Trasa Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny - Łącznik Łubiana - Gołuń

Dodano 21 czerwca 2016 przez Garmin
Trasa Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny - Łącznik Łubiana - Gołuń
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

80323
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 20,9 km
 • Przewyższenie: 26,43 m
 • Suma podejść: 526,8 m
 • Suma zejść: 541,7 m
 • Data: 1 czerwca 2016
 • Lokalizacja:
477625
Fabryka Porcelany w Łubianie
To jedna z najsłynniejszych fabryk porcelany w Polsce i na świecie. „Lubiana” jest również liderem w kwestii kaszubskiego wzornictwa na wyrobach porcelanowych. Możliwe jest zwiedzanie fabryki z przewodnikiem, które jest doskonałą atrakcją uzupełniającą wycieczkę turystyczną.

ul. Zakładowa 1, 83-407 Łubiana
Tel: 58 686 37 84
477626
Wieża widokowa we Wdzydzach
Zbudowana na terenie stanicy wodnej PTTK o wysokości 35,6m i konstrukcji drewnianej z drewna modrzewiowego. Z wieży można podziwiać panoramę Wdzydz i Krzyża Jezior Wdzydzkich.
477627
Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach
Utworzone w 1906 roku przez Teodorę i Izydora Gulgowskich. To pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Utworzyli je w XVIII wiecznej gburskiej chałupie. Obecnie Muzeum to 22ha obszaru na którym znajdują się chałupy, dwory, szkoła, budynki gospodarcze i wiele innych obiektów świadczących o różnorodności budownictwa wiejskiego z okresu XVII do XX wieku.

Wdzydze, 83-406 Wąglikowice
Tel: 58 686 11 30
489662
IMG_284624
Przebieg trasy: Łubiana (stacja kolejowa) – Rybaki – Rotembark – Juszki – Gołuń

Trasa alternatywna swój bieg rozpoczyna w miejscowości Łubiana na stacji kolejowej. Jest ona dedykowana turystom, którzy chcą skróć przebieg swojego przejazdu. Korzystając ze skróconego przebiegu rowerzysta skręcając w Łubianie w kierunku Jeziora Sudomie i wsi Rybaki omija Jeziora Wdzydzkie i ponownie łączy swoją trasę z przebiegiem głównym na wysokości wsi Gołuń. Skracając tym samym swój przejazd o około 30 kilometrów.

Wytyczona trasa aktualnie nie posiada indywidualnego oznakowania w terenie, a jej przebieg dostępny jest w wydawnictwach drukowanych oraz w serwisie internetowym www.traseo.pl. Jest ona połączeniem miejsc występowania kaszubskiej żurawiny, lokalnych atrakcji związanych z kulturą i tradycją regionu oraz lokalizacji gdzie można skosztować smakołyków przyrządzonych na bazie tego wspaniałego owocu zbieranego na kaszubskich torfowiskach.
Całość trasy składa się z przebiegu głównego o długości 130 km, oraz dodatkowej trasy alternatywnej (Łubiana – Gołuń) i 2 łącznikowych (Łącznik – Wieżyca i Łącznik – Wdzydze) o sumarycznej długości około 30 km. Przebieg został przygotowany w taki sposób, aby mógł zostać wykorzystany jako pomysł na kilkudniową rekreacyjną wycieczkę rowerową. W przewodniku ujęte są również dane adresowe polecanych obiektów agroturystycznych, w których można skorzystać z oferty noclegowej oraz poznać bliżej smaki tradycyjnej kuchni kaszubskiej.
Nawierzchnia dróg, po których wiedzie trasa „Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny” to głównie szutrowe lub gruntowe drogi lokalne na większości odcinków oddalone od natężonego ruchu samochodowego. Na niewielkich odcinkach do przebiegu trasy wykorzystano drogi asfaltowe oraz inne typy nawierzchni utwardzonej. Podejmując się przejazdu „Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny” należy przygotować się na jazdę terenem dość mocno pofałdowanym i często zmuszającym rowerzystę do mozolnych wspinaczek wynagrodzonych atrakcyjnymi i bardzo przyjemnymi zjazdami. W większości przypadków trudy podjazdów rekompensują zapierające dech w piersiach krajobrazy i rozległe kaszubskie panoramy.
Życzymy wiele ciekawych przygód.
Podziel się z nami swoimi wrażeniami…

Zadanie/projekt współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Mapa Wda - część północna
Wda - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia szlak kajakowy rzeką Wdą od miejscowości Śluza do Klanin. Na mapie zaznaczono kilometraż rzeki oraz obiekty istotne dla kajakarza takie jak miejsca niebezpieczne, przeszkody na trasie spływu, pola biwakowe. Mapa jest zorientowana...

Mapa Nadleśnictwo Lipusz
Nadleśnictwo Lipusz - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Publikacja z serii map "leśnych" Wydawnictwa Eko-Kapio. Nadleśnictwo zadbało o to, żeby przy tym stopniu szczegółowości (skala 1:50 000) umieścić na mapie wszelkie możliwe trasy turystyczne (szlaki piesze, rowerowe, Nordic Walking,...

Wasza ocena: 3.5 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
23 listopada 2016 kys30 napisał:
:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0