Trasa 2 - dokoła Jeziora Gwiazdy

Dodano 5 czerwca 2020 przez plik GPX
Trasa 2 - dokoła Jeziora Gwiazdy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

175145
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.7
 • Dystans: 15,1 km
 • Czas trwania: 5 h 21 min
 • Średnia prędkość: 2,81 km/h
 • Przewyższenie: 84,59 m
 • Suma podejść: 224,55 m
 • Suma zejść: 282,71 m
 • Lokalizacja:
995613
Zagroda Falk
Sala Weselna
995614
Otoczenie trasy
995616
Widok na Jezioro Gwieździniec
995618
Młyn przy Zagrodzie Falk
995619
Okolice trasy
W dole widoczna Zagroda Falk oraz Jezioro Gwiazdy
995620
Kąpielisko nad Jeziorem Gwiazdy
995621
Zagroda Falk
995623
Okolice trasy
995624
Przebieg trasy
995625
Ekologiczne Centrum Turystyczne
995626
Okolice trasy
995632
Okolice trasy
995773
Ostoja Bukowo
Witamy w Ostoi Bukowo!
Tutaj jest początek i koniec każdej trasy przygotowanej dla mieszkańców i gości Ostoi Bukowo
Charakter trasy:
Trasa wiedzie w urozmaiconym terenie. Dedykowana osobom gustującym w krótkodystansowych wycieczkach. Propozycja na wycieczkę z dziećmi.

Sugerowany rodzaj roweru:
Rower trekkingowy lub górski

Nawierzchnia trasy:
Prowadzi drogami o zmiennej nawierzchni. Dominują drogi utwardzone szutrowe lub gruntowe. Całość wycieczki wiedzie drogami o nieznacznym ruchu samochodów.

Stopień trudności:
Ze względu na dystans i ukształtowanie terenu trasa zakwalifikowana do tras łatwych. Na jej przebiegu jest kilka podjazdów mogących przysporzyć trudności w podjechaniu rowerzystom o niższej kondycji. Ze względu na ukształtowanie terenu sugerujemy przejazd trasą rozpoczynając w kierunku do Brzezieńskiego Młyna (na północ od osady).

Opis przebiegu trasy:
Wycieczkę rozpoczynamy na terenie Ostoi Bukowo. Na początku poruszamy się polnym duktem wzdłuż ogrodzenia osady. Po kilkuset metrach polna droga skrywa nas w gęstym lesie, żeby po kolejnych kilkuset wyprowadzić na otwartą przestrzeń wśród pól i łąk. Po około 4 kilometrach od ostoi skręcamy w prawo i kierujemy się na wioskę Brzezieński Młyn.
UWAGA! po około 150 metrach za skrętem ostry zjazd w dół.
W dole czeka na nas klimatyczne miejsce… to Zagroda Weselna Falk. Obiekty znajdujące się na jej terenie oraz lokalizacja pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami stwarza wspaniały klimat tego miejsca. Tuż za zagrodą czeka na nas rowerowa wspinaczka na wzniesienie, z którego rozpościera się wspaniała panorama na Jezioro Gwiazdy. Dalsza droga to nieco mozolny ale łagodnie unoszący się wjazd w kierunku drogi asfaltowej łączącej Brzeźno Szlacheckie z Jeruzalem i Prądzoną. Na asfalcie nie zagościmy długo. Trasa poprowadzi nas ponownie szutrową drogą pośród pól i łąk wschodnim brzegiem Jeziora Gwiazdy. Cały ten czas poruszamy się wyższym brzegiem jeziora i po obydwu stronach rozpościerają się rozległe panoramy okolicznych pól na których często goszczą żurawie. Droga zaczyna stopniowo opadać i dojeżdżamy do kąpieliska nad Jeziorem Gwiazdy. Wiata piknikowa i pomost uprzyjemnią odpoczynek w czasie wycieczki. Dalej droga doprowadzi nas do lokalnej asfaltówki. Skręcamy w prawo i po kolejnych 500 metrach ponownie w prawo. Tuż po zjechaniu z asfaltu mamy do dyspozycji kolejną plażę nad jeziorem i wiatę piknikową. Dalsza trasa to przejazd szutrową drogą lekko wznoszącą się, ale oferującą widok na okoliczne oczka wodne i mniejsze jeziorka. To już ostatni podjazd a na jego szczycie widać zabudowania Ostoi Bukowo.

Ciekawostki przy trasie:
- malownicze panoramy okolicznych łąk i pastwisk
- Zagroda Falk
- Jeziora Gwieździniec i Jezioro Gwiazdy
- miejsca rekreacyjne na jeziorami
- naturalne i dzikie obszary leśne

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0