma śladu.
Kieruję się dalej w stronę Kudowy . W małej miejscowości Złotnie w sklepiku pamiętającym „wczesnego Gierka „ uzupełniam bidony . Pani w sklepie proponuje mi jakiś napój półtoralitrowy za 1.50 zł. Mimo tak niewielkiej ceny napój okazuje się dość dobry .
W Jeleniowie zbaczam z trasy maratonu i wjeżdżam na „ósemkę „ . Ruch samochody na tej drodze jest bardzo duży , przy zabytkowym moście kolejowym w Lewinie Kłodzkim skręcam do Lewina Kłodzkiego. Mam nadzieję ,że znajdę jakąś inna drogę do Zieleńca . Myślę nawet o przejechaniu przez Oleśnicę / Czechy / , całe szczęście jeden z mieszkańców wybija mi z głowy ten pomysł . O tej porze roku przez błotno śnieżne przeszkody pewnie bym nie dał rady. Wracam więc na „ósemkę ‘ . Pnę się w górę , najpierw drogą dwupasmową a potem już lokalną do Zieleńca .
Droga jest ciężka , przewyższenia duże , woda z topiącego się śniegu zalewa drogę.
Z oznaczenia wynika ,że do Zieleńca tylko 8 km….ale co o za kilometry.
Szczęśliwy docieram do Zieleńca. Jestem teraz na trasie Klasyka Kłodzkiego. Teraz już do Bystrzycy Kłodzkiej idzie gładko. Pomimo nie sprzyjającego wiatru koło siedemnastej jestem w Bystrzycy Kłodzkiej.
Teraz jadę w stronę Idzikowa . W sklepie spożywczym po raz ostatni napełniam bidony , biorę na wszelki wypadek jakieś bułki …..podjazd pod Czarna Górę na długo pozostanie mi w pamięci . Zmęczenie i wcześniej pokonane kilometry i przewyższenia dają się we znaki. Widok Przełęczy Puchaczówka działa jak balsam na moje kolana …teraz już osiem kilometrów do domku…..

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Bardzkie
Góry Bardzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Gór Bardzkich z miastami: Bardo, Kłodzko, Ząbkowice Śląskie oraz Srebrna Góra. Dzięki dokładnej skali 1:25 000 wszystkie szlaki piesze i rowerowe mają podane długości oraz czas przejścia szlaków pieszych. Na mapie znajdują się...

Mapa Góry Sowie
Góry Sowie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Sowie" zamknięta jest przez: Wałbrzych na północnym-zachodzie, Broumov na zachodzie, Nową Rudę na południu, Srebrną Górę na południowym-wschodzie. Prawdziwą osobliwością tego obszaru są podziemne obiekty militarne. Jest to...

Mapa Śnieżnik i Międzygórze
Śnieżnik i Międzygórze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Śnieżnika wraz z planem Międzygórza. Plan Międzygórza jest opracowany w skali 1:8 000, natomiast Śnieżnik – 1:20 000. Na mapie Śnieżnika zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
ewka18
19 kwietnia 2013 ewka18 napisał:
W słońcu,wietrze i oprawie śnieżnej...w dodatku czwarty dzień pod rząd....to jest maraton...i jaka kondycja.Gratuluję;)
christopher7x
18 kwietnia 2013 christopher7x napisał:
Ciekawa wycieczka a koziołki super :))
Moja mapa 0