Trasa 3 - między jeziorami

Dodano 5 czerwca 2020 przez plik GPX
Trasa 3 - między jeziorami
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

175146
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.9
 • Dystans: 20,9 km
 • Czas trwania: 2 h 10 min
 • Średnia prędkość: 9,63 km/h
 • Przewyższenie: 51,44 m
 • Suma podejść: 265,83 m
 • Suma zejść: 270,64 m
 • Lokalizacja:
995660
Okolice trasy
995661
Okolice trasy
995662
Dawna niemiecka placówka graniczna
995663
Okolice trasy
995664
Drewniany kościół
Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brzeźnie Szlacheckim
995665
Okolice trasy
995666
Okolice trasy
995667
Okolice trasy
995668
Widok na Jezioro Białe
995669
Przebieg trasy
Lokalna droga gruntowa
995670
Okolice trasy
995672
Okolice trasy
995673
Okolice trasy
995674
Widok na Jezioro Gwiedziniec
995675
Widok na Jezioro Brzezinek Mały
995676
Zagorda Falk
Gościniec Weselny
995677
Okolice trasy
995678
Okolice trasy
995679
Okolice trasy
995772
Ostoja Bukowo
Witamy w Ostoi Bukowo!
Tutaj jest początek i koniec każdej trasy przygotowanej dla mieszkańców i gości Ostoi Bukowo
995801
Bulwarek nad stawem w Brzeźnie Szlacheckim
995802
Plac zabaw w Brzeźnie Szlacheckim
995803
Dawny słup graniczny w Głodowie
Charakter trasy:
Trasa przygotowana z myślą o amatorach mocniejszych wrażeń i dysponujących dobrą kondycją. Trasa MTB, dość interwałowa i wymagająca co najmniej średniej techniki jazdy na rowerze górskim.

Sugerowany rodzaj roweru:
Rower górski

Nawierzchnia trasy:
Prowadzi drogami o zmiennej nawierzchni. Dominują drogi nieutwardzone i gruntowe dukty polne. Całość wycieczki wiedzie drogami o nieznacznym ruchu samochodów.

Stopień trudności:
Ze względu na dystans zaliczymy ją do tras średnio trudnych, ale ze względu na ukształtowanie terenu oraz nawierzchnię i kategorię dróg do trudnych. Trasa mocno pofałdowana i interwałowa wymagająca więcej niż średniego wysiłku na podjazdach. Niektóre zjazdy dostarczą emocji i wymagają dobrej techniki panowania nad rowerem.

Opis przebiegu trasy:
Wycieczkę rozpoczynamy na terenie Ostoi Bukowo. Na początku poruszamy się polnym duktem wzdłuż ogrodzenia osady. Po kilkuset metrach polna droga skrywa nas w gęstym lesie, żeby po kolejnych kilkuset wyprowadzić na otwartą przestrzeń wśród pól i łąk. Po około 4 kilometrach od ostoi skręcamy w prawo i kierujemy się na wioskę Brzezieński Młyn.
UWAGA! po około 150 metrach za skrętem ostry zjazd w dół.
W dole czeka na nas klimatyczne miejsce… to Zagroda Weselna Falk. Obiekty znajdujące się na jej terenie oraz lokalizacja pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami stwarza wspaniały klimat tego miejsca. Tuż za zagrodą czeka na nas rowerowa wspinaczka na wzniesienie, z którego rozpościera się wspaniała panorama na Jezioro Gwiazdy. Dalsza droga to nieco mozolny ale łagodnie unoszący się wjazd w kierunku drogi asfaltowej łączącej Brzeźno Szlacheckie z Jeruzalem i Prądzoną. Skręcamy w lewo w kierunku Brzeźna. Asfaltowa droga opada szybkim zjazdem w dół. W jej najniższym położeniu po lewej stronie asfaltu rozpościera się ciekawy widok na Jezioro Gwieździniec. Przed nami kolejna wspinaczka po asfalcie. Długa i mozolna. Wzniesienie wydaje się nie mieć końca. Na szczycie kolejna zapierająca dech panorama na okoliczne niżej położone miejsca. 5 kilometrów trasy za nami i to już trzeci podjazd pokonany. Jeszcze kilka przed nami. Każdy kolejny podjazd na trasie to również nagroda w postaci pięknych widoków z kaszubskich wzgórz. Mijają kolejne kilometry trasy, kolejne ciekawe miejsca, coraz to ciekawsze widoki. Od około 10 kilometra trasa zaczyna się stabilizować i interwał przestaje wariować. Mijamy Jezioro Białe. Wjeżdżamy na ścieżkę na nasypie kolejowym. Zlikwidowane tory kolejowe umożliwiły w miarę wygodny przejazd w kierunku Głodowa. Warto tam zboczyć kilkadziesiąt metrów w kierunku DK20 i zobaczyć dawny słup graniczny. Od tego miejsca czeka nas niespełna 100 metrów po dość niewygodnym bruku, który dalej zmienia się w polny dukt wiodący wzdłuż granicy lasu. Droga pośród łąk i pól doprowadzi nas do wsi Znakowo. Tuż naprzeciwko wyjazdu na drogę asfaltową stoi dawna niemiecka placówka graniczna. Drewniany, dość okazały budynek pamiętający czasy kiedy w tym miejscu przebiegała granica polsko-niemiecka. Asfaltowa droga lokalna powiedzie nas przez najbliższych kilka kilometrów. Z Brzeźna Szlacheckiego wyjeżdżamy atrakcyjnie wyglądającą aleją lipową chroniącą przed nadmiernymi promieniami słonecznymi lub przez zbyt nachalnym wiatrem. Za Brzeźnem wracamy na szutrową drogę wiodącą pomiędzy polami i łąkami. Droga ta chwilami zmieniająca się dukt leśny doprowadzi nas do Ostoi Bukowo.


Ciekawostki przy trasie:
- malownicze panoramy okolicznych łąk i pastwisk
- Zagroda Falk
- Jeziora Gwieździniec i Jezioro Gwiazdy
- naturalne i dzikie obszary leśne
- dawna niemiecka placówka graniczna w Znakowie

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0