Trasa 4 - polne pejzaże

Dodano 5 czerwca 2020 przez plik GPX
Trasa 4 - polne pejzaże
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

175147
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 33,2 km
 • Przewyższenie: 96,13 m
 • Suma podejść: 480,14 m
 • Suma zejść: 480,14 m
 • Lokalizacja:
995706
Okolice trasy
995710
Most nad rzeką Prądzona
995711
Przebieg trasy
Lokalny dukt polny
995712
Okolice trasy
995713
Rzeka Prądzona
995714
Okolice trasy
995715
Lokalna zabudowa w Osusznicy
995716
Ruiny młyna nad Osusznicą
995717
Okolice trasy
995718
Okolice trasy i rzeka Osusznica
995719
Okolice leśne trasy
995720
Przebieg trasy
995721
Widok na Jezioro Trzebielsk
995722
Widok na Jezioro Głęboczek
995723
Okolice trasy
995724
Okolice trasy
995725
Okolice trasy
995726
Okolice trasy
995727
Mokradła nieopodal trasy
995728
Okolice trasy
995771
Ostoja Bukowo
Witamy w Ostoi Bukowo!
Tutaj jest początek i koniec każdej trasy przygotowanej dla mieszkańców i gości Ostoi Bukowo
995804
Przebieg trasy
Gruntowa droga polna
995805
Droga szutrowa na brzegu Jeziora Głęboczek
995806
Plac zabaw w Borowym Młynie
995807
Miejsce odpoczynku nad Jeziorem Gwiazdy
995808
Plac zabaw nad Jeziorem Głęboczek
Charakter trasy:
Trasa urozmaicona i łączące w swoim przebiegu wiele typów tras. Na jej przebiegu dominują rejony wiejskie i rolnicze. Ukształtowanie terenu dość falujące i zmienne.

Sugerowany rodzaj roweru:
Rower trekkingowy lub górski

Nawierzchnia trasy:
Prowadzi drogami o zmiennej nawierzchni. Udział dróg nieutwardzonych jest porównywalny z ilością odcinków dróg utwardzonych. Całość wycieczki wiedzie drogami o nieznacznym ruchu samochodów.

Stopień trudności:
Ze względu na dystans, ukształtowanie terenu oraz rodzaj dróg zaliczymy ją do tras średnio trudnych. Na przebiegu trasy napotkamy kilka mozolnych i długich, ale niezbyt stromych podjazdów i zjazdów.

Opis przebiegu trasy:
Wycieczkę rozpoczynamy na terenie Ostoi Bukowo. Na początku poruszamy się polnym duktem wzdłuż ogrodzenia osady. Poruszamy się lewym (zachodnim) brzegiem Jeziora Gwiazdy. Początkowy etap jazdy to dość przyjemny i długi leśny zjazd w kierunku Jeziora Długie i okoliczne rozlewiska Jeziora Gwiazdy. Mijamy malowniczo położone zbiorniki wodne i wjeżdżamy na pierwsze wzniesienia. Dojeżdżamy do miejsca rekreacyjnego nad Jeziorem Gwiazdy. Plaża i wiata piknikowa zachęcają do postoju. Ruszamy dalej asfaltową drogą w kierunku Borowego Młyna. Przez miejscowość przejeżdżamy jej głównym traktem i kierujemy się w kierunku wsi Prądzona. Poruszamy się na tym odcinku wzdłuż rzeki o tej samej nazwie. Szutrowa droga pośród pól i łąk doprowadzi nas do miejscowości. W Prądzonej zmieniamy kierunek i udajemy się na południe. Droga wprowadza nas w zalesiony obszar, którym poruszamy się przez kolejnych kilkaset metrów. Dalej krajobraz znów zdominują łąki i pola. Mijamy Jezioro Trzebielsk, które niestety mijamy w dość dużej odległości. Kolejna miejscowość to Lipnica. Warto się tam zatrzymać na dłużej w specjalnie przygotowanym miejscu rekreacyjnym i piknikowym nad brzegiem Jeziora Głęboczek. Ruszamy z miejsca piknikowego długim ale łagodnym podjazdem. Doprowadzi nas do zabudowań, które ma mapach oznaczone są jako Warszawa. Dalsza droga to prowadzący obrzeżem lasu szutrowy miejscami piaszczysty dukt. Kolejne ciekawe miejsce na trasie wycieczki to przejazd nad rzeką Osusznica, gdzie tuż obok mostu nad brzegiem rzeki znajdziemy pozostałości drewnianego młyna. Obiekt mający swoje lata świetności dawno za sobą, ale obrazujący wykorzystanie naturalnych możliwości w minionych dekadach. Za młynem przy przydrożnym krzyżu i drewnianym budynku ponownie wjeżdżamy na leśny, szutrowy dukt. Droga ponownie krzyżuje się z rzeką Prądzoną. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na tej trasie. Wspaniała polana nad brzegiem rzeki, nieopodal skraj lasu uzupełniają klimat tego miejsca. Ponownie docieramy do Borowego Młyna. W dalszym ciągu polną drogą gruntową, miejscami piaszczystą omijamy miejscowość i wyjeżdżamy na asfalt w okolicach Jeziora Gwiazdy. Ponownie mamy okazję zatrzymać się nad jego brzegiem. Od tego miejsca do osady doprowadzi nas ta sama droga, która nas wyprowadziła z Ostoi Bukowo.Ciekawostki przy trasie:
malownicze panoramy okolicznych łąk i pastwisk
Jezioro Gwiazdy
naturalne i dzikie obszary leśne
miejsce rekreacyjne w Lipnicy
dawny młyn nad Osusznicą

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0