Tarnica - piesza wycieczka po Bieszczadach

Dodano 17 grudnia 2010 przez Garmin
Tarnica - piesza wycieczka po Bieszczadach
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1029
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.5
 • Dystans: 19,6 km
 • Przewyższenie: 623,41 m
 • Suma podejść: 1 734,22 m
 • Suma zejść: 1 731,82 m
 • Data: 1 maja 2009
 • Lokalizacja: Polska, podkarpackie, Wołosate
15
Tarnica 1346 m n.p.m.
najwyższy szczyt polskich Bieszczad wznoszący się na krańcu pasma połonin, w grupie tzw. gniazda Tarnicy i Halicza. Należy do Korony Gór Polski.
16
Wołosate - start i meta, parking
17
Halicz 1333 m n.p.m.
18
Rozsypaniec 1280 m n.p.m.
1729
Tarnica_1.png
Bieszczadzki las :)
1730
Tarnica_2.png
Leśna ścieżka - szlak na Tarnicę
1731
Tarnica_3.png
widok z Tarnicy
1732
Tarnica_5.png
widok z Tarnicy
1733
Tarnica_8.png
droga powrotna z Tarnicy
1734
Tarnica_9.png
jednym słowem - Bieszczady :)
Piesza wycieczka po Bieszczadach, początek i koniec w Wołosatem, szczyt na Tarnicy, powrót przez Halicz i Rozsypaniec. Dużo zieleni, trasa nadaje się również na wycieczkę z dziećmi, jest jednak dość długa - 20 km, więc może trochę zmęczyć, ale czego się nie robi dla tak wspaniałych widoków... :)

Wołosate - to niewielka osada oddalona o około 5km od Ustrzyk Górnych. Z parkingu widzimy Tarnicę oraz Szeroki Wierch. My wybieramy się na Tarnicę szlakiem niebieskim. Oczywiście nie jest to jedyna droga na ten szczyt. Można iść szlakiem czerwonym z Ustrzyk Górnych albo żółtym, a później niebieskim z Mucznego.

Wychodzimy z parkingu, po chwili napotkamy punkt informacyjno-kasowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Tutaj kupujemy bilety do parku. Szlak niebieski rozpoczyna się przy cmentarzu i pokrywa się z biegiem ścieżki dydaktycznej "Orlik krzykliwy". Tutaj odwiedzamy miejsce po cerkwi. Idziemy ścieżką obok drewnianego żurawia, dalej łąką aż do granicy lasu. Po wejściu do lasu pokonujemy leśne schody.
Dalej szlak biegnie na pewnym odcinku dość łagodnie, idzie się bardzo przyjemnie, przeważnie cały czas pod górę, jednak jest kilka mniejszych zejść. Wychodzimy z lasu i widzimy Tarnicę, a na lewo Szeroki Wierch, którego najwyższym punktem jest Tarniczka.
Wchodzimy na przełęcz pod Tarnicą (1276m n.p.m.) Z tego miejsca na szczyt mamy około 15 minut. Jak wiadomo Tarnica to najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach (1346m n.p.m.). Po zdobyciu Tarnicy wracamy na przełęcz, a czerwonym szlakiem idziemy w kierunku Krzemienia. Omijamy jego szczyt, dalej przez Halicz i Rozsypaniec i kończymy naszą wycieczkę w Wołosatym.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bieszczady
Bieszczady - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Bieszczady zamyka się w granicach:Lesko i Ustrzyki Dolne na północy, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej. Obszar mapy...

Mapa Użański Park Narodowy
Użański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Użański Park Narodowy" przedstawia pbszar w zachodniej Ukrainie, położony w zakątku Zakarpacia, utworzonym przez zbieg granicy Ukrainy z Polską i ze Słowacją. Obejmuje obie strony doliny górnego Użu wraz z jego źródłami – wschodni kraniec...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Agnieszka133
25 listopada 2015 Agnieszka133 napisał:
byłam dwukrotnie na Tarnicy, pozdrawiam
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0