Tarnica - piesza wycieczka po Bieszczadach

Dodano 17 grudnia 2010 przez Garmin
Tarnica - piesza wycieczka po Bieszczadach
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1029
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.5
 • Dystans: 19,6 km
 • Przewyższenie: 623,41 m
 • Suma podejść: 1 734,22 m
 • Suma zejść: 1 731,82 m
 • Data: 1 maja 2009
 • Lokalizacja: Polska, podkarpackie, Wołosate
15
Tarnica 1346 m n.p.m.
najwyższy szczyt polskich Bieszczad wznoszący się na krańcu pasma połonin, w grupie tzw. gniazda Tarnicy i Halicza. Należy do Korony Gór Polski.
16
Wołosate - start i meta, parking
17
Halicz 1333 m n.p.m.
18
Rozsypaniec 1280 m n.p.m.
1729
Tarnica_1.png
Bieszczadzki las :)
1730
Tarnica_2.png
Leśna ścieżka - szlak na Tarnicę
1731
Tarnica_3.png
widok z Tarnicy
1732
Tarnica_5.png
widok z Tarnicy
1733
Tarnica_8.png
droga powrotna z Tarnicy
1734
Tarnica_9.png
jednym słowem - Bieszczady :)
Piesza wycieczka po Bieszczadach, początek i koniec w Wołosatem, szczyt na Tarnicy, powrót przez Halicz i Rozsypaniec. Dużo zieleni, trasa nadaje się również na wycieczkę z dziećmi, jest jednak dość długa - 20 km, więc może trochę zmęczyć, ale czego się nie robi dla tak wspaniałych widoków... :)

Wołosate - to niewielka osada oddalona o około 5km od Ustrzyk Górnych. Z parkingu widzimy Tarnicę oraz Szeroki Wierch. My wybieramy się na Tarnicę szlakiem niebieskim. Oczywiście nie jest to jedyna droga na ten szczyt. Można iść szlakiem czerwonym z Ustrzyk Górnych albo żółtym, a później niebieskim z Mucznego.

Wychodzimy z parkingu, po chwili napotkamy punkt informacyjno-kasowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Tutaj kupujemy bilety do parku. Szlak niebieski rozpoczyna się przy cmentarzu i pokrywa się z biegiem ścieżki dydaktycznej "Orlik krzykliwy". Tutaj odwiedzamy miejsce po cerkwi. Idziemy ścieżką obok drewnianego żurawia, dalej łąką aż do granicy lasu. Po wejściu do lasu pokonujemy leśne schody.
Dalej szlak biegnie na pewnym odcinku dość łagodnie, idzie się bardzo przyjemnie, przeważnie cały czas pod górę, jednak jest kilka mniejszych zejść. Wychodzimy z lasu i widzimy Tarnicę, a na lewo Szeroki Wierch, którego najwyższym punktem jest Tarniczka.
Wchodzimy na przełęcz pod Tarnicą (1276m n.p.m.) Z tego miejsca na szczyt mamy około 15 minut. Jak wiadomo Tarnica to najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach (1346m n.p.m.). Po zdobyciu Tarnicy wracamy na przełęcz, a czerwonym szlakiem idziemy w kierunku Krzemienia. Omijamy jego szczyt, dalej przez Halicz i Rozsypaniec i kończymy naszą wycieczkę w Wołosatym.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie
Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar mapy Bieszczadzkie Pogranicze od północy wyznaczają Komańcza i Zatwarnica, od zachodu - słowackie Medzilaborce, od wschodu- Przełęcz Użocka („worek bieszczadzki”), od południa Snina i słowacko-ukraińskie przejście graniczne Ubla.  Na mapie...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych
Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Bieszczad zawiera całość tego rozległego masywu - od Komańczy na zachodzie po granicę z Ukrainą na wschodzie oraz od Birczy na północy po Przełęcz Użocką. Znaleźć na niej można wszystkie atrakcje turystyczne: przyrodnicze, historyczne czy...

Wasza ocena: 4.2 (18 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Agnieszka133
25 listopada 2015 Agnieszka133 napisał:
byłam dwukrotnie na Tarnicy, pozdrawiam
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.